Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám hörög. Olyan, mintha...

Sippara kérdése:

A kutyám hörög. Olyan, mintha "szívná az orrát", hörgős-szipogós hangot hallat, a szája eközben (amennyire én látom) végig csukva van. Napi 1-5 alkalommal fordul elő. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Szóval... jelenleg is figyelem, hogy levideózhassam a pontos történést, de tegnap este óta nem hörgött, illetve csak hajnalban, de félálomban nem kaptam elő a telefont.

Három-négy napja tarthat ez az egész, egyébként minden rendben vele, normálisan ürít, nem tüsszög, nem köhög, nem krákog, a kedve jó, ugyanúgy játszik, szaladgál, tegnapelőtt talán meghagyott egy fél marék tápot, de egyébként jól eszik, szóval ez az egyetlen tünet... illetve így jobban belegondolva egy kicsivel mintha félősebb lenne.

Alapvetően négy dologra tudok gondolni:

1.) Fenyőtüske

Imád a karácsonyfa alatt aludni, bár alapvetően nem szokta enni, az is egy lehetőség, hogy felevett egy tűlevelet és megakadt a torkán, vagy megkarcolta. Tegnap megnéztem a torkát, azon nem láttam semmi - számomra - furcsát (persze nem vagyok állatorvos, de sérülést sem láttam, pirosabbnak sem tűnt a szokásosnál).

2.) Stressz

Pár napja felújítás kezdődött két lakással mellettünk, fúrnak-kalapálnak, nemrég volt itt a főbérlő, mostanában vendégeket is fogadtunk, az utóbbi időben nem volt ennyi új ember az életében kint a munkások beszélgetnek egész nap, a hó miatt ellepték a futtatót a szánkózó gyerekek (nagyon fél a gyerekektől)...

3.) A párom ráerősített a viselkedésre

Be kell vallanom, hogy a kutyám egy "kis szemét", hobbija a kiskapu keresés (kamaszodó kan), és mindene a figyelem, így attól is tartok, hogy mivel a párom volt vele kettesben az első "hörgésnél", esetleg akaratán kívül megerősítette a viselkedést, és figyelemfelkeltésből csinálja.

4.) Betegség

Úgy szívja az orrát, mintha taknyos lenne, vagy (elnézést a hasonlatért) irtózatosan nagyot akarna köpni. Utóbbi nyilván nem túl valószínű (:D) úgyhogy maradt a taknyosság, de nem hiszem, hogy megfázott volna (husky keverék, egész jó kis bundája van, bár most elkezdett vedleni), és semmi más tünete nincs (pedig már lázat is mértem).


Tények:

A kutya amúgy is félős/bizonytalan (rehabilitáció alatt áll, nagyon jól haladunk, de vannak még visszaeső időszakok).

A párom hajlamos "feltűnőbben" figyelni a kutyára, ha valami baja van (én igyekszem tudomást sem venni az apróbb dolgokról, mert ha meglátja, hogy én is aggódom, indul a dráma), azonnal odamegy, megnézi, megsimogatja automatikusan.

Tízből kilencszer úgy "hörög", hogy a párom is itthon van, eddig összesen egyszer csinálta úgy, hogy kettesben voltunk, és akkor is maximum egy másodpercig tartott.

Nem láttam, hogy folyna az orra, nem kap nehezen levegőt, horkol, de eddig is horkolt :)

Tápot váltottunk kb. két hete, bárányos-rizses Dog Chow-ról Brit premiumra, bár nem hiszem, hogy ennek köze lenne bármihez.


Bocsánat, ha hosszú lett, csak nagyon idegesít a dolog, a dokink nem rendel hétfőig (síel), máshoz pedig nem szeretném vinni, amíg nincs más tünete.


2013. jan. 10. 12:15
 1/1 pál123 ***** válasza:
mien fajta kutyad van mert vannak ojanok ameikeknél ez ugymond vele járó dolog :D
2013. jan. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!