Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának kabát, cipőcske?...

Kutyának kabát, cipőcske? Gyereket csinálnak a kutyákból?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem minek kell kutyának kabátkát meg cipőcskét venni.

Régen nem volt ilyen, nem volt kibírták akkor is, nem?


Tényleg kell, vagy csak üzleti érdek?


2013. jan. 10. 15:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a kabát rövid szőrűeknél télen, elfogadható. De a cipő eldeformálja a lábait.

Üzleti érdek.

2013. jan. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
az én középtermetű keverékem vidékn élt velünk, kertes házban. éjszaka bent aludt, napközben alapvetően kint volt, de időközönként bejöhtett, ha szeretett volna. nem volt se cipője, se kabátja, nem is igényelte. sosem didergett. uez a kutya felnőttként felkerült velem a fővárosba, itt lakásban él, ahol átlagosan 20-22 fok van. innen megyünk napi 3-4 sétára a gyakran mínusz 5-7 fokos hidegben, szélben, hóesésben. neki most már az a ritkább, ha kint van és a hőmérsékletkülönbség is hatalmas, így láthatóan fázik, remegnek a kis végtagjai és a tél elején folyott az orra. vettem neki kabátot, azóta újra jökedvűen sétál, szökdécsel mellettem és az orrfolyása is megszűnt. nem hogy megtűri magán, hanem nagyon is szereti a kabátot, látszik, h jól esik neki, h melegíti a hátát. ez nem divat kérdése, lakásban tartott kutyákra muszáj a téli időszakban kabátot adni. az már ténylg ízlés és divathóbort kérdése, h ki milyen fazonú, mintájú és áru kabátot vesz a kedvencének - de a kutyakabát önmagában nem sznobizmus.
2013. jan. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen azért, mert a rövidszőrű benti kutyám majd szétfagy séta közben, megyünk pár métert már fordulna vissza. Engedelmesezésről szó sem lehet ruha nélkül: lefektetem, és szó szerint remeg szerencsétlen állat. Most már ééééérted? Az meg, hogy régen kibírták engem fikarcnyit sem érdekel, az éhezést is kibírták a háború alatt, mégis inkább tömöd a majmot, mint éhezz, nem?
2013. jan. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
amúgy ez csak egy unalomig ismételgetett közhely. a kutyák nem attól válnak gyerekpótlékká, h kabátjuk van. ez is csak egy klisé, amit lehet mondogatni, ha fröcsögni szeretnénk egy kicsit :)
2013. jan. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Kutyakabát rövid szőrűeknek, és aljszőrzettel nem rendelkező, vagy nagyon alacsony kutyáknak amiknek közel a hasa a földhöz. Kutya cipő pedig igenis hasznos, ha olyan helyen laksz ahol télen sóznak. Így nem marja ki a lábukat a só. Mindennek megvan a mértéke, egy praktikus kabát nem árt a kutyának, de nem majmot kell csinálni belőle, de ez már ízlés kérdése. :)
2013. jan. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

A kabát kell a rövid, aljszőrrel nem rendelkező kutyáknak télire. Az ilyen kutyákat régen sem tartották a kertben! Az, hogy pl. magyar vizslát kidobnak az udvarra, csak a primitívebb paraszt réteg ötlete, a kialakulása során mindig is a lakásban volt a vadásszal.

És én a cipőt sem ítélem el. Egyszer már leírtam egy hasonlóan értelmes kérdésbe, mind a kettő kutyámnak van cipője, pedig egyik sem egy öleb típus (puli mix és hovawart), de mivel tavaly is mind a kettő elvágta a lábát az ujjaik közé fagyott jégdarabok miatt és ezért heteken át zoknizni kellett őket, illetve a jéggé fagyott hó sebesre dörzsöli a talpukat már csak egy 3-4 órás sétától, ezért inkább használom a cipőt. A sózott utakat már meg sem említem. És attól, hogy naponta pár órát hordják a cipőt decembertől februárig, nem fog eldeformálódni a lábuk!

2013. jan. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két amerikai bulldogom van. Mindkettőnek van kabátja és erősen gondolkozom a cipőn is, a só miatt. Vízhatlan kabátot vettem nekik. Két esetben adom rájuk, ha nagyon hideg van vagy ha esik az eső. Mivel benti kutyák nem akarom hogy az egész házban ázott kutya szag legyen.
2013. jan. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Az én kutyám télen vedlik. Tök kopaszka, úgyhogy a kabát nem lenne hülyeség, mert ugye egyébként a lakásban van.

A cipő pedig a só miatt kell. Igaz, hogy járdán ma már nem szabad sózni, de bizony szerencsétlen kutyával néha át kell menni a zebrán... másrészt van egy olyan készítmény, amit asszem lehet járdára is szórni, de arra is rá van írva, hogy bőrfelülettel nem szabad érintkeznie, mert maró hatású. Úgyhogy a kutyacipő sem hülyeség. Mi most nem engedhetjük meg magunknak, de kövi télre biztosan szeretnék, mert tegnap megcsípte a kutyám lábát a só, és úgy sírt, majd' megszakadt a szívem - ezért most már ha hazaérkezünk, rögtön le is mosom a lábacskáit. :)

2013. jan. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó dolog mind a kettő,csak nem kell túlzásokba esni,és bohócot csinálni szerencsétlen állatokból.Az utolsó hozzászólónak meg egyenlőre míg nincs cipője a kutyusnak,ajánlanám hogy séta előtt kenje be a kutya talpát valami jó zsíros krémmel,esetleg vazelinnal,nekem is volt egy ilyen érzékenyebb talpú kutyám,ilyenkor mindíg babakrémmel kentem a talpát.
2013. jan. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

8.:


séta előtt kendb be a tappancspárnáit jó zsíros krémmel, az sokat segít. én balea körömvirággal szoktam. taszítja a vizet és védi a bőrét a kiszáradástól, repedezéstől. az más kérdés, ha már sebes, sérült. ez a módszer inkább megelőzésre jó, de arra nagyon :)

2013. jan. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!