Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha klikkerezek, le lehet...

Ha klikkerezek, le lehet tenni a BH vizsgát?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ez most hülye kérdés, de még nem tudok szinte semmit a BH vizsgáról, úgyhogy nézzétek el nekem :) Csak annyit, hogy az engedelmességi vizsgák finomabb változata. Tehát, ha klikkerrel tanítok, attól még belevághatunk? Nem kizáró ok ez? És ha letehetjük a vizsgát, akkor ott is alkalmazhatjuk a klikkert?

És K99 vizsgákkal mi a helyzet?


És mit tudtok mondani ezekről a vizsgákról? Érdemes letenni őket?



2013. jan. 10. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Engedelmes vizsgán nem szabad jutalmazni. Se a BH-n, se a K99-en. Innentől kezdve irreleváns, hogy milyen módszerrel tanítottad meg neki a feladatokat.


Akkor érdemes letenni ezeket a vizsgákat, ha van hozzá kedved. Hobbi. Bizonyítás magadnak és az ismerőseidnek.

2013. jan. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A klikker a tanítás eszköze. A vizsgán már nem tanítjuk a kutyát, hanem bemutatjuk, amit korábban megtanítottunk neki, itt már jutalomfalat és klikker nélkül dolgozunk (van 1-2 kivétel a K99-ben, ahol lehet klikkert és jutalomfalatot használni, de nem jellemző). Tehát a klikker csak segít a BH vizsga felé vezető úton, semmiképpen nem hátráltat.
2013. jan. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem BK vizsgám van hát a klikkert azt beleverték volna a fejembe!Klikker technikával legfeljebb alapfokon tudsz fejezni.K99-re meg gumigolyó kell,a klikkerel ott nem szabad kezdeni.Nem érdemes letenni mert rengetegbe kerül.
2013. jan. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én csak klikkerrel tanítottam a kutyámat, mindig ezt a tanítási elvet követtem. Idén tavasszal a cél a BH III, Obed. 1. osztály, K99 E/7 és Ü/6. Az alacsonyabb vizsgák már mind megvannak.

Még a komoly munka kutyások is használnak klikkert világszerte. Épp most ősszel volt Suszter Ferinek egy klikkeres szemináriuma. Egyszóval tökéletesen fel lehet készíteni klikkeres tanítással bármelyik kutyát bármilyen engedelmes versenyre. De a klikker csak a tanítás részhez kell! Ha a kutya már tudja az adott feladatot, el lehet hagyni, nem kell élete végéig nyomogatni.

2013. jan. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

K99 vizsgarendszer:

k99vizsga.info


BH:

[link]

2013. jan. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, köszi, köszi, köszi mindenkinek! Szóval akkor nem gond, ha jutalmazós módszerrel tanítottam, és nem büntetéssel? Mert akkor nincs gond, ha nem szabad ott használni a klikkert...sok mindennél elhagytuk már :) és az sem baj, hogy csak 15 éves vagyok? mehetünk így is, vagy még várnunk kell pár évet? (a kutyám most lesz 2 éves)
2013. jan. 10. 18:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A te korod nem számít. És a pozitív megerősítés sokkal stabilabb, eredményesebb tanítás, mint a pozitív büntetésen, negatív megerősítésen alapuló módszerek.
2013. jan. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. jan. 12. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!