Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák meg tudnak szokni...

A kutyák meg tudnak szokni egy bizonyos heti rendszert? érthetőbben lent)

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy ha minden nap ugyanakkor adok neki enni, ugyanakkor viszem el sétálni, ugyanakkor van játékidő stb, azt megszokja. Szeretnék egy rendszert kialakítani az életünkben, de nem tudom minden nap ugyanúgy csinálni, mert hétfőn 5-2 dolgozom, kedden és szerdán 7-5, csütörtökön 7-4, pénteken 7-2, hétvégén itthon vagyok, kivéve ha valami plusz programom van. Tehát nem tudom minden nap ugyanakkor vinni sétálni, csak minden héten egyformán. Ezt is meg tudná szokni? Hogy pl. melyik nap mikor van a séta?
2013. jan. 10. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
A kutyának teljesen mindegy nem kell neki rendszer nem lesz tőle neki se jobb se rosszabb. Nem neki van rendszerre szüksége, hanem neked :)
2013. jan. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hozzátenném hogy én direkt próbálom mindig más időpontban etetni és sétáltatni is őket ^^
2013. jan. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
kedd és szerdai időrended nem kedvező egy kutyának. annyit nem nagyon bír ki pisilés nélkül (ha 7-re mész, akkor kb reggel 6kor vinnéd eü sétára), és kb este 6 lenne, mire hazaérsz és elviheted még egyszer. ekkor már este van és csak kétszer volt kint, a kettő között pedig eltelt 12 óra. ez nagyon sok, vészhelyzetben elmegy, de heti több alkalommal nem. szerintem nem az eltérő napirenddel van baj, azt meg tudja szokni, hanem hogy nem lenne elég időd a kutyára....
2013. jan. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

A kutyákban az a csodálatos, hogy hihetetlen képességük van az ALKALMAZKODÁSRA!

Az a lényeg, hogy minden nap kapja meg a megszokott kaját, sétát, játékot, tanítást, szeretgetést :)

Nem is baj, ha nem óramű pontossággal telik minden napja...ugyanis ha vmiért borul a napirend, az így szoktatott kutyák meg tudnak kattanni, nem értik, miért nem a megszokott dolog következik.

A kutyám megszokta, hogy akkor van séta, kaja, játék, tanítás, ha ÉN mondom...mivel minden nap maximálisan ki vannak elégítve ezen igényei, az sem viseli meg, ha éppen 1-2 napig nincs séta, játék vmi okból kifolyólag...

2013. jan. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat :)

3. válaszoló, nem kell kibírnia, kint van az udvaron, kinti-benti kutya. Sőt nincs is egyedül, a párom szinte egész nap itthon van, csak sajnos ő nem igazán foglalkozik vele.

2013. jan. 10. 16:54
 6/7 ratata ***** válasza:
ha kinti benti akkor semmi probléma.az enyém bármikor képes lenne sétálni még éjjel is
2013. jan. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3. válaszoló vagyok. bocs, akkor visszaszívom, így tökéletes egy kutyának. a válaszom arra az esetre vonatkozott, ha lakásban tartod és ott egyedül élsz (valahogy ezt vettem ki a szövegből, de tévedtem). így egész más :)
2013. jan. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!