Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya adatainak saját kezű...

Kutya adatainak saját kezű regisztrációja lehet?

Figyelt kérdés
Csak mert a kutyám fent van más európai adatbázisban is, és oda nekünk kellett bevinni az adatokat chipszámot, lakcímet, stb. meg bankkártyával fizetni. a magyar adatbázisban ez nem lehetséges?
2013. jan. 10. 18:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
nem, a magyar adatbázisba csak állatorvos viheti fel.
2013. jan. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi. Csak ez az egy magyar adatbázis van egyébként? Fura amúgy, a külföldi állatorvos a chip számhoz nem talált semmi adatot, amikor leolvasta. Mondjuk már régen volt chipelve, 5 éve, lehet, hogy az akkori orvos nem vitte be az adatokat. De még annyit se dobott ki a gép, hogy magyar a chip vagy melyik városban rakták be, vagy melyik évben. Egyáltalán nem talált adatot a számhoz.
2013. jan. 10. 19:01
 3/17 anonim ***** válasza:
akkor neki kell itthon beregelni. Szerintem a Petvetdata is csak a hazai állomány nyilvántartására hivatott.
2013. jan. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
az akkori állatovos ezek szerint csak beletette , ha adatot nem találtak hozzá. nem árt leellenőrizni, én már kaptam kiskutyához olyan chipszámot, amire már be volt regisztrálva egy másik fajtáju kutya. Ugy kellett kicseréltetnem.
2013. jan. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
És akkor mi van, ha külföldön veszik el a kutya? Azt hittem, ez arra is jó, hogy bárhol veszik el, a chip alapján megvan a gazdi.
2013. jan. 10. 19:18
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha külföldön veszik el chipszám alapján nem fogják megtalálni a gazdáját - ezért is kell hogy mindig legyen a kutya nyakában biléta telefonszámmal. Ha tartósan másik országban tartod a kutyát akkor kérni kell hogy a meglévő chipszámot regisztrálják abban az országban is.
2013. jan. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ez olyan fura. Az állatútlevél is ugye európai állatútlevél, az is chip alapján azonosítja a kutyát. Azt hittem, hogy emiatt van egy közös európai adatbázis, és bárhol viszed be a rendszerbe a kutyát, az minden országban látszik. De köszönöm az infót, akkor nem így van...
2013. jan. 10. 19:34
 8/17 anonim ***** válasza:
Ja nem így van, nekem mindegyik kutyámban külföldi chipp van ezért az enyémeket se tudják soha leolvasni majd, azt meg hogy mikor kapott oltást pláne, sőt van olyan kutyám amiben nincs is chip mert tetoválva van.
2013. jan. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
És akkor mi lesz? Megbüntetnek?... Én magyar chip-es kutyával élek külföldön, de járunk haza kutyástól.
2013. jan. 10. 19:51
 10/17 anonim ***** válasza:

[link]

Ez is magyar és ide a gazdi regisztrálhat.

2013. jan. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!