Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni a kutya...

Mit lehet tenni a kutya agresszivitása esetén? Hogyan lehetne az emberekre támadásról leszoktatni?

Figyelt kérdés
1,5 éves keverék kutyám van, és az utóbbi pár hónapban egyre agresszívabb. Egyrészt, amikor új ember jön be az udvarba, rögtön támad, megy a bokára, és szinte nyugtathatatlanul meg kívánja harapni az ismeretlent. Másik rossz szokása, hogy néha amikor úgy tartja kedve, akkor amikor kinyitjuk a kaput, kiszalad, és az utcán járókra támad. Ebből már gond is volt, főleg hogy a gyerekek ilyenkor sikongatva rohangálni kezdenek. A harmadik megemlítendő dolog, hogy állandóan ugat kapun belül. Ha valaki közeledik a kapu felé, és ő ezt meghallja (akár az utca másik oldaláról), eszeveszett ugatásba kezd, és a kapunak kezd ugrálni. Amúgy egy igen intelligens kutyáról van szó, de ritka makacs. Több, mint valószínű, hogy én rontottam el nevelése során, ezért kérlek ne ezen akadjatok fenn, és ne szidni kezdjetek, hanem esetleges megoldásokat ajánljatok. A szocializáció hiánya lehet a probléma. Igazából nem tudom kihez forduljak, mert hát itt Ceaser Milan sincs, ezért fordulok hozzátok. Legyenek szívesek olyanok írni, akiknek már volt hasonló gondjuk és sikerült megoldaniuk, vagy olyanok, akik tényleg tapasztaltak a kutyát terén. Előre is köszönöm a segítséget.

2013. jan. 10. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem akarlak bántani, de ha sikerült ilyen szinten elrontanod, akkor csak szakember segítségével tudod helyrehozni. Szóval kutyaiskola!
2013. jan. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Cesar Millan nincs, de remek kutyaiskolák vannak, javaslom egynek a meglátogatását (igen sürgősen!).
2013. jan. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kizárólag kutyaiskola, esetleg saját kutyával dolgozó tréner tud számotokra megfelelő körülményeket biztosítani a szocializációhoz. Szerintem felesleges is bármilyen más tanácsod adni, mert ha egy kutya már a kerten kívül is járókelőkre támad az eléggé el van cseszerintve, teljes hozzáállás- és életmódváltásra van szükség.
2013. jan. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Úgy gondoljátok, ez az egyetlen megoldás? És van valami információtok esetleg, hogy az mennyibe kerül? Most majd lennének páran, akik igen gyorsan már azzal jönnének, hogy: "Ha a kutyád fontos neked, akkor a pénz nem számít.", meg "Minek van kutyád, ha nem tudsz rá költeni?!", de megkérném, hogy inkább ők ne írjanak. Szerintem normális dolog, hogy utánakérdezek az árának (természetes ha vannak információtok róla), mert nem egy olyan világban élünk, ahol bárki ki tud rögtön csapni egy köteg pénzt az asztalra. Természetesen fontos a kutyám nekem, és minden tőlem telhetőt megteszek, ha már elrontottam.
2013. jan. 10. 19:45
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gáz, persze, hogy fontos az ár, legalább segíteni akarsz. Ilyen súlyos problémát egyedül már egész biztosan nem fogsz tudni helyrehozni. Én is jártam rehabra a kutyámmal, igaz más okból, mi kétezret fizettünk alkalmanként, azt hiszem, ötször vagy hatszor voltunk. Aztán elvégeztem vele tanfolyamot is, az 7 hét és 40ezer ft volt. Nem olcsó, de úgy gondolom, abszolút megérte.
2013. jan. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azon is múlik az ár, hogy hol laksz és milyen kutyaiskola van a környékeden. Nem is minden kutyaiskolában tudnak segíteni az ilyen jellegű problémákon.
2013. jan. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nyíregyházi vagyok. Rendben, akkor utána érdeklődöm, hogy mi hogy van, egyáltalán tudják-e itt kezelni. Ha esetleg valakinek még van ezen kívül ötlete, szívesen várom. Más kutyákkal való találkozás esetleg segítene?
2013. jan. 10. 20:12
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze, más kutyákkal való találkozás is szükséges, csak nem mindegy, hogymilyen kutyákkal találkozik és kontrollált körülmények közt kell történnie, hogy ne legyen baj.


Szerintem őket nézd meg, a honlapjuk alapján nekem szimpatikusak:

[link]

2013. jan. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 ratata ***** válasza:
mi az hogy kimegy a nyitott kapun ha kedve van?ha nem tudod szóval megakadalyozni akkor meg kell kötni arra az időre amíg nyitva van a kapu.ha az gyerekemet megtámadna egy ilyen kutya hát lerúgnám a fejét te meg feljelentéssel is számolhatnál de talán még egy két pofonnal is.szeretem a kutyákat de ha gyerekre támad az utcán szerintem nincs mérlegelni való gyorsan és keményen fel kell lépni.
2013. jan. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A legtöbbször amikor megyünk ki, akkor leül szépen, úgy ahogy tanítottam neki. Azonban van, amikor mindenáron ki akar menni és nem egy nagy méretű kutya így van amikor ügyesen kikerül és kimegy.
2013. jan. 11. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!