Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A husky kutyámnak jó lesz egy...

A husky kutyámnak jó lesz egy egyszerü hám hogy tanítsa huzni a szánt, vagy kell vennem külön arra egy másik speciális hámot?

Figyelt kérdés

Most lesz 7. hónapos a husky kutyám, és nem tudom pontossan, hogy kell betanitani a szán huzásra (még csak kerék gumival akarom probálgatni).Jól jönne előbb egy oktatás!

Kérem senki ne írogason kutyaiskolákrol meg ilyesmiről!Vajdaságba élek, nincs közelbe kutyaiskola, és az is csak szerbül lenne!

És ha valamit rosszul csinálok, kérem ne sértegetőzzenek!Magamon és a kutyámon akarok segiteni, ezért vagyok itt! :)


2013. jan. 10. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Szintén husky tulajdonos vagyok, de azt elmondhatom, hogy a kutyát nem szabad egy éves kora előtt ilyen megterhelésnek kitenni, mert még javában fejlődésben van. Majd egy éves kora körül elkezdheted, és igen speciális hám kell. Én a vagusdogstól rendeltem, és nagyon meg vagyok elégedve vele.
2013. jan. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válasz, de én multkori kérdésemből olyan választ kaptam, hogy: ''6-7 hónapos kora után lehet kezdeni a tanitást, de csak kisebb terhekkel, pl mint a kerék gumi''
2013. jan. 10. 20:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Remélem azt tudod, hogy 1 kutyával nem nagyon lehet semmit húzatni és ahogy az előző írta, várj legalább 1 éves koráig, addig maximum fuss vele, amennyit jólesik a kutyának.
2013. jan. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
[link] itt lehet kapni, vagy meg tudod nézni milyet kéne máshol venni.
2013. jan. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy évesen húzass vele inkább kereket, addig ne, de akkor se ilyen traktorkereket:) Addig pl. tanítgathatod neki az irányokat játékokkal, lasztival, meg persze a behívást:)
2013. jan. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

hát én nem tanítgattam! kèt keverékem van (egyikben sem vehetők ki jellegzetes husky vonások uh valószínű nincs bennük de ki tudja... ) egyszer mikor elakartam menni a szelektívhez (persze télen, volt hó) rápakoltam a cuccokat a szánkóra a két kutyát elékötöttem és úgy mentek mint a kisangyal :) normál sétáltatáshoz való hámjuk van. most nemrég mikor hó volt pár napja elmentünk szánkózni két gyerek a szánkón én meg mentem elől. az egyik egy idő után megunta uh onnantól csak a másik húzta (akkor a gyerekek felváltva ültak a szánkón). Nagyon élvezte és szépen lefáradt :)

am szerintem is inkább várj míg betölti az egy éves kort

2013. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Cs Zoltán válasza:
Nekem egy 2 éves kan Huskym van én vettem egy K9 Julius idc powerhámot és azt kell mondanom hogy nagyon bevállt,akár sétához,futáshoz,húzáshoz meg tudod nézni a termékeiket www.k9julius.hu címen prémium minőségü termékeik vannak
2013. ápr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Futáshoz és húzáshoz nem a legjobb a k9-es. Ahhoz a rendes szánhúzó kell
2013. ápr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!