Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell lenézni ha valakine...

Ratata kérdése:

Miért kell lenézni ha valakinek haszonállat a kutya?

Figyelt kérdés
hiszen a kutyafajták 90%-a haszonelvűségből lett kitenyésztve(vadász,juhász,pásztor,őrző-védő,szánhúzó stb)
2013. jan. 10. 20:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem nézi le senki ha a kutya a fajtájának megfelelő munkát végez, sőt. A gond azzal van ha úgy húznak anyagi hasznot belőle hogy orrba-szájba elletik.
2013. jan. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azzal nincs baj,ha a kutyával a fajtájának megfelelő munkát végeztetnek.Azzal viszont van,ahogy nagyon sokan tartják a kutyájukat "ez haszonállat!"felkiáltással.Ezeket szokták lenézni.
2013. jan. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Neked az összes kérdésed ilyen provokatív?
2013. jan. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az tényleg nem probléma, ha egy vizslával vadásznak, egy collit kiengednek terelni, de amikor kibasszák a kertbe csengőnek meg riasztónak használva, az minden csak nem hasznos. legalábbis a kutyának..
2013. jan. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
provokatív elismerem de szerintem érdekes is.érdekes, hogy van aki meglátja a kérdés mögött a lényeget van aki a torkomnak ugrik.kíváncsi vagyok a véleményekre ennyi.egyébként én sokszor látok dolgozó munkakutyákat őket tartom haszonállatnak.a láncra vert házőrző NEM haszonállat.szerintem rosszul van megfogalmazva a rendeletekbe is a dolog.a vadászó vizslát vagy a terelő mudit nem mondanaám kedvtelésből tartott állatnak inkább átmenetnek tartom a két kategória között.
2013. jan. 10. 20:37
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem nézi le senki a haszonból tartott kutyát senki. Az már viszont probléma ha csak kiteszik az udvarra egy darab láncon. Az én kutyám is inkább házőrző, és portaőrző, de afelől megvan neki minden ami kell.
2013. jan. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
de bizony vannak akik szerint ha a kutya nem családtag akkor ne tartson kutyát.
2013. jan. 10. 20:43
 8/13 anonim ***** válasza:
a szolgálati kutyák szerinted családtagok????
2013. jan. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen rendeletre gondolsz? Véleményem szerint a kutya semmilyen esetben sem tekinthető haszonállatnak, az más kategória. Ha valaki a kutyájával dolgozik az attól még kedvtelésből tartott állat, hiszen dolgozhatna anélkül is, csak épp ahhoz van "kedve". A kutya kedvtelésből tartott állat.
2013. jan. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

nem vagy tisztában a haszonállat fogalmával.


/1/ Haszonállat: átlagos háztartási körülmények között, vagy szakosított telepekentartott – saját célra és/vagy értékesítésre szánt; alapvetően élelmezési, mezőgazdasági ésruházkodási célt szolgáló – háziasított állat.


Csoportosítás (az építési övezetek szempontjából is!)


a., nagy haszonállat: szarvasmarha, ló, szamár, öszvér


b., haszonállat: sertés, juh, kecske


c., kis haszonállat: baromfi, nyúl, (galamb, nagytestű szárnyas)

2013. jan. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!