Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy sebes a chipezé...

Normális, hogy sebes a chipezés helye?

Figyelt kérdés

Alapból kb. a háta közepénél van a seb, ahova a chipet kapta, és kicsit puklis, és véres is, de száradt vér.

Tegnap kapta meg, az oltással együtt, az oltásnál kicsit nyüszített, de a chipezésnél nagyon nagyon sírt, a párommal voltam, ha nincs ott, én tuti abbahagyatom az egészet, mert láttam, hogy hogy szenvedett a kutyám..Azt mondta az orvos (a 4. próbálkozásra sikerült betennie a chipet), hogy nagyon vastag a bőre, azért volt ilyen nehézkes. De lehetséges ez? kb. negyed órát azzal töltöttünk, hogy lefogjuk a kutyát, amíg beleszúrja a hölgyemény a tűt, de a kutya úgy nyüszített, azt hittem ott hal meg..:/


2013. jan. 10. 20:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%
Annyira felbosszant ,hogy a magyarok kötelezővé tették a chipet. Ezt nem demokráciának hívják ha jól tudom,a kutyusnak óriási problémái lehetnek az idegen cucctól,be is tokosodhat,a fertőzésekről ne is beszéljünk. Vidd el orvoshoz.
2013. jan. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A háta közepén?
2013. jan. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Vidd el egy normális orvoshoz!

Egy pillanat alatt adták be mindkét kutyánknak, és meg sem érezték.

Vastag a bőre, nem normális! Láttad a tűt? Simán bemegy, szinte meg sem érzi az állat, ha jól adja a doki. A tiétek egy sintér. Kötelezőt hogy adja be? Ott vékonyabb a tű, de még a végén beletöri???


ui: nem lesz baja, "csak" nagy sebet csinált, begyógyul. De nem ért megnézetni, (ismétlem, mással, hogy rendesen a helyén van-e)

2013. jan. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
* nem árt megnézetni
2013. jan. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
hova vitted te ezt a kutyát???? Valami önjelölt állatorvoshoz??? és milyen kutyád van, hogy ennyire vastag a bőre????? Meg a háta közepére adják????? Hát nálatok valamit nagyon rosszul csinálnak. a 7 hetes kiskutyáimnál egy pisszenést nem hallani, de rakattam már felnőtt kutyába is, ő is meg sem mukkant.
2013. jan. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Valamit nagyon rosszul csinálhattak. Kezdjük ott hogy a chipet a nyakába kell helyezni de oda ahol a nyakörv nem bántja.

Az én orvosom nagyon rendes volt. Csak érzéstelenítéssel adta be a kutyámnak. Igaz elkért érte még egy ezrest de nem érdekelt. Egy hangot ki nem adott a kutyám és láthatóan nem igazán érdekelte a dolog. :)

Egyébként egy a duzzanatnak 2-3 napon belül el kéne múlnia. Ha pici seb van akkor semmi gond, az enyémnek is volt.

2013. jan. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

A chipet nem a kutya nyakába szokták tenni?

És nem szabad ennyire fájjon neki.

Szerintem holnap mindenképp vidd el egy állatorvorhoz, aki érti is a dolgát.

2013. jan. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A chippet mindíg a nyak baloldali részébe kell tenni! Hátá közepébe még ilyet se hallottam, szerintem az egy hentes és nem orvos.
2013. jan. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%
Nem a nyakába bele, hanem a nyakánál a bőr alá. Az enyém 3 hónapos volt és meg se nyikkant. Ha tényleg negyed órába telt lefogni a kutyát, akkor simán lehet, hogy a visítás már a stressz miatti hiszti része volt.
2013. jan. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen, a háta közepén. Illetve, egy nagyon kicsit feljebb, de nem sokkal. Az oltásnál is nyüszített egyet, de azt már megszokta. Egyébként fiatal nő volt, és elvileg ez egy állatkórház, tehát értenie kéne a dolgát..Amúgy terrier/vizsla keverék, közepes méretű. A szőre tényleg vastag, de nem hiszem, hogy a bőre olyan vastag lenne, hogy ne tudta volna beadni fél perc alatt a chipet. Rosszul írtam, nem az tartott negyed órába, hogy lefogjuk, hanem negyed óráig fogtuk, miközben a nő kb. 5x szúrt bele, mire sikerült beletenni a chipet, és minden szúrásnál úgy visított a kutya, szinte megsüketültünk. Ha tudom, hogy lehet érzésteleníteni, tuti, én is kérek.

itt egy kép arról, hogy hol van a seb a kutyán:

[link]

Elég halvány, de pirossal bevan karikázva a helye.

Még várok a sebbel, hátha begyógyul, de ha nem múlik el, elviszem egy másik orvoshoz..

És a körömvágás (kb. 2 miliméteres a levágott köröm) szokott fájni, vagy azt is bénán csinálta az orvos? Mert hogy az is fájt a kutyámnak, de nem mind, csak kb. a fele..

De akkor is kicsit mozgolódott a kutyám, és ahelyett, hogy elengedte volna a lábát, basszus majdnem kitörte, úgy szorította..

2013. jan. 10. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!