Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most az elkóborolt állatért...

Most az elkóborolt állatért ilyen esetben is fizetni kell?

Figyelt kérdés

Hallottam a tévében vagy a rádióban, hogy ha befognak egy ebet, ami chipeltetve van, akkor a gazdinak 45.000 Ft-ot kell kifizetnie, hogy visszakapja.

Persze, aki nem vigyáz a kutyájára, az meg is érdemli, de minden esetben ki kell fizetni?

Pont egy éve, én iskolában voltam, a kutyám otthon, mint ahogy szokott. Egyszercsak valamiért nagyon ki akart menni az utcára, a kerítés alá préselte a fejét (soha nem csinált még ilyet, a mai napig nem értem, mi lelte), és állítólag a szomszéd hallotta meg, amikor ő is indult munkába délelőtt, hogy nyüszít. Felemelte neki a kaput, hogy kiférjen a feje, de nem visszahúzta, hanem kifele rohant, "kitágult szemekkel", és hiába hívta a szomszéd, a kutyám csak futott előre, mint aki süket. 4 napig kerestük reggeltől estig, sőt még éjszaka is járőrőztünk a kocsival a környéken, rengeteg hirdetést feladtunk, mire felhívtak, hogy a város másik végében látták. Következő nap sikerült is megtalálni, de kb. csak a 3. hívásra nézett hátra, és mikor meglátott, bepisilt örömében, azt sem tudta, mit csináljon hirtelen.

A kapu alatt olyan 20 cm van csak, vagy annyi, hogy nagy erőt kellett kifejtenie, hogy a fejét a kapu alá nyomja. És a mai napig nem tudjuk, hogy mi lehetett az oka, hogy ki akart szökni, mert soha nem menne el magától sehova.

Ha ez az eset a mostani évben történik, és netalán a menhelyre kerül be, akkor ebben az esetben is ki kellett volna fizetnem a 45.000 Ft-ot akkor is, ha nem az én hibám? Vagy pl. egy ismerősömnek ellopták a kutyáját, és másik városban találtak rá. Akkor ő is fizethetett volna, mert vannak olyan emberek, akik fogják és ellopják más kutyáját, meg mindenét?? (itt a cigányokra gondolok, igen..)


2013. jan. 10. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem tudok ilyesmiről, 45K-t biztos nem kell. Legtöbb helyen ha befogják ilyen 5-10K.
2013. jan. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Miért, kinek a hibájából kóborolt el a kutyád szerinted?
2013. jan. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon felületesen hallgattad . Azért, mert befognak kutyát, nem kell fizetni. Azért már büntethetnek, hogy hagytad elkóborolni. Plusz általában napi díjat számolnak fel, amíg nem mész érte.
2013. jan. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem valamit félreértettél, a 45 ezer forint a chip nélküli kutyák gazdáira kirótt összeg.
2013. jan. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rosszul hallottad!

Annak kell fizetni,akinek befogják a kutyáját és nincs benne chip,de bizonyítható a gazda kiléte!


Pl. ha a szomszéd kutya elveszik (tök mind1,milyen okból kifolyólag) és megtalálják,viszont nincs benne chip,de a szomszéd jelentkezik érte,hogy az övé,akkor kell fizetnie.Viszont ez idén még nem lesz bevezetve,csak 2014-től,ha jól tudom.2013 még türelmi év,figyelmeztetik a chip nélküli kutyák gazdáit!

2013. jan. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!