Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyat valasszunk?

Milyen kutyat valasszunk?

Figyelt kérdés

Fel eves kicsi lanyunk van. Nagyon regota szeretnenk kutyat a parommal, de sok ismerösünk ajanlotta, hogy varjunk amig megszületik a gyerek, ne legyen feltekeny a kutya a gyerekre (ne tamadja, ne ugassa, meg hasonlok), bar nem tudom ennek mennyi alapja van, de eddig vartunk, meg nagyon az eletünkbe sem fert volna bele egy kutya.


Szoval szeretnenk mostmar kutyat mindenkeppen!

Lenyegeben kinti kutya lenne, de sokat foglalkoznek vele, itthon vagyok a kicsivel, lenne idöm meg a kutyara is. A setaltatas is megoldhato, mert ugyis megyek a gyerekkel eleg sokat, nem birom az itthon ülest. Illetve mostmar itthonrol fogok dolgozni is, tehat nem lenne effektive egyedül a kutyus, es mivel alkoto munkat vegzek igy tenyleg lenne ra idöm a kicsi es a munka mellett is!


Csaladi hazban elünk es nem is szeretnenk benti kutyat, takaritok eleget igy is :) Persze szilveszterkor, nagyon hidegben, kirivo esetekben termeszetesen bejöhet, de nem elne bent velünk, vegülis az elöszobat le lehetne valasztani neki, amig hozzank szokik (addig ugye bent lenne mindenkeppen)


En sokat vagyok egyedül a lakasban, föleg estenkent (a ferjem egy etteremben dolgozik) igy leginkabb emiatt szeretnenk, nekem valahogy megnyugvas lenne a kutya. Tehat valami nagyobb testü kutya lenne a jobb, de semmikeppen sem harci kutya (boxer, bulldog, pitbull es tarsaik), azert csak feltenem a gyereket ha kint jatszik!


Ti milyen kutyat ajanlanatok? Melyik lenne a legjobb szerintetek gyerek melle es "örzö-vedönek" is egyarant.


Termeszetesen a kutya meg nem jönne, legalabb egy fel evet varnank meg. Vagy szerintetek többet kellene varni vele?


2013. jan. 10. 21:27
 1/9 anonim válasza:
42%

most ezt úgy olvasd hogy nekem golden retrieverem van tapasztalatból írok :D

ugye elég nagy testű okos jószágok

a milyenkel nem volt még baj gyerekek közelében.

5 éves kisfiút beengedtük csak montuk neki hogy játszál a kutyával ha nem tetszik valami kiabálj rá hogy nem

kutya persze megrohamozta vidámsággal a gyerkőcöt aki leordította gyönyörüen viselkedett onnastól kezdve az összes gyerekkel. látszik rajta hogy tudja a különbséget gyerek és felnőtt között

nem harap ha kínozzák nagyon tűri

jó vastag a bundája bírja a téli hideget sőt még jeges vízbe is fürdött a mienk :D

ha foglalkozol vele pedig nagyon nagyon hálás lesz

házörzésről pedig annyit hogy hiába aranyos 3 retriever van az utcánkban mindegyik ugat ha pedig jön a gada vérhólyagosra nyalogat

ha fiatalon odakerül a kutya és megtanítja neki az ember hogy ne csipkedjen sose lesz vele baj

fél év pedig elégnek kell legyen gyereknek is jót tesz egy kutyus

2013. jan. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Azt szokás mondani, hogy vagy a gyerek, vagy a kutya legyen már 3 éves, mire az új jövevény jön. És ez nagyon igaz! Fél éves gyerek mellé kölyök kutyát ne vigyetek haza, mert nem lesz elég idő a nevelésére, szocializációra (mert legalább 6 hónapos koráig a lakásban a helye, a téli hideget egyébként sem bírják a kölykök, naponta kell vinni városba, járni kell vele kutyaoviba, stb.)

Mindenképp azt javasolom, hogy menhelyről fogadjatok örökbe kutyát. Ott tudjátok ellenőrizni is, hogy gyerek kompatibilis-e, mennyire aktív, mennyi foglalkozást igényel, mennyire neveletlen, stb. Nyilván nektek inkább egy nyugisabb, béketűrőbb, könnyű kutya való, márpedig egy kölyöknél ez mindig lutri, hogy milyen lesz!

2013. jan. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem a nagyon barátságos kutya az óriás snauczer,nekem is olyan van, nagyon barátságos, kicsit bolondos. Ő házőrző kutya, de a gyerekeket nagyon szereti. De csak kiskutyát vegyetek, hogy meg tudjátok tanítani a rendes viselkedésre. Rottwillert, Dobermannt, bulldogot ne válasszatok, és pitbull meg bullterriert se, de a boxer még elmegy, ha nem verekedésre nevelik, nagyon barátságos. Nagy tesű kutya a pireneusi hegyikutya, a berni pásztor, ezek nagyon jámbor kutyusok, de én leginkább a golden retrievert választanám. Tündéri kutya, kevés betegséggel, a világ legszelídebb és leggyerekszeretőbb fajtáihoz tartozik, intelligens, jól tanítható, és házőrzővé képezhető. Mondjuk lehet, hogy a labrador retriever jobb házőrzőnek, és benne is megvannak ezek a tulajdonságok, de ez már csak ízlés kérdése, hogy melyik kutya tetszik jobban. A labrador még annyival jobb, hogy a szőrét is nagyon könnyű kezelni, a goldenét kicsit nehezebb. Úgyhogy én e kettő közül választanék. Remélem tudtam segíteni!
2013. jan. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Tények:


Nekem 6 éve van kutyám.

Már van egy 8 hós kislányom is.

Lakásban van a kutyi.

Imádom!!

DE baromi nehéz a kettővel panelből sétálni menni, lábat törölni minden alkalommal, tisztán tartani, fésülni, minden nap takarítani, a lányom lassan mászik, nem akarom, h marokszámra egye a szőrt, stb...


Én ha most nem lenn a kutyám, várnék, míg a gyerek min (!!) 3 éves lesz! Így, hogy a lányom és a kuzty a kezdetektől látják egymást és rengetegszer mutatjuk, h simizzük a kutyust, szépen, nem durván, odaengedem őket egymáshoz, a kutyi puszit ad a fejére, stb, DE így is lesz majd biztos, hogy durván nyúl a gyerek a kutyához, stb. Hát még akkor, ha egy egy éves mellé hozol egy kutyát.. Ő nem szokott hozzá, örül és ráveti magát, a kutya egy életre félhet, vagy tarthat a kicsitől.

Az enyém kóbor volt és mielőtt babát terveztünk évekig szoktattam idegen, vagy séta közben látott gyerekekhez, és simogatták, odajöttek, Ő közben jutalmat kapott, h érezze, senki nem bántja, mert eleinte tartott mindenkitől. Szóval kemény munka és néha viccesen nézek is, ahogy tolom a babakocsit, fogom a kutya pórázát, bár sokszor el van engedve, meg néha telózok és szedem a kakit is... D

Szóval nálam nagyobb kutyafun kevés van, de ha most nem lenne, tuti nem hoznék a lakásba pár évig, sőt, míg kertes házunk nem lenne... DE ott is bejöhetne, amikor csak akar!!

Ez az én véleményem! :) Sok sok boldogságot egy kutyához, ha majd lesz.

Szerintem mindenképp labradod, golden retriver és szuka! Kölyökként hozd el és bátor, nyugodt, kedves kutya legyen, ne elős látásra dönts, ismerkedjetek és a kicsi is menjen, Ő is barátkozzon, mindent fontoljatok meg!! :)


Jah és bocsi, de a kérdésedből arra következtettem, h nem sok kutyás volt és nem értesz nagyon hozzájuk. Előtte rengeteget olvass a kutya-gadzi és kutya-gyerek kapcsolatokról is. Csak hasznodra válhat! :)


Egyenlőre további jó babázást!!:)

2013. jan. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

AZ unokatesóméknak 3 éves rotijuk volt, amikor megérkezett a gyerkőc. Én egy kicsit tartottam tőle, hiszen az a kutya, akkora, mint egy borjú és szinte az összes idegenre vicsorít és barátságtalan. A kutya szinte kezdettől fogva a babával volt, soha egy félreérhető mozdulata nem volt a gyerek felé, nagyon türelmes volt vele. A gyerek szinte úgy tanult meg járni, hogy a kutya füleibe kapaszkodott, közben, tépte, rángatta, de soha, egyszer sem morgott rá, azt sem hagyta,hogy elessen a picur. A kutya teljes mértékben védi,mintha csak a sajátja lenne. Ha egy helységben van a gyerek, a kutya és a kutya számára egy idegen ember, akkor az ember nem léphet egy bizonyos távolságon belülre, különben morog, vicsorít és onnantól kezdve le sem veszi róla a szemét. Kívülről nézve szinte felfoghatatlan, én alig hittem el, amit láttam.

Ennek ellenére, én személy szerint nem biztos, hogy egy rotweilert ajánlanék, a szememben, az mégis egy harci kutya, bár az unokatesómék vagy akik kisgyerek mellett tartanak, azok nyilván mást mondanának.

2013. jan. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Csak egy szolid megjegyzés:

Az általad felsorolt "harci" kutyák,nem harci kutyák.:)

A pitbullok kifejezetten ember egy gyerekbarát ebek!Nekem is az van,és úgy vélem óriási kincstől fosztja meg magát,akinek az életében legalább 1x nem tart egy pitet :)


De másik oldalról megértem a félelmed,valóban erős,határozott nevelést igényelnek,aminek hiányában előfordulhat,hogy baj történik,de a határozott nevelés az összes kutyafajtára igaz!


A kérdésedre válaszolva én golden retriver,labrador retriver,vagy talán valamilyen masztiff.Igaz a masztiff igen nagy,de rendkívül nyugodtak és viszonylag könnyen kezelhető.Édesapám masztiffjai egész nap alszanak meg esznek,minimális mozgásigényük van és nem is esznek annyit,mint az ember gondolná :) Neki pontosan angol masztiffja van.

Remélem tudtam segíteni.

2013. jan. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segitseget/valaszokat, mentek a zöld kezek, nekem minden tenyleg nagy segitseg! :)


Azt elfelejtettem leirni, hogy deli orszagban elünk, igy eleg nagy a höseg, meg most is 16 fok van (tudom, ezert mindenki utalni fog :D), igy jo lenne rövid szörü kutyus, talan Ök jobban birjak ezt a nagy meleget.

Szegeny szomszedbacsi is csak korai reggel es este 9 fele viszi ki a nemet juhaszat a lakasbol, Ö allitolag nagyon megbanta, mert latja szenvedni a kutyust :(


Mindenkeppen kiskutyat szeretnenk, 6-8-10 hetes korig maximum.


A kicsi lany imadja, amikor atmegyünk a szomszedba es "nyüstölheti" a kutyat (mi vasarolunk be a bacsinak, fizetjük be a szamlait stb. tehat igy majdnem napi kapcsolatban vagyunk). Folyamatosan maszik a kutya mellett/elött/utan csak a közelebe lehessen a kutyusnak :) Ugyhogy ettöl a reszetöl nem felek.


Kertes hazban elünk, az udvar is eleg nagy, van levalaszthato resz is, de egy par honapig a lakasban lenne a kutyus, ez nem is kerdes. A seta mar csak egy kis plusz lenne neki, mert miert ne vinnem magammal ha ugyis megyek a gyerekkel, babakocsi nincs, kendöbe van hordozva a kisasszony.


Sajnos sok tapasztalatom tenyleg nincs a kutyakkal, nekünk egy bernathegyink volt, de akkor meg nagyon kicsi voltam. Azon kivül, hogy nagyon szerettem es apura mindig hallgatott sokra nem emlekszek :) Utana pedig se apu, se anyu nem akart kutyarol meg hallani sem :(


Lehet, hogy megis varnunk kellene meg legalabb 1 evet?

Teljesen tanacstalan vagyok :(


A ferjem ma felhozta, hogy mi lenne ha doberman lenne a kutyus, merthogy nekik is az volt amikor Ö kicsi volt, de en ettöl kicsit megijedtem inkabb. Szerintetek?


Bocsanat ha valakit megbantottam ezzel a harci kutyas kifejezessel, de tenyleg fogalmam sincs roluk! Abban biztos vagyok, hogy kemeny neveles kell a kutyanak. Most kicsit butanak is erzem magam, mert egy nagyon kedves ismerösöm mondja nekem mindig, hogy nem a fajtaja miatt harci kutya a harci kutya, hanem a neveles miatt. De akkor is bennem van a felsz, bar a kis taska kutyaktol jobban feltem a gyereket!

2013. jan. 10. 22:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs veled!

Te legalább megkérdezed és nem 2 év múlva siránkozol,hogy egy ovis csoportot eszik a kutya reggelire.(Jó,ez túlzás :D)


A kölyök kutyáknak véleményem szerint 10-12 hetes korig a legjobb (szocializáció szempontjából) ha az anyjuk mellett maradnak,viszont sajnos sok helyen még a 8 hetes kort szám várják meg.Mindenesetre 8 hetes korától elhozhatod,de ha van rá lehetőség akkor told ki 10-12ig :)


Ha tenyésztőtől vásárolsz,akkor egyrészt kérd ki a tenyésztő véleményét az alomról.Melyik kutya milyen energiaszintű,milyen vérmérsékletű.Illetve amikor meglátogatod őket először,te is figyeld melyik kutyus a mozgékonyabb,melyik teperi le a tesóit.Addigra döntsd el,hogy milyen "habitusú" kutya lenne a legcélszerűbb,vmi örökmozgó,vagy kevésbé energikus inkább ücsörgős nyugodt egyed.Kérdezd meg milyen tápot kapnak a szülők,milyen táppal fogja kezdeni a szilárd etetést.Nézegessél otthon tápokat,kiegészítőket,mire lehet szükséged,illetve mire van anyagi kereted.Célszerű kis korban jobb minőségűt venni és felnőtt korára vmi középkategóriás tápra beállni,ami bevált.Persze,ha megengedhetitek magatoknak,akkor a csúcskategória is maradhat felnőtt korban is.

Nagyobb testű fajtáknál figyelni kell az ütemes növekedésre.Minél nagyobb egy kutya,annál tovább tart,még eléri a végleges méreteit.Így kell figyelni a tápra is,hogy mindenből elegendőt kapjon és ne alakuljon ki nála a hirtelen növés miatt,vmilyen betegség.


Ha állatmenhelyről/fajtamentőktől hozol kutyust,akkor általában nem tudod,hogy a szülők milyenek voltak.Viszont a menhelyen dolgozók nagyon sokat tudnak segíteni és egy kis árvának is szép életet biztosíthatsz.További hátrány talán,hogy nem tudod pontosan mekkorára nő,így nehezebb a tápot kikalkulálni,de nem olyan veszélyes.


A fajtákra visszatérve,ha bernáthegyitek volt,sztem az angol masztiff valóban jó választás lenne.Nincs hosszú szőre,termete hasonlít a bernáthegyiéhez.Sztem könnyen kezelhető,de következetességet igényel.Nyugodtan lehet kerti kutya,nyáron sok vizet és árnyékot kell neki biztosítani.Esetleg ha van rá lehetőség (mi is ezt csináltuk) vettünk egy mini medencét a kutyának nyárra,egész nyáron ki se jön belőle :)

Remélem segítettem,bármi kérdésed van még,privátban is írhatsz nyugodtan!

2013. jan. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszt!

Nem, tenyleg nem szeretnem ha komplett ovis csoportot enne a kutya kesöbb :D Ezzel most nagyon jo kedvre deritettel :D

Es tenyleg emiatt probalunk minnel jobban tajekozodni a kutyusokkal kapcsolatban.


Az angol masztiff nekem is eszembe jutott, mert sok gyerekes csaladnal latom a környeken, de a ferjem megvetozta, mert szerinte csunya. Es mindenkeppen olyat szeretnenk amit mindketten szeretnenk.


Mozgassal kapcsolatban valahol az arany közeputat szeretnenk megtalalni. Nem szeretnek kesöbb 4 fele szaladni gyerek es kutya begyüjtes miatt. De jo lenne ha nem kellene vegig vonszolni az uton csak, hogy mozogjon vegre egy kicsit.


Azt, hogy menhelyröl vagy tenyesztötöl hozunk kutyust majd meg kiderül. Igy hogy elkepzelesünk nincs nem szeretnenk nezelödni sem, mert felelötlenül nem szeretnenk hazahozni egy kis kutyust csak mert meglattuk es megszerettük. Megegyeztünk a ferjemmel, hogy majd csak akkor kezdünk el nezeldüni ha mar van konkret elkepzelesünk. Es persze milliokat vagy kisebb vagyonokat sem szeretnenk kifizetni egy tenyesztönek sem, ezert mindenkeppen menhelyeken/fajta mentöknel fogunk elöször szetnezni. Nem, nem sajnalom a penzt a kutyara, de azert, hogy haza hozhassam nem fogok kifizetni 6-700 eurokat (kb ennyinel kezdödnek a kölyök kutyak egy tenyesztönel erre fele) inkabb ezt a penzt a gyerekemre költenem, meg az sem utolso szempont, hogy segithetnenk a menhelynek (mert itt kötelezö minimal összeget nem kell fizetni, ha hazaviszel egy kis allatot, amennyit gondolsz alapon müködik, eleg jol) es a kiskutyusnak is jobb lenne.

2013. jan. 10. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!