Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam egy alszkai malamutot...

Kaptam egy alszkai malamutot ajándékba a fiaméktól, hogyan kell foglalkozni vele másképp mint a német juhásszal?

Figyelt kérdés
Rendes helyről tenyésztőtől,törzskönyves.De tapasztalat az nem igazán van,hiszen nekünk csak német juhászunk volt!Képet mellékelek!Szerintetek azon kívül,hogy kutyasuliba viszem mit tehetnék még érte,hogy jó gazdija legyek? [link] [link]
2013. jan. 11. 14:19
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes, hogy a lakásban van! Minden hozzáértő azt szokta tanácsolni, hogy legalább fél éves koráig a kölyök kutyák legyenek a lakásban, az ember mellett, mert csak így tanulják meg értelmezni a család viszonyát, így tudnak megfelelően szocializálódni az emberekhez és csak így alakulhat ki bennük megfelelő kötődés is a gazdák felé. Illetve a malamut nagyon igényli is a társaságot, hisz ha belegondolsz, kialakulása során mindig is nagy falkákban tartották őket. A magányt, elhanyagolást nem viseli jól.
2013. jan. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell szánthúzi velük lehet akármi mást is. Ez csak egy ötlet volt ami eszembe jutott a malamuthoz :) Van sima súlyhúzás is egyébként de még van időtök eldönteni mert egyik sportot se igen érdemes elkezdeni 1-1,5 éves kor előtt.
2013. jan. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
de édes!:D műholdas kutya?:DD
2013. jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linkeket,de egy kicsit be vagyok tojva,hiszen azt olvastam,hogy nem szabad rá szólni ha sétáltatás közben,húz,hiszen ez a fajta jellemzője!Akkor most úgy fogok járni mint Frakk gazdája a Károly bácsi?Repülni fogok utána?hát végig szántom egész Vácot így!Na jó ez csak vicc,de tényleg hogyan bírom majd el?Hiszen azt sem akarom,hogy rángasson!Gondolom ezt a suliban megtanítják!
2013. jan. 11. 14:49
 15/30 anonim ***** válasza:
Az a szokás, hogy külön nevelik, szoktatják nyakörvhöz és hámhoz a kutyákat. Hámban húzhat, sőt ott az az elvárás is, nyakörvben viszont tilos. Nagyon hamar megtanulják ezt. :)
2013. jan. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Értem,már alig várom,a sulit!Köszönöm mindenkinek!addig is bőven van mit olvasni és addig takarítok és babázok vele! :)Félig meddig megérti,hogy kint kell a dolgokat elvégezni,de sajnos még éjszaka bepisil!De nappal ha rászólok akkor vár,hogy kiengedjem,de néha azért történik baleset!
2013. jan. 11. 15:01
 17/30 anonim ***** válasza:

OFF

Szerezz egy kétkerekű kézikocsit amikorra már nagyobb lesz, és vállalhatsz fuvarozást. Kutyusod majd elhúzza, dupla haszon: megkeresi vele a kaja árát, és még ki is dolgozta magából az energiát. :))))))))))

2013. jan. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Ha van itt tenyésztő,akkor meg tudná mondani mi lenne a megfelelő étrend és hányszor adjak neki enni,ugyan is most 3x etetem és én főzök neki.Tudom elítélendő de azért kérdem!Ja és milyen tápot vegyek neki,van az ilyen fajtának megfelelő táp?Próbáltam hívni a fiamat,hogy beszéljen a tenyésztővel,de sajnos a fiam külföldön van és nem tudtam még beszélni vele!Ezért kérdem hátha előbb valaki tud segíteni.Köszönöm!
2013. jan. 11. 15:07
 19/30 A kérdező kommentje:
utolsónak ezen nagyot nevettem!!!!!!!:D
2013. jan. 11. 15:08
 20/30 anonim ***** válasza:
Ha törzskönyves, akkor nyugodtan felveheted ám a kapcsolatot a tenyésztőjével, ő is tud segíteni sok dologban, például az etetésben is.
2013. jan. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!