Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni az ásás ellen?

Mit lehet tenni az ásás ellen?

Figyelt kérdés
Egész lövész árkossá vált a kertünk, három nap alatt! De nagyon durván ás a kutya, ilyen 60-100cm mély gödröket. Mindig megverjük érte... de ennek sincs hatása. Pedig eddig nem ásott, csak novemberben kezdte el. És arany élete van a kutyának. Hálátlan kissé, az igaz, viszont okos és szeretni való, nincs szívünk elajándékozni. Mit tegyek?

2013. jan. 11. 15:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

"Mindig megverjük érte", "arany élete van a kutyának"


ööööö...aha

2013. jan. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

Megveritek?:O Szerencsétlen kutya azt sem tudja miért kapja, hát hogy használna?

Le kell fárasztani, szellemileg is és nem szabad unatkozni hagyni. Ha sokat foglalkozol vele és nem ütöd akkor nem fog ásni.

2013. jan. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
Mennyit sétáltok naponta a kutyával? Feltételezem semennyit... Namármost a kutyának valahogy le kell vezetni az energiáit és ha ti nem foglalkoztok eleget vele, akkor megoldja ő magának.
2013. jan. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
Vigyétek rendszeresen sétálni, játszatok és tanuljatok vele minden nap, járjatok el rendszeresen kutyás helyekre (kutyaiskola, futtató), ahol találkozhat más kutyákkal. Ha mindezek után nem változik semmi, akkor én azt a módszert ajánlanám, amit egyszer egy műsorban láttam: ahol szeret ásni, ott áss el a kertben egy-két helyre egy kicsire fújt lufit, s mikor ott ás a kuty, akkor várhatóan a pukkanó hang elég kellemetlen lesz neki. De megfelelő foglalkoztatás nélkül ez se fog érni semmit.
2013. jan. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Kedves geegcsa! Megveritek? Szép! Látszik, hogy nem értesz a kutyákhoz. A kutya azért ás, mert unatkozik, ha minden nap foglalkoznál vele (nem csak játékra gondolok) hanem tanítgatnád, akkor biztosan nem ásna. Szegény kutya, sajnálom!
2013. jan. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Egy-két orrba pöckölés nekem még oké. De ez, hogy "mindig megverjük érte.." TE tudod, hogy miért vered meg őt. De Ő nem tudja..

Foglalkozz vele többet, mozgasd le, szaladgálj vele, mittudomén. Unatkozik a kutyád, így hát elfoglalja magát valamivel..

2013. jan. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
Biztos neked is vannak rossz szokásaid, titeket is jól meg kéne p*csázni. Milyen fajta a kutya? Van pár olyan fajta, amelyik imád ásni. És egy normális ember tudod úgy választ fajtát, hogy ismeri minden pozitív és negatív vele járóját...
2013. jan. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A verést ne! A szidás még OK, de azt is csak akkor amikor csinálja, utána már nem ér semmit- nem tudja miért is kapja.

Amúgy " jó " ötletek hangzottak el, csak az a baj, hogy sz.rt sem érnek! Az enyém kinti kutya, tavasztól télig 4-5 órát tudok vele foglalkozni, most ez 2-3 óra, de most is nagyokat sétálunk, sokat mozog és van idő a szellemi fárasztásra is. Ennek ellenére imád ásni. Én még nem találtam hatásos módszert- ha tud valaki engem is érdekel- de ne a fentieket ismételje. Jelenleg úgy vagyunk, hogy imádom a kutyámat, ezért inkább dolgozok utána.

2013. jan. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A lufis megoldást is kipróbáltad már, amit fentebb írtam?
2013. jan. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Bevallom azt még nem, bár már temettem vissza számára nem szimpi dolgokat, de azt is kiásta. Minden esetre egy próbát meg ér!
2013. jan. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!