Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha olyan körülményeid lennének...

Ha olyan körülményeid lennének (Sok pénz, sok idő, nagy hely stb. ) tenyésztésbe kezdenél vagy segítenél a kidobott, sors sorsú állatokon?

Figyelt kérdés

Kinél, hogy jelenik meg az állatszeretet, hogyan nyilvánítanád ki, ha olyan körülményeid lennének.

Persze kis pénzzel is lehet segíteni az állatokon.



2013. jan. 11. 22:38
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*rossz sorsú
2013. jan. 11. 22:39
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Ha nyernék a lottón, akkor a hegyekben építenék egy kellemes kis házikót és tenyésztésbe kezdenék. Vennék lovakat és egyéb állatokat is és lesz@rnám a civilizált világot! Kutyáznék, lovagolnék és jól érezném magamat.
2013. jan. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy olyan nem menhely, hanem szuper panzió jellegű dolgot csinálnék menhelyes kutyáknak. Valami olyasmit, ahol a legjobban érzik magukat. Nem az örökbefogadás miatt, hanem hogy a kutyák ott jól érezzék magukat. Meg nagy álmom egy kutyabarát város, vagy legalább üdülőfalu, ahová csak kutyások jöhetnének :)
2013. jan. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ismerek egy állatmenhelyt, ami nincs agyonsztárolva mégis sokkal több kutyát fogad be mint az amelyik igen, pedig sokkal kevesebb pénzből gazdálkodnak, nem kapnak annyi 1%-ot, és ebből adódóan fényévekkel szerényebbek a körülmények (kifejezetten "zavaróak" voltak a számomra, de a segítők így is tették a dolgukat).

Szóval ha nyernék a lottón valamit adnék nekik a munkájuk elismerése nevében.

2013. jan. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%
Inkább segítenék a rossz sorsú állatoknak! Tudom, ezért még meg leszek szólva, de tenyésztőként az ember pénzt csinál a kutyából, hogy csúnyán fogalmazzak. Ha nekem van annyi, hogy abszolút nincs gondom rá, akkor inkább fordítom a pénzemet már meglévő, elárvult, kidobott, sanyarú sorsú ebek megmentésére, amíg lehet.
2013. jan. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nyitnék egy nagy tanyát, ahol magyar fajtájú állatokat tartanék, távol a zsongástól (de időnként megerőszakolnék pár iskolát, hogy hozzanak el pár kölköt, hadd lássanak magyar haszonállatot és kutyát). Egy része menhelyként működne, egy másik része oktatási rész lehetne, egy harmadik részében pedig mudikat és komondorokat tenyésztenék, akik így dolgozhatnának is. O.O Szóval én mindkettőt csinálnám. :P
2013. jan. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%
Tenyésztőként majd akkor lehet tenni a kutyákért(a különböző fajtákért) ha az orrba szájba szaporítás megszűnik. Amíg nem addig menhely féleséget csinálnék én is, vagy támogatnám a meglévőket..
2013. jan. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
De ha csak az egyiket lehet... akkor tenyésztenék, mudit. Hisz, a magyar emberek alig ismerik a mudit, szóval ha úgy vesszük... rossz sorsú egy fajta. xD
2013. jan. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A menhely és az állatmentés egy olyan dolog, amit szerintem csak szívvel-lélekkel lehet csinálni. Én erre nem lennék képes, nem az én világom. Mindenesetre amellett, hogy én inkább tenyésztenék, biztosan jelentős mértékben támogatnék meglévő menhelyeket, hogy végezhessék a dolgukat azok, akik elhivatottságot éreznek eziránt.
2013. jan. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Igaz, a kettő nem zárja ki egymást.

Én is úgy gondolkodok, hogy amíg vannak már megszületett kutyák gazda nélkül, nekik van szükségük a "pénzre", emberi munkára.

Emellett fontos lenne még a felelős állattartás hirdetése is, hogy kevesebb legyen a kidobott kutya.

2013. jan. 11. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!