Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi Juhászkutyám 50kg...

Kaukázusi Juhászkutyám 50kg 2éves kan. Kinek mekkora súlyra? Hogyan tudnám növelni méretét, súlyát? Száraz tápon él, mindig van a táljában, de nem él hal érte.

Figyelt kérdés

2013. jan. 11. 23:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Olvasd el a standard-jét, aszerint normális.

Én hentesnél veszek csirke fej,láb,farhát esetleg nyakat megfőzöm egy nagy lábasban, és mellé adok tápot.

Amúgy a táphoz csak akkor nyúlnak hozzá ha a csirke elfogyott, és tényleg éhesek.

2013. jan. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ott kezdődnek a problémák hogy mindig van a táljában :)
2013. jan. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Az nem gáz, hogy száraz tápon él?
2013. jan. 12. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
A súlya megfelelő (még nem teljesen érett, szóval pár kilót még lehet, hogy testesedni fog), viszont helytelen, hogy mindig van előtte kaja.
2013. jan. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

miért kilóra mérjük a kutyát...? ha jól néz ki, jó kondiban van, energikus, akkor oly mindegy, mit mutat a mérleg!

arról nem beszélve, hogy a kausok döntő többsége nem keveset füllent fölfelé, amikor a kutyája súlyáról beszél, sokan még mérlegen sem álltak soha, csak a gazda szeme hizlalja őket, meg saccol egy irreális tömeget.

sajnos az állomány java része gusztustalanul túl van hizlalva, a kiállításokon is alig bírnak futni, rezeg a háj rajtuk, de legalább verheti mellét a gazdája, hogy milyen "erős csontú", és hatalmas - és az a kutya tényleg lehet 80-90 kiló... de milyen áron? az ízületei szétmennek, de sebaj, mire fájdalmai lennének ettől, már elpusztul valami keringési problémában...

az 50kg egy teljesen korrekt méret egy kaunak, amúgy is, ha a tömegét akarod növelni, akkor az izmot növeld rajta, a háj csak térfogat, de a fajsúlya kevesebb. vidd el futni, bringázni, és adj neki rendes kaját! ne hagyd előtte a tápot, az csak viselkedési problémákat okoz (ő rendelkezik a kajával = ő a főnök), plusz rájárhatnak az egerek, hangyák. vegyél neki húst, nyesedéket, fejet, a legtöbbjét etetheted nyersen is.

fontos információ még: a kaukázusi juhászkutyák (ahogy a többi nomád környezetben kialakult fajta is) nagyon jól hasznosítják a táplálékot, feleannyit sem esznek, mint egy hasonló méretű bernáthegyi!

2013. jan. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50kg-os kan kau teljesen normális. Általában 45-55kg között vannak a kanok. Ami efölött van az vagy extrém méretű vagy túlsúlyos.
2013. jan. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Én is rögtön azt szúrtam ki, hogy "mindig van a táljában". Ez helytelen!
2013. jan. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

valós a za 50kg! felemeltem majd ráálltam a mérlegre vele,levontam az én súlyomat.

akkor mikor adjak neki kaját,h ne legyen mindig a táljában?

most adjak neki 1x csak naponta? ugysem fog egyből ráugrani ha leteszem elé...valaki magyarázza el hogy csinálja.

2013. jan. 12. 15:08
 9/21 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy délelőtt és késő délután kap enni, mert nagytestű és félek a bélcsavarodástól. Napi 420 g. az adagja (egyébként az enyém is 50 kg.), ezt kétfelé osztom. Kevésnek fog tűnni, de ennyi kell neki, nem több. Ha netán nem enné meg mikor kiteszed, vársz egy 10 percet, ha nem nyúl hozzá, akkor beveszed. Este meg adsz neki megint, ha ahhoz sem nyúl hozzá, akkor azt is elveszed előle és aznap már nem kap semmit. Talán így megtanulja, hogy ha kiteszed elé a kaját, akkor enni kell.
2013. jan. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Milyen táppal etetsz? Azon rajta kell legyen az adagolás. A napi adagját én mindenképpen két részben adnám oda, mivel a nagytestűek hajlamosak a bélcsavarodásra.
2013. jan. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!