Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsák meg a kutyának...

Hogy tanítsák meg a kutyának hogy ha nincs otthon senki ne fogadjon el a kerítésen keresztül kaját?

Figyelt kérdés
Van egy 7 hónapos border colliem és egyik nap hazamentem és egy néni ott etette kekszel lécci segítséget hogy hogy szoktassam le róla
2013. jan. 12. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez rohadt kemény munka és rengeteg idő. Javaslom egy kutyaiskola felkeresését.
2013. jan. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 XenoMorph válasza:
22%
a border collikat a legokosabb kutyáknak tartják. szerintem ha szánsz rá némi időt sikerült, bár nem tudom hogy hogy kéne csinálnod.
2013. jan. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak segítővel!

Valahogy úgy tudom elképzelni, hogy valakivel megbeszéled, hogy dobjon be a kerítésen valami kaját, és te pedig ott állsz, és ha a kutyus meg akarja enni, akkor tiltod neki!

Egy falat tiltott, egy falat a te kezedből, aztán ismét a tiltott kaja, .... szerintem rá fog jönni, hogy csak és kizárólag azt eheti meg, amit ti az ő tányérjába beletesztek.

2013. jan. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. jan. 12. 10:25
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

nem fog menni! a kutyaiskolában segíthetnek,de ez is csak 50 %-os eredményesség! a negatív megerősítés ( bántod a kutyát ,ha kaját fogad el idegentől ) bántás : ?? relatív fogalom,ki így -ki úgy értelmezi, nyakörv rántás,szöges befelé ,megrántva,tockos a fejre,ütés,rúgás,stb,vagy elektromos nyakörvvel sokkolás,stb . ezek mind -mind negatív eszközök, de a legtöbb esetben csak akkor működik ,ha a gazdi a közelben van. na de ha nincs?? és bedob az ember egy fínom falatot a kerítésen ?? bizony 10 kutyából 9 elfogadja ,vagy később eszi meg ,de megeszi! a 10 azért nem,mert abba már kiskorába belenevelték ( fájdalmasan !!!),hogy csak a gazditól fogadhat el kaját, na de ezek inkább szolgálati kutyák meg pásztorkutyák . és ezeknek a kutyáknak idegen nem igazán megy a közelébe ,egyszerűen mert nem mernek! lehet ,hogy létezik olyan kutya ami okos,ügyes ,értelmes,jól szocializált,kedves,játékos,nyugodt,szóval az ideális hobby kutya -és NEM FOGAD EL KAJÁT IDEGENTŐL,HA NINCS OTT A GAZDI!! vagy nem eszi meg a földről,ha nincs ott a gazdi!!! mert ez már két különböző képzés !!! szóval,megéri próbálkozni,de ez a fajta intelligens,okos,és nem szereti a keménységet,ebből gondolom ,hogy nem fog menni!

egy rotival, vagy egy malinoával esetleg . de kur@ára kell érteni a kutyához ! egy próbát megér:)

2013. jan. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, valóban nem írtam le, mit értek "bántás" alatt.

Ez a szó nálam azt jelenti, jelentette, hogy a kutyának erőteljes hangon, és kézmozdulatokkal, megfelelő arcjátékkal adom tudtára, hogy haragszom, ha azt teszi!


Tudod, mennyire okosak, és érteni fogják!

Legalábbis az én tacsimnak már ennyi is elég volt, hogy rászóltam: ne, nem szabad!

Tudta, hogy ez mit jelent!


Nem kell ehhez nyakörvet rángatni, és egyéb fizikai erőszakot alkalmazni, ha normális a kapcsolat a kutyus és a gazdi között, félszavakból, félmozdulatokból is értik egymást!

2013. jan. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megcsinálod a kerítést olyanra, hogy ne lehessen kapcsolat a kutya és a kintiek között.Nagyon egyedi, melyik kutyát lehet megtanítani az élelem megtagadására.
2013. jan. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!