Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi német juhász nevelése?

Kaukázusi német juhász nevelése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy majdnem 4 hónapos kaukázusi kölyök kutyám. Egy kicsit rossz és meg szeretném kicsit nevelni. Az első baj vele, hogy harapdálja a lábam. Lehet, hogy csak játékosságból, de akkor is szeretném ha nem harapdálná. Mivel lehetne ezt megoldani? A másik kérdésem pedig, hogy milyen egyszerűbb játékokat taníthatnék neki? Pl labda visszahozás vagy ilyesmire gondolnék.

2013. jan. 12. 11:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Legyél ott, amikor a maccsal játszana. És szólj rá, ha durvulni kezd. Megtaníthatod az "óvatosan", vagy a "finoman " szó értelmére. Nálam a harapáskor ráfogásnál tanulta meg minden kutyám. Megfogtam a száját madárfogással és mondtam neki, finomabban. Ha lazult a szorítása, megdicsértem.
2013. jan. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
39%

Milyen jo hogy a "madarfogas" mindenre megoldast ad, szerintem ez egy uj modszer beve is lehetne.

Az a baj h a madarfogas kb addig hasznalhato amig a kutya rajon h o meg kutyafogast tud es beleharap a madarfogo kezebe. Minek felesleges eroszakot beletenni a kutyaba, ha van arra eroszakmentes megoldas is? Ami raadasul mukodo es nem all fent a harapas veszelye.

2013. jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Igazából nem nagyon jött be, ha a grabancánál fogom :S Akkor elkezd nyüszíteni, és még jobban harapdál. Megpróbáltam a felső és alsó állkapcsát is össze szorítani, de az sem hatott, és akkor is jobban kezdett el harapdálni.
2013. jan. 15. 19:54
 14/14 anonim ***** válasza:

ma 18:18

Miért harapna egy 4 hónapos kutya a gazda kezére, ha éppen más van a szájában? Kölyökről beszélünk.

Ha te ráfogsz fentről a pofájára, nem fog tudni harapni amúgy sem. Lehet, számodra ez erőszak, de anyakutya is alkalmazza a kölyöknél, amikor túl vehemensen harap a kicsi.

2013. jan. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!