Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a 2hete ide került...

Mit tegyek a 2hete ide került kiskutyával ha agresszívan viselkedik?

Figyelt kérdés
Olyan 2-3hónapos kiskutya lehet 2hete van itt 2 másik kutya társaságában akik már elég régen velünk élnek. A kölyök nagyon jól kijön az idősebb kutyákkal velük így együtt egyáltalán nincs gond. Amikor idekerült sokáig félt az emberektől és nem is mert előjönni a búvó helyéről. Most hívásra elő elő jön de ha meglát minket egyből elkezd ugatni, emellett hevesen szaglászik (érdeklődik). Már megengedi hogy megsímogassuk de akkor is behúzza a farkát a fejét szinte a lábaközé temeti. Állítólag mielőtt idekerült a tenyésztő a szülőkkel és 4kistestvérével együtt volt egy karánban. (gondolom nemfoglalkoztak túl sokat velük) Mindenkit megukat a családban. Próbálok vele több időt eltölteni hogy valahogy elnyerjem a bizalmát de eddig még nem nagyon hozta meg az eredményét. Kaphatnék néhány tippet hogyan érhetném el hogy bízzon az emberekben, ne féljen és ugasson meg morogjon ránk a közelünkben?

2013. jan. 12. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a kutyus cseppet sem agreszív, hanem rettenetesen fél ezt jelzi a lehajtott fej és a behúzott farok. Én nem nevezném tenyésztőnek azt akitől elhoztad. Egy tenyésztő foglalkozik az állataival és megfelelően szocializálja őket, úgy gondolom ennél a kölyöknél ez nem történt meg. Sőt úgy gondolom hogy negatív élményeket társít az emberekhez, el tudom képzelni hogy bántották. Ne erőltessétek a közeledést engedlyétek hogy a saját tempójában közeledjen felétek, időigényes dolog de szerintem megéri. Ha azt látja, érzi hogy nem fenyegeti veszély, és hogy a másik kutyáitok örömmel vannak veletek ő is oda fog menni hozátok. Legyen nállatok mindig juti falat ha magától közeledik, vagy ha hívásra odamegy adjatok neki,ez kellemes élmény számára pozitív megerősítése annak hogy jó dolog veletek lenni.
2013. jan. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez félelem, esetleg félelmi agresszió. Az egyetlen jó módszer, amit tudok tanácsolni, hogy vigyétek be a lakásba! Egyébként is ott a helye legalább fél éves koráig! Legyen mindig veletek, de ne ti közeledjetek felé. Hagyjátok, hogy ő kezdjen el nyitni, az ő tempójában történjen minden. Ha Csak a kertben van, ahol legfeljebb is 3-4 órát töltötök vele, az édes kevés. Neki arra van szüksége, hogy szinte egész nap körülötte legyetek, kialakulhasson a kötődés és kommunikálhasson veletek. Még segít, ha az egyik idősebb kutyátokat is beviszitek olykor, az oldja a kölök félelmét.
2013. jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kutyasulit ajánlom nagyon! Ha normális sulit választasz, akkor terápiázni fogják a kölyköt, ami által sokkal hamarabb és biztosabb megoldás lenne, mint ha csak otthon próbáljátok kezelni ezt a problémát.
2013. jan. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából nem csak 3-4 órát vagyok/vagyunk vele.. többet. sajnos a lakásba nem vihetem be :/ de nem eröltettük azzal hogy oda mentünk hozzá erőszakosan én legalábbis mindig megvártam hogy oda jöjjön. adok neki olyankor jutalom falatot. satöbbi... köszönöm a válaszokat. ígérem türelmesek leszünk vele és remélem előbb utóbb rájön hogy semmi rosszat nem akarunk neki (:
2013. jan. 12. 20:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Az jó ,ha leülsz a földre és nem is figelsz rá. Érdemes ilyenkor kajálni közben. Ha odajön akkor rakj magad mellé egy kis kaját neki és várd h elvege. Amikor elveszi akkor dicsérd meg kedvesen, de ne nézz rá. Ezt csináld párszor, aztán próbáld ki h a kinyújott kezedből elveszi e. Ha ez megy akkor ne nyújtsd ki a kezed és úgy vegye el. Ne akard se simogatni, se lefogni. Ha magától kaja nélkül odajön akkor nyújtsd felé lassan a kezed és hagyd h ő simogattassa meg magát. Ne a fejénél nyúlj hozzá hanem az oldalánál. Ne állj/ülj vele szembe, hanem oldalt állj.
2013. jan. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!