Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Tanácsadásra lenne...

ΨPOSZEIDON[HUN]Ψ kérdése:

Segítség! Tanácsadásra lenne szükségem, mert kezdek megőrülni!?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy van egy 8 hónapos labrador retriever kutyám,és sok problémám van vele! Az a baj,hogy hajnalban sokszor fel kel kelni hozzá,elengedni,mert ugat. Félek,hogy a szomszédok panaszkodni fognak! Sokszor rá van szólva,de utána folytatja! Sok mindent szétszed.Kikaparja,a nádkerítést szétszedi... Elviszem sétálni,rászólok nevelem.Rángat,és rohan. Próbálom tanítani,de ha már előtte is százszor utasítom,hogy ,,séta",nem hallgat rám!Pedig hangsúlyozom,fegyelmezem! Családtagjaimat is kezdi kiborítani... Félek,hogy csak romlani fog a helyzet! Ezt hogyan lehetne megoldani? Mit kéne tennem?

2013. jan. 12. 14:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Sürgősen elvinni kutyaiskolába.
2013. jan. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
KUTYAISKOLA!!! Azonkivűl meg csak kérdezem miért van egy kölyök kutya megkötve? Tudod egy kölyök nevelése sok idő és energia nem megy egyik pillanatról a másikra. Valószinűleg ezért rombol mert nincs lefárasztva sem agyilag, sem testileg. Foglalkozz vele sokat tanitsd, kutyasuliba segítenek, minnél előbb elviszed annál jobb.
2013. jan. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Hangsúlyozhatod amennyire akarod hogy fegyelmezed ha nem jól teszed..


egyébként mi az hogy hajnalban fel kell kelni hozzá, elengedni? Ki van kötve vagy mi? :/

2013. jan. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Úgy van megcsinálva,hogy a bejárati ajtónk előtt terasz van,s jelenleg oda van téve neki kutyaház,de láncon is van. Hajnalban ugat legtöbbször,folyamatosan. Utána el van engedve,csak sok mindent szétszed az udvaron. 7szomszédunk van,körbe vagyunk véve kutyákkal,sajnos drótkerítéssel,valahol lefedve náddal,de sajnos nem ér sokat. Persze az ugatása sok mindenkit irritál,könnyen behallatszik a házba!s van jelenleg 2kisgyerek nálunk,anya meg solszor rám mérges,mert a kutyám felébreszti őket! Annak ellenére,hogy 8hónapos,hangos,mély hangja van...
2013. jan. 12. 14:57
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
Láncon.. Kösd ki magad láncra 1-2 órára hidd el te is elkezdsz majd kiabálni.. Főleg egy labradort.. Amúgy mint csodálkoztok? azt nem értem..
2013. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Minden nap 8órám van a suliuban,sokszor nem érek rá,csak hétvégén! Persze szeretem,és próbálok vele foglalkozni.Ma is mentem vele,csak ugye adódtak ezek a problémák... A másik meg,hogy nincs annyi pénzünk,hogy kutyaiskolába vigyük. Örülünk,h meglesz a sok oltás és a csip a fülébe...
2013. jan. 12. 15:02
 7/13 anonim ***** válasza:
30%
Miért van kikötve az a szegény kutya?
2013. jan. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%

Az embernek arra van ideje amire akar szánni időt, tanulok és dolgozok egyszerre plusz katasztrofális a közlekedés mire hazaérek, de mégis fogom magam átöltözök és elviszem sétálni, mert megéri hogy látom mennyire örül neki.

Ja és kertben van, tehát legyinthetnék hogy áhh majd hétvégén, de nem.


Ne csodálkozz hogy ugat, körbe van ingerekkel erre még csak a kertben se tud szétnézni.

Csak hogy érzékeltessem mivel 8 hónapos, neki pont olyan ez mintha egy kamaszodás csúcsán lévő lázadó 16 évesnek mondanád hogy márpedig nincs buli se haverok se csajok, itt maradsz a szobádban és nézed a falat.

Ha a helyében lennél te nyilván csendben elmeditálnál magadban...

Most már érted?

2013. jan. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

Talán már hallottál róla, FELELŐS ÁLLATTARTÁS! Kölyök labit láncra kötni! Az ilyet raknám én is láncra, de nem csak pár órára, hanem évekre! Hogy jut egyáltalán az eszedbe?!


Mennyit sétálsz vele naponta? Legalább 2-3 óra SZABAD, póráz nélküli séta lenne a minimum! Menyit találkozik más kutyákkal hetente (a szomszéd kutya nem számít)? Mennyit játszhat velük? Mennyit tanítod naponta? Mennyit gyakorolsz vele? Az nem mentség, hogy nincs rá időd. Bezzeg haverokkal bulizni, interneten lógni, TV-zni van. Szóval old meg szépen, hogy legalább a 24 órából 4-5-öt szerencsétlen kölyökkel tölts, bár sokkal többet igényelne és érdemelne, vagy pedig keress neki egy felelős, értelmes gazdát, ahelyett, hogy csak elhanyagolod és tönkre teszed! És ha nincs rá elég pénzetek, egyáltalán miért tartotok kutyát?

2013. jan. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Elnézést! Ez nem azt jelenti,hogy nem foglalkozom vele!Hogy a nap 24órájában ki van kötve! Mert sétálok,játszom és foglalkozok vele! A másik,ha már szóba került,holtra nem vagyok olyan aki lóg,megy bulizni,szórakozni.....és mondhatnám tovább. Csak az elején (amit kérdeztem),arra akartam választ kapni!....
2013. jan. 12. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!