Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknál az epilepsziás...

Kutyáknál az epilepsziás rohamot mi váltja ki?

Figyelt kérdés
Kiválthatja valami miatti félelem ? Minden esetben habzik a szája a kutyának ha epilepsziás rohama van ?

2013. jan. 12. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Kiválthatja idegesség,félelem akár. Nem mindig habzik a szája.

Ha epilepsziás kutyád van, jó ha kialakítasz egy rendszert, tehát tudja a kutya mikor mi fog történni. Séták ideje, etetés mikor van. Fontos a nyugodt környezeet. Ezzel csökkenthetőek/megelőzhetőek a rohamok,nem 100 %-osan sajnos, de mindenképpen segít.

Persze nem árt,sőt ajánlott az állatorvossal is beszélni, mert ha nagyon gyakran vannak rohamok, kell gyógyszeres kezelés is.

2013. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos csak amatőr de az lenne a legjobb ha megkérdeznél egy igazi orvost.


Ha nem valami szervi elváltozás, akkor éri egy hatás ami túlterheli az idegrendszerét (olyasmi mint a túlfeszültség a vezetékben ami ha elér egy lámpaégőt akkor az erősebben felvillan,felmelegszik,vagy kiég)

Ahhoz hasonlatos érzés mint amikor valaki a nagy erős dühtől pl elkezd rángani vagy szívrohamot kap.

Első esetben csak villódzik az a bizonyos lámpa, második esetben meg már ki is ég.

De ügye alapesetben az idegrendszerünk karban tartva, mint egy jó elektromos hálózat, és nem hagyja hogy kósza feszültség ingadozások legyenek benne.

Baj akkor van hogyha a hálózat nem megfelelő pl genetika, tumor, vitaminhiány miatt.


Ha nem szervi elváltozás okozza, akkor lehet pl extrém félelem simán lehet, vagy fény villódzás.

Vagy ha vitaminhiány, akkor a B komplex vitamin pótlásával valószínűleg teljesen megszüntethető, de ha nem akkor is javasolnám adj neki mondjuk polibét, baja nem lesz tőle.



[link]

2013. jan. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hú kicsit máshogy értelmeztem a kérdést... Egészséges kutyánál a félelem és az idegesség nem vált ki rohamot azért, nem úgy értettem. Igaza van a másodiknak.

(első voltam)

2013. jan. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Nem gond első, pont ez a baj, amit írtál, hogy ma 10 éves a yorkim :) és fogköves volt a foga, elkezdtem neki mosni a fogát egy porral , ami szépen leszedi...soha nem mostam a fogát, nem volt hozzá szoktatva sajna, és hát nem tetszett neki, de azért én marha sikáltam :O

Ezzel kezdődött minden, mert pár napra rá ahogy én elkezdtem sikálni egy délután alvásból felkelve oldalra dőlt, szeme kidülledt, megmeredt, remeget, visított és összepisilte magát, talán pár mp volt az egész.

Másnap már meglátta a fogkefét, ugyanez, de ahogy észre vettem egyből simi, és nem lett pisi , sőt egyből elmúlt az egész. Vittem orvoshoz egyből, aki leszedte a fogkövet, elmondtam neki mindent B1 vitamint mondta, hogy adjak neki.

Azóta egyszer volt igaz, de ma pl arra jött ez elő neki, hogy mentem felébreszteni, szólongattam, hogy ideje felkelni pisilni menni és felkapta a fejét meglátott és roham :O

Enni eszik, inni iszik, igaz sokat alszik azóta, de én annak tudom be, hogy minél kevesebbet lásson :)

Ez a félelem van benne és ez tuti a fogmosás miatti félelem, plusz, hogy még bódították fogkő levételnél , oda is én vittem el .... megvizsgálták nincs szervi baja .

Valaha megnyugszik ? Kivagyok teljesen ettől :(

2013. jan. 12. 17:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, meg fog nyugodni, lehet bele telik még egy-két napba,de ha mindent úgy csinálsz amit szoktál akkor igen.

Nem vagyok orvos,de a kutyámnak volt már epilepszia szerű rohama (az orvost mondta,hogy nem az). A lényeg az,hogy olyankor volt mindig amikor történt valami előtte akár egy nappal és másnap hajnalban volt rosszul. A történt előtte valami alatt azt értem pl.: hogy több napig vendégek voltak nálunk, gyerekkel, úgye ilyenkor mindent lehet mondani csak azt nem ,hogy csend, nyugalom van. A kutyám is el volt nem arról van szó,de nem úgy teltek a napok ahogy szoktak.

Van olyan is,hogy ugyanígy eltérünk a megszokottól és nincs semmi, pl a kirándulások,utazások, még soha nem volt gond. A sok zaj inkább a probléma, meg nála ilyen évente ha 2x van és eddig mindig csak egy roham volt, nem ismétlődött.


Lehet a te kutyusod már idősebb és azért is viseli nehezebben, de szerintem rendbe fog jönni. Csak te se legyél ideges ez miatt amúgy, mert azt érzi,hogy valami nem oké. Szóval nyugi :) és remélem jól lesz hamar, "kipiheni" magát.

2013. jan. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
* ja ezt,hogy a kutyámnál mi váltja ki azt nem arra értem,hogy a te kutyádnál is ez miatt csak azért,hogy lásd mire alapozom hogy megnyugszik. :)
2013. jan. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még valami, ha alszik, akkor szerintem nem kell felkelteni,hadd pihenjen. Aztán ha pisilnie kell úgyis fel fog kelni.
2013. jan. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2es vagyok, írtad a fogkrémet és beugrott valami mint Dr. House-nak hogy nem kizárt hogy a benne lévő fluor okozta az idegi károsodást.

De ez csak feltételezés, abból indultam ki hogy lenyelte a fogkrémet és mivel kistestű hamar telítődik benne.

A fluor miatt nem használok hagyományos fogkrémet innen az ötlet.

Kérdezd meg az orvost erről.

2013. jan. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Dr House :D

amúgy nem hülyeség!

2013. jan. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ, aranyosak vagytok, komolyan !:)

Igen, ezt én is hallottam már, hogy a fogkrém idegkárosodást okoz. Ki is dobtam az egészet, ez egy por volt , sőt még az volt ráírva, hogy a kajájára is lehet szórni ... akkor mennyi jutna a szervezetbe ha megenné mind ?:(


De muszáj kivinnem pisilni, mert alszik egész nap, meg azt sem akarom, hogy legyengüljön, hogy nem mászkál.


Teljesen türelmes vagyok vele, csak nagyon bizalmatlan velem sajna:( de remélem , hogy megnyugszik hamarosan.


Köszi még egyszer !

2013. jan. 12. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!