Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Valószínűleg mérget...

SOS! Valószínűleg mérget evett a kutyám! Van még 1,5 órám, addig mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 éves kan labrador. Furcsán viselkedik, hányt is. Felhívtam az állatorvost, azt mondta, hogy adjak neki orvosi szenet és B vitamint, de fogadni csak 6-kor tudja.

Azzal nyugtatott, hogy mivel hamar észrevettük a tüneteket nem lesz semmi baja, de én mégis aggódok. Vigyem máshoz? (Eddig ez az orvos 100%-osan bevált, nem tudom, hogy nem futnék e be egy kevésbé jóba.) Továbbá említette, hogy a napokban több mérgezett kutyát látott el, valaki valószínűleg mérgezi őket! /Debrecen, Egyetem környéke./

Mit adjak neki a szenen és a vitaminon kívül?? Nagyon elvagyok keseredve.


2013. jan. 12. 16:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Milyen mérget és mikor?
2013. jan. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szenet. Sok-sok szenet.
2013. jan. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hívjál fel azonnal mást, aki rögtön fogadni tudja ez nem lehet kérdés. Ez az orvos meg levizsgázott. Nálunk Gárdonyban van egy orvos, aki sürgős esetben fogadott egyszer bennünket, hétvégén rendelési időn kívül. Gyorsan hívjál fel valaki mást!!!
2013. jan. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen a tiszta faszén a legjobb mérgezésre, az gyakorlatilag teljesen megszünteti.

Máj erősítésre kurkuma és máriatövis készítményt.

Illetve adj neki valami nagyon rostos kaját ami kiviszi belőle, mondjuk almát.

DE A FASZÉNT MOST MENJ EL MEGVENNI !

2013. jan. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Semmit ne adj, amit orvos nem hagy jóvá! És nem is ajánlom, hogy idegen orvost keress fel, ha csak nem mondanak az ismerőseid nagyon jó véleményt róla, bár még úgy is lehet lutri. Sajnos másban nem tudunk segíteni, ezt a másfél órát ki kell bírni.
2013. jan. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
* Mármint gyógyszertárban, bioboltban kapható szén de abból is a fa alapú a jó, amúgy ha más nem az is jó amit a barkács áruházban kapsz.
2013. jan. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen méreg volt... :( Észre sem vettem, hogy evett volna valamit. Minden nap levisszük 5-ször sétáltatni, ebből a reggeli és az esti hosszú séta, 1-1,5 órásak, a többi csak a háztömb körül, 15-20 percekre. A párom most hívja a többi orvost, remélem vihetjük is azonnal. :(
2013. jan. 12. 16:45
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
Vagy pedig cukros tej! Ez is beválik, mert egyszer kiborítottam egy marék cukrot, felsöpörtem. Nem volt annyira koszos, így tejbe kevertem és odaadtam a kutyámnak. Azonban ez túl édes volt neki és kihányta. Meg is ijedtem, mert nem akartam neki rosszat, de amikor másodszorra hányt, mit találtam benne? egy megrágott rongydarabot! Nem tudom, hol találta azt, de jó, hogy kihányta.
2013. jan. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A szén tudtommal a legjobb megoldás, nem véletlen mondta a doki is, és szerintem a másik doki is azt fogja mondani, és baja sem lesz tőle így inkább menjetek el a gyógyszertárba is vegyetek egyet.
2013. jan. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Az a baj, hogy nagyon nem mindegy a méreg fajtája. Az mondjuk, hogy hányt talán jó is, mert ha szerencsétek van, akkor a méreg egy részét is kihányta.
2013. jan. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!