Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős kutya emberhez ill ....

Félős kutya emberhez ill . pórázhoz szoktatásáról vannak videók?

Figyelt kérdés
A főkérdésben említett témában szeretnék cikkeket olvasni vagy vidókat megnézni. Ha vki tud ilyet akár youtube videót is kérem linkelje be. Köszönöm.
2013. jan. 12. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Videót nem tudok, de próbáld meg, hogy ha elmegy mellette valaki, akit előtte megkérsz, dobjon neki virslikarikát, vagy sajt darabkát, falatot, mait szeret és egyre közelebb, lassan, fokozatosan közelebb és közelebb menjen, majd a kezéből vegye el, aztán simogassa meg és közben Te adj Neki egyből kaját, dicsérd szavakkal, stb... :)

MInden a kapcsolatotokon, a bíztatáson, és a pozitív megerősítésen múlik. :)

Sok sikert

2013. jan. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nem nagyon tudok segíteni de remélem ez a két link hasznos lesz neked:

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3472581-felos..

2013. jan. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De nem saját kutya, hanem menhelyi,akit szeretném ha elnyerné a bizalmam és később pórázt lehetne rátenni. A falatot nagy félszegen elveszi,de nem jön közelebb hozzám,hogy megérinthessem. A kaja nem annyira motiváló számára.
2013. jan. 12. 19:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Nézek majd videót, de ha menhelyes nem biztos hogy lesz elég időd rá. Nem szeretnéd kihozni ideiglenesbe? Nálam volt 4 ilyen kutya, nagyon sokat számít mennyi időt tudsz vele tölteni.
2013. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom kihozni ideiglenesbe. Próbálok a lehetőségekhez mérten segíteni neki. Ha vannak ilyen videók ill. hasznos cikkek azt szívesen megnézném,hátha tudok ellesni belőle technikát.

Volt egy kutyus,akinél a jutalomfalat egész jól bevált, s pl. sikerült kivinni sétálni az idő előrehaladtával.

De ennél a puli jellegű kutyusnál elveszi a kezemből a falatot,de ha próbálnám megsimizni,amíg eszik,akkor is elugrik. Érdeklődik ő,figyel,de erősebb benne a félelem.

Első lépésként a simogatás eltűrése is jó lenne,utána nyakörv és póráz.

2013. jan. 12. 21:13
 6/8 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=rVMi1kpqZoU

http://www.youtube.com/channel/UC2_47SjXZb4JZMrIubo8Fvw/vide..


Félős kutyák angolul:

[link]

[link]


Csak beleolvastam a blogokba, számomra úgy tűnik nagyrészt félős kutyákkal foglalkozik, de biztosan hasznát veszed, már ha tudsz angolul.


Amúgy ha érdeklődik a kutyus akkor nincs nagy baj, csak idő kérdése hogy mikor dönt úgy, hogy a közeledben jobban érzi magát. Ha időt adsz neki, időt nyersz.

2013. jan. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

akkor viszont (én írtam a falatokat és a fokozatosságot) az lenne a fontos, hogy közömbös legyél kicsit. Ha látja, érzi, h állandóan mennél felé és simiznéd, ellenáll, de ha csak mondjuk bemész hozzá és leülsz mellé, rá sem nézel tuti egy idő után, ami lehet egy óra is, Ő megy majd Hozzád oda...

Az én kutyán is talál kutya fél napig csalogattuk a kerítéshez, hogy áthozzuk magunkhoz és azóta is tart az idegenektől és ha jön valaki hozzánk és szól hozzá, ugatja, elugrik, de ha leül az idegen, egy idő után a kutyám magától lesz kíváncsi és barátkozó, odamegy, és már lassan meg lehet simizni... Fokozatosan, finom kajával, kedvesen, ügyesen, tuti menni fog és aranyos vagy, h ilyennel foglalkozol! Sok sikert!

2013. jan. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Menhelyi kutyáknál igazából ne várj csodát, rakd rá a pórázt és vidd, meg fogja szokni. Amíg be van zárva, addig nem várhatsz el tőle normális reakciókat, szüksége van a sétára az egészséges lelkivilághoz, tehát a barátkozáshoz, bizalomhoz is, fordítva kevésbé működik, és neki biztosan rosszabb addig is bezárva. Igen, nem akarja, nagyon nem, de rá fog jönni, hogy ez jó. Tapasztalat.
2013. jan. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!