Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy ausztrál juhászkutya...

Egy ausztrál juhászkutya agilityben méltó ellenfele lehet egy border collie-nak, vagy a border az aussie-t is, , otthagyja"? Gondolom, egy kategóriába tartoznak/versenyeznek.

Figyelt kérdés

2013. jan. 12. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kutya csak egy dolog, a képzés meg a gazda a másik. A border nem garancia a győzelemre, ahogy más fajta sincs maximum második helyre kárhoztatva. Az aussie is pont ugyanolyan remek kutya, mint a border, csak kevésbé felkapott. Nézegess videókat youtube-on világversenyekről, közel sem csak borderek vannak a pályán.
2013. jan. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Azok az aussiek, amiket itthon lehet kapni sajnos versenyen közelében sem érhetnek a sokkal vékonyabb csontú, fordulékonyabb bordereknek. Az aussie tenyésztők főként showra tenyésztenek, vagyis a kutyák nagyon erős csontozatúak és egyre zömökebbek, mackósabbak, ami az agility pályán nem túl előnyös tulajdonság. Külföldön lehet találni munka aussiet, nekik hasonló a testfelépítésük a borderekhez így versenybe szállhatnak velük.
2013. jan. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszönöm a válaszokat!Való igaz,az itthoni aussie-k abszolút show-vonalúak.Videókat néztem már,bár bordert lényegesen többet látok,mint ausztrál juhit,ezért kezdtem attól,,tartani",hogy a border-ami egyébként egy csodálatos kutyafajta-még a legnagyobb kedvencem,az aussie-t is túlpörgi...Ami nem baj,csak szeretnék én is versenyezni egyszer:)mégpedig egy ausztrállal...
2013. jan. 12. 22:36
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

szia. Akumi jól leírta, hogy nem csak a kutyán múlik a dolog, hanem az a gazdán is, sőt, az agilityben inkább a gazdán múlik minden. ha a border tulajdonos valamit vét, akkor könnyen veszíthetnek msp-ket.

Amúgy, egy agility verseny szerintem tök unalmas, mert mintha mindig ugyan azt néznéd...border,border,border,belga juhász, border, belga juhász, és néha valami más fajta.

Szerintem még ha nem is nyertek, akkor is megéri versenyezni, mert hatalmas élmény neked is meg a kutyának is, sőt, néha azoknak is, akik nézik:)

2013. jan. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem fajtafüggő.A kutya aktivitásától is függ a dolog és, hogy mennyire élvezni, mennyire szeretné, hogy a gazda megdicsérje amikor teljesíti a feladatot.Ki tudja..Talán egy sima kis collie keverék is legyőzhet egy fajtiszta kutyát...
2013. jan. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!