Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyára mennyire veszélyese...

Kiskutyára mennyire veszélyesek a hosszabbító kábelek?

Figyelt kérdés

Egy 8 hetes kiskutya, ha nem is rögtön ilyen picin, de pár héttel később ugye már rágcsál, mindent amit talál. Az elektromos és hosszabbítókábelek is veszélyben vannak? Illetve inkább a kiskutya tőlük. Szóval mennyire szoktak kábelt rágcsálni, illetve milyen korban van inkább "rágcsáló rohamuk"? Hogy védjem meg őt a veszélyes rágcsálnivalóktól?

Még nincs nálam, de már előre kutyabiztossá szeretném tenni a lakást.



2013. jan. 12. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem párhéttel később... Az unokatestvéremék Beagleja (8hetes volt szintén)már az első éjszaka szétcsócsálta a hosszabbítót. Szerencsére ki volt húzva... VIGYÁZZ! rejtsd el őket, nálunk még a konnektorok is védve vannak..
2013. jan. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is volt pici kutyus, nem érdekelték a kábelek, inkább olyan dolgokat rágcsált, amiknek szaga volt (cipőket, ruháinkat szerette).

Persze nem árt az óvatosság... ha épp egyedül van a kutyus, azért próbáld ezektől a dolgoktól távol tartani, mert ha nem rágcsálja, akkor is tehet vele olyat, amit nem kéne (a miénk pl. volt, hogy lepisilte a konnektort, szerencsére észrevettük)

2013. jan. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Na akkor úgy látszik nekünk szerencsénk volt, hogy megúsztuk a rágcsálást... Szóval rejtsd el őket, se a rágcsálás, se a belepisilés nem hangzik jól...
2013. jan. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
CSivijeim vannak nálunk egy éves korig nem lehetett felügyelet nélkül a kábelek közelében sem hagyni! A párom telefon és laptop töltőjét kihúzott állapotban is szétrágta. Plusz a kan kutyám amikor kezdett ivarérett lenni lepisilte/megjelölte az elosztót ezzel kiverte a biztosítékot. Hajnal.ban arra ébredtünk, hogy hideg van mert árammal fűtünk :)
2013. jan. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi 11 hetesen hoztuk el a rotinkat és mivel január volt a garázsban volt(tavasztól került ki a kertbe) de egyből elintézte a zászlóinkat, meg az összes bicikli bovdenjeit megcsócsálta. Sosem volt előtte hosszabbító kábel, pedig apa ezermester és mindenfelé kisgépek és hosszabbítók vannak kint bent egyaránt.
2013. jan. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Addig nem veszélyes, amíg nem a kiskutyán keresztül folyik az áram... Amúgy úgy lehet kutyabiztossá tenni, ha felszereltetsz egy Fi-relét. Akkor ha mégis a kutyán át kezdene folyni az áram, a Fi-relé lekapcsol és a kutya életben marad.
2013. jan. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hűha... akkor ez nem játék. Az mennyire lenne megoldás, ha olyan parkettaszegélyt vennék amiben el lehet bújtatni a kábeleket? Mert sajnos nagyon sok a hosszabbító. Láttam műanyag kábeldobozokat is, amibe bele lehet rejteni mindenféle töltőt, ezt-azt. Ugye azt már nem tudnák kikezdeni? Mennyire tűnik ez megoldásnak?

Lány kiskutya lesz, úgyhogy remélem nem pisil fel a konnektorig:))

2013. jan. 12. 23:22
 8/11 picilany.zs válasza:
az én kutyám már másfél éves de még mindig rágcsál vigyázatok a kábelekkel általában az jó megoldás ha szőnyeg alatt vezetitek el vagy felszerelitek a falra
2013. jan. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hát bizony a kiskutya egy jó darabig rágcsál. a mienk lesz lassan 5hós. épp fogváltás van és ugyanúgy sőt még jobban rágcsál. nekem szerencsére volt időm folyamat vele lenni így én mindenről leneveltem amihez csak hozzá akart érni.és nem szabadott. éjjel a tv is mindig ment hogy ha felébredt és körútra ment akkor mindig lássam hogy épp mit csinál. mindenféle elektromos dolgot egyszerűen becsomagoltam szatyorba igy ha csak elkezdte bizgatni már csörgött is a szatyi én meg automatikusan felébredtem és szigorúan rászóltam és a helyére küldtem ott meg mint egy cumit a szájába nyomtam valamelyik ehető rágókáját. ma már ott tartunk hogy egy csomó dolgot szétszedhetne aszobába mégsem nyúl semmihez az ég világon (soha semmit nem szedett szét). most van kettő rágócsontja és egy rongylabdája azzal ki is fújt a benti játszókészlet. ajánlom neked is hogy az elején vegyél sok féle rágókát neki amit meg is ehet, nálam legalábbb is azok sokkal jobban beváltak mint pl. a gumicsirke és társai mert azokat pár rágás után meg akarta enni, a rágcsacsontokkal nagyon jól elbíbelődött. az enyémnek volt még egy nála picit nagyobb plüss állata , azzal meg bírkózhatott kedvére.
2013. jan. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

az én kiskutyám rendszeresen kettérágta a telefon kábelt, egyszerűen máshol nem lehetett elvezetni, mindig kitúrta a szőnyeg, lábtörlő alól..


mindig megijedtem, de végül sosem lett semmi baja. a vastagabb kábeleket nem bántotta.

2013. jan. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!