Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel lehetne megnevelni a...

Mivel lehetne megnevelni a kölyök huskyt?

Figyelt kérdés

sziasztok !

A kölyök huskym rendkívül "agresszív" módon elkezd harapdálni bárkit, aki meg szeretné simogatni. Talán ő játszani szeretne, de nem tudjuk, hogy lehetne erről leszoktatni. Ha rácsapunk, hogy ne csinálja, elkezd nekünk ugatni és nem hagyja abba a harapdálást.

Remélem tudtok pár jó tippet adni :)

Köszönöm !


2013. jan. 13. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Egyszerű. Át kell venned a falkavezér szerepét. Mert a leírtak alapján a kutya azt hiszi h ő a főnök és bármit megtehet, és ennek nem lesz túl sok jó következménye a későbbiek során.


Keress rá neten (tudod, google a barátod) , hogy hogyan lehet átvenni a falkavezér szerepét. Ha ez sikerül, nem lesz baj a kutyussal. :)


/Amit én javasolnék, az az, hogy pl mikor hazamész, és a kutyus odarohan és ugrál rád, ne törődj vele. Mintha ott sem lenne. Utána pl 5 perc múlva hívd oda és simogasd meg. Így köszöntötted őt, DE nem akkor, mikor ő akarta. A többit majd le írják neked az erről szóló honlapok/blogok).


Sok sikert. :)

2013. jan. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló jót írt én még annyit tennék hozzá, hogy fontos a következetes nevelés, ha egyszer megengedsz neki valamit, azt később is engedd meg. Ha túlzásba viszi a játékot, akkor mond határozottan, hogy: NEM, és fordulj el tőle. Ez egy hosszabb folyamatot vesz igénybe, de szerintem beválik. Veréssel nem neveled meg (tudom, hogy nem vered és egy-egy rácsapás még nem minősül annak, ezt csak úgy hozzáfűztem).
2013. jan. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Teljesen egyetértek az előttem szólókkal. Kiskutyánál még az is beválhat, hogy egy kis vajjal kened be a kézfejedet és hagyod neki, hogy lenyalogassa. Ezt sokszor kell ismételni, de nekem bevált terrier és vizsla keverék kölyöknél is. A husky elég makacs fajta, nem könnyű tanítani. Ahova viszem a kutyámat kutyasuliba, azt ajánlja az oktató, hogy bármilyen kiskutyáról legyen szó, hét hónapos kortól ajánlott kutyasuliba menni vele.
2013. jan. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

az utolsó hozzászólót cáfolnám, mivel nekem is huskym van, és én már két hónapos korában tanítottam, és alig volt 9 hetes, és ült, feküdt, pacsit adott.

nagyon intelligens fajta, könnyön lehet tanítani, bár az is igaz, hogy makacs, és sokszor nem hallgat a szóra.

3 hónaposan már kutyaoviban voltunk, azóta is jártunk.

Hitetetlen módon, a kutyasuliban ő a legengedelmesebb, legokosabb, és ezt nem elfogultságból mondom.

Sétánál nem húz, úttestnél ha azt mondom, ülj, akkor leül.

ha olyan helyen vagyunk, elengedhetem, és behívható.

Szóval, a sok rémtörténet amit a huskykról mesélnek, csak akkor lép érvénybe, ha nem foglalkoznak vele, amúgy meg ők is kiváló kutyák tudnak lenni.

a kölykök harapdálásáról annyit, hogy az előttem szólók jól elmondták a dolgokat, tán annyival egészíteném ki, hogy ha a kölyök harap, akkor én lenyomtam a nyelvét, és rögtön elengedte a kezemet.

A vezérségi szerepre is mondanám, hogy pl a kutya előtt sose legyen egyfolytában étel, mindig csak amikor etetés van,és ha nem eszik, akkor el kell tőle venni, és a következő etetésnél oda adni(de mivel itt kölyökről van szó, ezért nem kell pl egy napot várni, mivel neki még nagyobb szüksége van a táplálékra.)

2013. jan. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsaitokat! El is kezdtem kipróbálni őket! :)
2013. jan. 15. 22:48
 6/9 anonim ***** válasza:

és, látni bármi változást?

Majd írj, kíváncsi vagyok;)

sok sikert

2013. jan. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bármikor, ha meglátom őt, akkor nem figyelek rá, hiába örül és ugrál. Egy pár percet mindig várok. Utána mikor odahívom magamhoz még jobban örül, de közben nem annyira harap :) Amikor lenyomom a nyelvét, az tényleg nem tetszik neki, bár olyankor annál jobban csinálja és folytatja. Viszont amikor úgy kiabálok, mintha fájna, akkor sokszor tényleg abbahagyja. Érdekes egy kölyök :) De a tanácsok kezdenek bevállni :)Úgyhogy köszönöm ! :)
2013. jan. 17. 03:58
 8/9 anonim ***** válasza:

:) Mosolyogva olvastam. Nem is olyan régen az én huskym is egy kis rosszcsont volt, és hasonló képen viselkedett, úgyhogy ne add fel, mert egy kölyökkutya ilyen.

A nyelvlenyomást úgy kéne csinálni, hogy nem egy ms-ig nyomod le, hanem pl ha nagyon harap, akkor mintha úgy fognád meg az alsó állkapcsát, természetesen nem erősen, és pl 5 msp-is fogod, és ha utána megint harap megint lefgod, kicsit tovább. így is úgy is rájön, de a többi módszer is nagyon jó, nem muszáj ezt csinálni, csak egy tipp volt. Tényleg a legjobbakat kívánom;)

2013. jan. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek ! Ezek szerint van még remény :)
2013. jan. 18. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!