Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák egymás közötti viselked...

Kutyák egymás közötti viselkedésének javítása?

Figyelt kérdés
Az a bajom, hogy a kutyám nem értelmezi jól/nem akarja jól értelmezni más kutyák jelzéseit. Együtt játszik sok kutya közösen, az enyém is, nincs gond. Erre odajön egy olyan kutya, aki a domináns mind között, ezt én is jól látom. Az enyém nem agresszív, de ugyanúgy odamegy megszagolni a domináns kutya hátsó felét, mint a többihez, pedig tudnia kellene ösztönből, hogy ezt nem szabad. Nem támad, nem harap, nem ugrál fel a másikra, de nem hagyja abba, a hátsóját meg a fülét akarja szagolgatni a másiknak. Erre persze pórul jár, a domináns kutya verekedést kezdeményez, az enyém meg sír, akkor már megadná magát, de ez mindig későn következik be, a támadás után. Azt hittem, ha egyszer ebből rossz élménye lesz, tanul belőle. De nem, ő próbálkozik. És komolyan mondom, ha 10 kutya van a réten, ő kiszúrha azt az egyet, amelyiket el kellene kerülni, és ahhoz megy oda. Mit lehetne csinálni?
2013. jan. 13. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Nekem a kutyáimnál sokat segít, ha megnézek pár Cesar Millan részt. De igazából a kutyád csak ismerkedni akar. Hol szoktak ilyenek történni? Mert ha kutyafuttatóban, akkor igazából az agresszívebb, dominánsabb kutyát nem szabadna elengedni és azzal van a gond.
2013. jan. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, a kutyafuttatón. De a lényeg, hogy csomó más kutya kikerüli az ilyen konfliktusokat, az enyém meg vagy belekeveredik, vagy nekem kell megmenteni. Miért nem tanul a saját hibájából? Én mit tudok neki segíteni? Az nem megoldás, hogy nem engedem más kutyák közé. És mindom, a kutyák 90%-val nincs baj.
2013. jan. 13. 10:48
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
én megmondom őszintén nekem ez egy kissé zavaros. először is attól mert az a kutya domináns miért ne szagolhatná meg a kutyád? olyan ez mintha amaz be sem mutatkozna mert ő a vezér... tudtommal ez azért nem így megy. azt sem értem hogy az a kutya ha a tied megadja magát miért nem veszi a lapot? tudtommal ez sem egészséges. ez egy adott kutyával történik vagy rendszerint más kutyákkal is akik dominánsak? ha a tied hebrencs szokták figyelmeztetni morgással vagy csak egyszerűen nekiugranak? és amikor nekiugranak és a tied megadja magát akkor békénhagyják és elmmennek vagy ugyanúgy bunyóznak ezek a kutyák?
2013. jan. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Biztos láttatok már ilyen kutyát, akinek egész testtartásából látszik, hogy nem akar más kutyát maga köré. A lényeg, hogy olyan kutya, akivel nem lenne szabad barátkozni. Azt a másikat nem tudom megváltoztatni, a saját kutyámat nem értem, hogy miért megy oda. Mivel a kutyám él és szerencsére nincs tartós sérülése, ezért szerencsénk volt (eddig) de félek, hogy ha nem csinálunk valamit, akkor nagyobb baj lehet. Csak azt nem szeretném, hogy az legyen a megoldás, hogy pórázra veszem a sajátom és elmegyünk onnan, mert a többi kutyával semmi baj.
2013. jan. 13. 11:13
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
mivel a kérdéseimre nem válaszoltál hogy érdemlegesebben tudjak válaszolni csak egy olyan válasszal tudok szolgálni mint amilyen infóval te szolgáltál: ha olyan kutyát látsz amelyik tuti domináns egyszerűen hívd el a kutyád.
2013. jan. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem válaszoltam a kérdéseidre: nem egy ilyen kutya van a környéken, hanem 3. A többi kutya, akiket ismerek egyáltalán nem megy a közelükbe, elkerüli őket. Morgás nincs, csak feszült testtartás, nem csóvál, fent tartja a farkát (a másik kutya). Konkrétan ma már az én kutyám a közelében sem volt, kb 3 méterre volt tőle, amikor a másik oldalról megtámadta. Nyilván az enyém ek is behódoló magatartást kellene mutatnia a másikkal szemben, hogy ne bántsa, de nem teszi ezt. Más kutyáknál is, pl a másik rámordul, hogy hagyja békén. Az egyém nem morog, nem akar ráugrani, csak mellette szeretne sétálni, ott megy a nyomában, erre a másik megunja és rátámad.
2013. jan. 13. 12:01
 7/8 anonim ***** válasza:
A válasz egyszerű: a te kutyád is domináns és emellett érzékeny is. És pont ezért keresi a másik domináns kutya társaságát. Nem véletlenül talál rá a másikra, hidd el! A falkában az első, hogy el kell dönteni, ki hol áll a sorban. A kutyád teszteli a másikat, hogy ő mennyire vezér típus. A túlzott popsi szaglászás, ha rárakja a másik marjára a fejét vagy lábát, a fej, fülek szaglászása mind-mind ledomináló viselkedés. Nagyon kötözködik. De mivel érzékeny is, ezért nem akar belemenni a verekedésbe, csak kiprovokálja azt.
2013. jan. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: és ezzel mit lehet csinálni?
2013. jan. 13. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!