Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom kutyákhoz szoktat...

Hogyan tudom kutyákhoz szoktatni őket?

Figyelt kérdés

Faluban lakunk, nem "divat" a kutyasétáltatás. Rajtunk kívül senki sem sétáltatja a kutyáját. 4 kutyánk van úgyhogy nagyobb falkában élnek, de szeretném ha több kutyával is találkoznának. Kettő kölyökként került hozzánk most 3évesek, megpróbáltam őket minél többször közösségbe vinni, viszont az egyik még mindig nem tűri meg az idegen állatokat, vagyis szerintünk nem tud feléjük közeledni mivel nagyon szeret játszani más kutyákkal, de amikor meglátja őket ugat és nem akarja abba hagyni.

Félek is sétáltatni őket mert van ahol nincs kerítés, nem tudom mit csinálnék, ha kijönne egy kutya.

Mit tudnék tenni? Sajnos kutyasuliba nem vihetem őket mert nagyon drága.


2013. jan. 13. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Háát. szerintem, keress valakit, például b.nőket, aztáán akiknek van kityájuk akkor azokkal, próbáljon játszani.
2013. jan. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ugatás nem feltétlenül agressziót jelent. Azt írod, szeret más kutyákkal játszani, akkor inkább csak túlságosan pörög, a feszültségét vezeti le ezzel. Ha rendszeresen találkozhat idegen kutyákkal, elmúlik ez a viselkedés.


Közeli városba ha bejártok, ott úgy is mindig találkozhattok kutyásokkal. Én is falun lakok, esetleg csak kóbor kutyákkal találkozunk itthon a séták során, de pont ezért hetente kétszer mindig megyünk be a városba busszal, hogy egy nagyobb kutyás társasággal találkozzunk. (És még ezen kívül szombat, vasárnap kutyasuli.)

2013. jan. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Sajnos nem tudom bevinni mert nem nagyon jár busz, nincs szájkosarunk és nincs hozzá szokva a buszhoz...nem keresek kifogást tényleg én mindent megtennék érte de ez nem csak rajtam múlik, meg ugye 4 kutyával buszozni. A két kisebb testűt be szoktam hozni nyáron de a nagyokat hogy őszinte legyek nem merem.

2013. jan. 13. 20:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha kutyatársaságba akarod vinni őket akkor meg kell tanítanod őket arra, hogy illedelmesen viselkedjenek a buszon. Kell venned szájkosarat és gyakorolni a sétát, a lehívást másik kutyáról, a közömbösnek maradást.


Ha séta közben másik kutyával találkoztok állj a két kutya közé és határozottan, mély hangon küldd el az idegen kutyát miközben teszel felé néhány lépést. Kell hozzá némi bátorság, mert ha félsz nem fog menni.


Mióta Romániban élek sajnos minden nap előfordul hogy szabadon lévő kutyával találkozunk, mégsem tehetem meg az enyémmel hogy nem viszem sétálni. Ennek azonban feltétele, hogy a saját kutya legyen engedelmes, ne provokálja se a verekedést, se a játékot.

2013. jan. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!