Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem sétál a kutyám, mit tegyek?

KáPéÁ kérdése:

Nem sétál a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy kis keverék tacsiról van szó, a neve Odie és eszméletlen mód életvidám, játékos, DE ha rákerül a póráz, fülét-farkát behúzva ül. Véleményünk szerint így lehetett kóbor mielőtt befogadtuk; elvitték sétálni, és elengedhették.

2013. jan. 13. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jutalom falattal próbáld meg csalogatni.

Én úgy csináltam (kicsit felkaptam a vizet mert már nagyon hosszú ideje próbálkoztam) megindultam és menetem. Néha meg-megállt, bevetett mindent de nem hagytam magamat. Ma már gyönyörűen sétál.

Szerintem próbáld a pórázt jó élményekhez kötni tedd le és tegyél köré jutalom falatot ha nyugodt amikor ráteszed jutalmazd meg stb.

2013. jan. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Még új lehet neki a póráz és sosem tanították meg neki hogy mi az, ezért fél tőle. Vigyétek el kocsival egy kutyaiskolába és az ott lévő többi kutya és az oktató segíthet neki feloldódni pórázon.
2013. jan. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyakörvvel hogy áll? Attól is fél, vagy csak a póráztól?

Megpróbálhatod, hogy klikkerrel, vagy anélkül akár, bár úgy valamivel nehezebb, szépen, fokozatosan hozzá szoktatod. Vagy pedig szintén a fokozatosság elvét követve, rákötsz egy vékony pórázt, esetleg csak egy madzagot otthon és hagyod, hogy abban mászkáljon, közben mehet játék, jutalom is, hogy kioldódjon. Idővel nagyobb póráz is mehet rá. Ha otthon már rendben van, akkor séták során is hagyd, hogy eleinte csak húzza maga után.

2013. jan. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tedd rá a nyakörvet pórázzal együtt és hagyd hogy megszokja, abban járkáljon egész nap. Mikor már nem fél tőle próbálkozhattok a sétával. Sok pozitív megerősítés, jutalomfalat szükséges. Az is egy módszer hogy fogod a pórázt a végén a kutyával és csak mész-mész akármit is csinál de én jobban szeretek hosszú pórázt használni, előremenni pár métert és onnan hívni magam után a kutyát.
2013. jan. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Próbáltuk a jutalomfalat dolgot, csak mikor éles fülével meghallotta hogy zörög a zacskó, onnantól kezdve "megkergült" és már csak a falatot várta. Arra is gondoltam amúgy hogy egy hosszú bot végére aggatok egy jutalomfalatot és egyenlőre csak az udvarban kísérletezünk.
2013. jan. 14. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!