Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy komondort...

Szeretnék egy komondort venni, újabban elkezdtem horgászni és szeretném ha a kutya elkísérne bicikli mellett. Mennyi idős korától lehetne bicikli mellett kocognia? Már ha a komondort szokták egyáltalán bicikli mellett futtatni.

Figyelt kérdés

2013. jan. 13. 20:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
szerintem a komondor nem az a tipikus futós fajta, és bicikli mellett amugy is tilos kutyát futtatni.
2013. jan. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Földúton nem tilos:) Egyébként tényleg nem az a tipikus futó fajta, inkább lassan menj bringával, a kutya meg csak kocogjon melletted.
2013. jan. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Miért lenne tilos kutyát futtatni? :D

Egyébként nem "száguldoznék" a biciklivel,hogy futnia kelljen.

Elhiheted nem minden nap járok horgászni úgyhogy nem kellene körömszakadtáig futnia.

Amúgy a komondor nem az egyetlen választásom csak egy lehetőség volt mert már régóta szemezek evvel a fajtával.

2013. jan. 13. 20:25
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Én foglalkoztam komondorokkal, és valóban nem egy kocogós fajta. Annyira nem szeretnek sokáig, kitartóan futni, hisz sosem volt feladatuk, nem így mint pl a vadászkutyáknak.


Mire eljut abba a korba, hogy bátran futtathatod, már a szőre is viszonylag nagy, ami zavarhatja, nehezebben mozog, könnyen kimelegszik. Ezt nyírással tudod elkerülni.


De a lényeg, hogy a komondor nem egy izgága fajta, jobban szeret heverészni, és csak akkor "dolgozik" ha szükség van rá.

2013. jan. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

kispalikee

Köszi a választ

Ahogy látod a kérdésemben is írtam hogy kocogni nem pedíg futni.

2013. jan. 13. 20:29
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Hivatalosan valóban tilos bicikli mellett kutyát futtatni, de szerintem olyan utakon, amik nem forgalmasak, megpróbálhatod. Én pl. gáton szoktam futtatni. Van egy kutyás sport, a bikejöring, ez is a kutyás kerékpározásról szól. Elképzelhető, hogy elkocogna melletted a komondor is, de nem az a kifejezett futós fajta. Átlagos a mozgásigénye, ráadásul akkora szőrpáncél van egy kifejlett teljes szőrben levő egyeden, ami nehéz is, annyira nem értek a komondorokhoz, de nekem nem tűnnek túl mozgékonynak. Inkább a kuvaszt ajánlanám, nekem is az van. Na az bír futni. Főtenyészszemlén pl. elvárás, hogy 30 km-t lefusson különösebb fáradtság nélkül. Fejlődésben levő kutyát még nem szabad futtatással terhelni, pláne nem aszfalton. Olyan fél éves korától fokozatosan el lehet kezdeni hozzászoktatni, eleinte kisebb távokkal, sok pihenővel. Egy éves korától már nyugodtan mehet.
2013. jan. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem kéne sokáig "futnia" a házunktól kb. 15 percnyire van a tó,de hanem szeret "futni" hát nem erőszak akkor keresgélek más fajtát.
2013. jan. 13. 20:33
 8/14 A kérdező kommentje:

Nekem még új dolog lenne ez a biciklizés kutyával ugyanis eddig két berni pásztorkutyám volt és velük az erdőbe jártam sétálni így nemigen bicikliztünk.

Hát ha a komondor nemis szeret aktívabban mozogni ami kár mert nagyon szimpatikusak a fajta tulajdonságai akkor elgondolkozok a kuvaszon már csak az írásodból ítélve és van egy kis személyes tapasztalatom is :)apumnak volt egy kan kuvasza kedvesen viselkedett velem de naggyából így ennyi is volt úgyhogy nem nagyon tudok róla túlzottan sokat

2013. jan. 13. 20:49
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Ha jól értem: a tó 15 percnyire van, s utána horgásznál. Szerintem egy olyan kutya, aki izgága, ennyi mozgás után még simán elriasztaná a halaidat. :D Így hát arra, amit írtál, szerintem a komondor jó, mert a biciklizés után szépen elfekszik melletted, míg te horgászol. Az számomra nem teljesen világos mondjuk, hogy miért lenne a kuvasz mozgékonyabb a komondornál, holott ugyan arra lett kitalálva mind a kettő, ráadásul láttam már több kuvaszt is kutyaiskolában, s ők se úgy néztek ki, mint akik szívesen futnak. Félreértés ne essék, én mindkét fajtát nagyon szeretem, de a kuvaszok is gyök-kettővel mozognak. :D Szerintem nyugodtan kérdezz meg inkább erről egy komondor tenyésztőt.

Viszont, ami a komondornak és a kuvasznak is kell: nagy udvar.

2013. jan. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

a KRESZ tiltja állat vezetését kerékpározás közben (tök mindegy, hogy az kutya, kecske, vagy varánusz), de nem véletlenül, mert veszélyes is. elég egy rossz mozdulat, egy felugró macska, és máris kész a baj...

ha mindenképp kerékpár mellett akarod vezetni a kutyát, akkor földúton tedd, ahol nincs forgalom, így minden szempontból biztonságosabb (puhábbra esel, a kutya ízületeit nem rongálja a beton, nincs vagy kevesebb az autóforgalom).

a komondor, ha nincs elhizlalva és hozzá van szoktatva a mozgáshoz akkor elvileg ki kell bírja a negyed órás kocogást, feltéve, hogy nem a déli hőségben viszed és persze egészséges a csípője-könyöke, csontozata.

2013. jan. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!