Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám nagyon félénk...

Kiskutyám nagyon félénk hogyan segíthetek rajta?

Figyelt kérdés
5 hónapos szuka kuvasz kiskutyám, mindenkitől fél és ha meg akarjuk simogatni akár harap is.1 hete van nálunk, tenyésztő akitől vásároltuk egy kennelben tartotta anyjával és egy testvérével, 5 éves német juhász szuka kutyám jelenlétében sokkal bátrabban viselkedik de az embertől retteg,Hogyan tudnám egy kicsit megszelidíteni, hogy elfogadjon minket is?
2013. jan. 13. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
idővel bizos jobb lesz, idő kell a bizalomhoz. Ha emberektől ennyire fél akkor könnyen lehet hogy bántották szegényt:(
2013. jan. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
szerintem nem, szerintem embert csak etetéskor látott közelröl,eggyáltalán nem foglalkozott vele senki :(
2013. jan. 13. 20:21
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát ez itt a probléma, hogy nem foglalkozott vele senki 5 hónapos koráig, nem csoda, ha mindentől retteg. Legyetek vele nagyon türelmesek és menjetek vele kutyasuliba, ahol segítenek egy kicsit szocializálni.
2013. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
akkor nem lesz nehéz a bizalmába férközni. Biztos helyre fog jönni. érthető ha nem szocializált az emberekkel ha nem törődtek vele. Adj neki időt.
2013. jan. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesétek, engedjétek hogy a saját tempójába közeledhessen hozzátok. Sajnos nem lett emberekhez szocializálva, ez időigényes és sok türelme kell hozzá. Csak légy a közelébe minnél többet, ha azt látja hogy a másik kutya nem fél előbb utóbb ő is nyitni fog.
2013. jan. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségetek.Én is erre gondoltam :) csak az a baj hogy nem tudom mit értetek foglalkozáson ,egyszerűen semmit sem lehet vele kezdeni csak be megy a házába és onnan figyel ki se moccan , egy kis élelemmel ki lehet csalni egy két lépést de aztán gyorsan vissza...ne engedjem vissza a házába? 2 napig megkötöttem egy nyílt helyre ahol sehova nem tudott elrejtőzni,akkor sikerült megsimogassam de végig reszketett :( sajnáltam szegény ezért visszaengedtem a házába,valami más ötlet ? Valakinek volt hasonló viselkedésű kutyája?
2013. jan. 13. 21:07
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sürögj-forogj minél többet olyan helyen, ahonnan jól lát, lehetőleg valami nagyon-nagyon jó szagú kajcsival felfegyverkezve - amiből időnként kapjon a másik kutyád egy picit. Tégy úgy, mintha a kiskutya ott se lenne, s te valami roppant érdekes dolgot csinálnál... ilyen hidegben nem lesz könnyű. Várd ki, míg magától nem megy hozzád. Akkor ne akard rögtön megsimogatni, hanem tartsd oda a kezet, had szagolja meg, s adj neki a kajcsiból. Az etetéseknél túrj bele a kajájába, hogy tudja, kinél járt előtte. :) Előbb-utóbb összeköt téged az élelemmel, később pedig minden egyéb jóval az életében.

Én mindemellett még egy közeli kutyaiskolát is megkérnék, hogy segítsen.

2013. jan. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Először is azt kell elérnetek, hogy bennetek bízzon. Minél több időt töltötök vele annál gyorsabban elfogad majd titeket. Kizárólag kézből kapjon ételt, legyen ott a másik kutya is hogy lássa hogy a másik sem fél. Erőszakkal ne simogassátok meg, csak ha magától hagyja. Ha már nyugodt a közeletekben, bízik bennetek lehet elkezdeni tanítani, sétálni, közös programokat szervezni, kutyatársaságba járni.
2013. jan. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát gartulálok hogy megkötöttél egy iylen félős kutyust. Igy végképp ne csodálkozz hogy fél. nem lehet ezt eröltetni, ha jól bánsz vele napról napra jobban fog bízni benned, bennetek. Egy élölényre sem lehet ezt ráeröltetni, az ember sem igy működik hogy akkor eröltetjük hátha engedni fogja. Szegény azért sem mert ki jönni a házából mert fél hogy megint nem mehet majd vissza. Hogy bízzon igy benned, nem is értem hogy mint gyakorlott kutyatartó hogy jutott ilyen eszedben.
2013. jan. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én foglalkoztam egy nagyon durván bántalmazott kutyával aki nagyon félt az emberektől. Nála is az működött hogy nem eröltettem semmit. Nem vettem róla tudomást, persze igen csak nem mutattam, hagytam hogy ö jöjjön oda. Azán szép lassan magától közelebb jött mivel nem reagáltam rá, nem nyúltam felé, rá sem néztem egyre közelebb jött mivel kiváncsi volt, aztán még közelebb amikor már megállt mellettem akkor simogattam csak meg, elöször rögötn elment aztán ujra kezdődött az egész, idő kell ezekhez mind. Az jó módszer ha a másik kutyátokkal együtt foglalkozz vele amikor ő is ott van, látja raja hogy öt sem bántod nem fél tőled akkor idővel ő is bátrabb lesz. Lássa ahogy játszotok, ilyesmi, minden kiskutya játékos öt is érdekelni fogja a dolog idővel, de ne várd hogy 1 hét alatt megoldódjon. Mivel irtad is hogy akkor bátrabb ha ott van a msik is mindneképp igy próbálkozz. Ilyen kikötéssel meg ilyenekkel ne kínozd mert annál nehezebben fog hozzátok szokni, semmit sem szabad eröltetni.
2013. jan. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!