Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff etetés, mi lehet a baj?

Amstaff etetés, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos Amstaffom, úgy gondoltam hogy veszek neki egy jó minőségű tápot. Vettem neki egy Brit premium junior medium tápot, elkezdtem etetni vele a megadott mennyiséggel és a volt 20kg-ról lefogyott majdnem 19kg-ra kevesebb mint 1 hét alatt. Szerintetek ez mitől lehet?

2013. jan. 13. 20:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fokozatosan szoktattad a táphoz, vagy fogtad és már rögtön azt adtad neki?
2013. jan. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A tápon lévő adagok csak egy iránymutatások. Mindig a kutya állapota adja, hogy kevesebbet, többet, vagy ugyanannyit kell neki adni belőle.

Egy prémium táp még nem biztosíték arra, hogy egy adott kutyának tökéletesen megfelel.

Milyen a széklete a kutyának?

2013. jan. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1. Fokosatosan szoktattam.

2. A székletének rendes állaga van, nem hasmenéses.

2013. jan. 13. 20:53
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor emeld meg az adagját, és egy hét múlva mérlegelj.Amúgy nem lehet, hogy az a 20 kiló kissé sok volt a kutyán?
2013. jan. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én az őszintét megmondva még kevesellem is főleg hogy kan.
2013. jan. 13. 21:00
 6/12 MrHard ***** válasza:
100%
Hét hónaposan a 20 kiló egyáltalán nem kevés, ráadásul nem is biztos, hogy egy 35 kg-os felnőtt kutya lesz belőle, hiszen a kanok között elég nagy eltérések vannak és átlagban kb. 28 kg körül vannak! Ha tapintásra érzed a bordáit, de nem látszanak ki, akkor minden rendben van a súlyával! 1 éves kora után fog csak elkezdeni erősödni, addig inkább csak nyúlik és elég "hitványul" tudnak kinézni ebben az időszakban:D A súlyvesztés attól is lehet, hogy a kölykökre jellemzőbb zsíros testalkatot elkezdi felváltani a felnőttes izomzat és ennek hatására lehet némi súlyvesztés!
2013. jan. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mink is Brit premium juniorral etetünk kb.1 hónapja és az enyém sajnos nem hízik tőle pedig kap még mellé mást is 10 hónapos kan.
2013. jan. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem a súly a lényeg, hanem az összetétele, hogy zsír vagy izom. Jó lenne látni a kutyát. Ha aggódsz, nyugodtan emeld meg az adagját. Ha izmos kutyát szeretnél mozgasd többet, egy-másfél éves korában elkezdheted a célzott izmosítását.
2013. jan. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 robszen válasza:
Nekem 23-24 kilós 7 hónapos lány staffim van.Akármilyen tápot adok neki,nő és testesedik tőle...Jó,mondjuk nem tescos tápot kap.Olasz prémiumot.Vegyél neki kölyök nagytestű tápot!Keverve add neki fokozatosan.Barátom kutyája most 9 hónapo és ugy lefogyott(ő sem tudja mitöl),h ugy néz ki,mint egy alacsony agár...
2013. jan. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Csak nekem furcsa,hogy 6 hónapos korában gondolod úgy,hogy jó tápot vegyél neki??

Eddig mit evett?

Én is brittel etetek,nálunk semmi baj nincs.Mondjuk én májat és csirkét is adok mellé.100%-os konzervhússal.Mikor hogy.Ja és Brit care lazacolajat is.Nagyon szép tőle.Az izmai szépen kirajzolódnak.1,5 éves kan.

Mozgásképp a hegyekben szoktunk túrázni minden hétvégén.Látszik is rajta.:)

Szerintem adjál mellé húst,és akkor nem lesz baj.A kutya amúgy is ragadozó.Húsra van szüksége.

2013. jan. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!