Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sárga nyálas-habos valamit...

Sárga nyálas-habos valamit hány a kutya. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés

9 éves. Néha előfordult ez az elmúlt 2 hónapban, tehát nem valószínű, hogy gyomorrontás lenne. Főleg, hogy nem pont evés után hány, étel kevés jön vissza olyankor belőle. Inkább ilyen sárga folyadék, sok nyállal, kicsit habosan.


Betegség lehet, vagy valaki mérget dobogat be hozzánk?



2013. jan. 14. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

hát ha többször előfordult egyértelmű főleg ilyen korban irány doki.

Kutyáknál természetes folyamat időnként savas hányás,de ha gyakran előfordul az betegségre utal.

2013. jan. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

NEM fordul elő gyakran. Ritkán és kevésszer, kb. 1 kezemen még számolni tudom... Eddig inkább gyomorrontásnak véltük, de most már kezd gyanús lenni, hogy nem az.


Nem az a kérdésem, hogy mi tévő legyek, hova vigyem a kutyát. Talán félreérthető a kérdésem.

Pontosítom:


Akinek valaha a kutyája sárga-nyálas-habosat hányt, annak mi történt a kutyájával, mi derült ki, mi okozta ezt a hányást? Valami betegség, vagy mérgezés?


Természetesen nem mindenáron várok választ, így aki nem tudja, nem kell, hogy találgatásokat írjon!


De akinek ismerős a probléma, és leírná saját tapasztalatait, annak előre is köszönöm!

2013. jan. 14. 12:32
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
nálunk savprobléma volt, ha nem a megszokott időben kapott enni, akkor hányt ilyet..
2013. jan. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
a barátnőm pincserje hányt néhányszor így. volt hogy megtaláltuk a szőkítőport kissé megrágcsálva. bár nem vagyok doki, nem hiszem hogy mérgezés vagy betegség lenne, lehet hogy a tied is összeevett vagy megrágott valamit. azt is olvastam hogy így méregtelenítik magukat a kutyák. nem tudom mennyire igaz. azt tudom hogy a pincser közvetlen a hányás után kissé levert volt de rá kb 20percre plusz előtte mintha mi sem történt volna, szóval lehet benne valami.
2013. jan. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nállunk is sav probléma volt, 8 éves kutya . A doki ajánlotta hogy próbáljunk átálni a napi kétszeri étkezésre ( addig egyszer kapott este) és figyeljük van e változás. Nállunk bejött a dolog azóta nincs gond.
2013. jan. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is szokott, ez sav. Kétszer adok már neki enni egy nap és akkor nincs. Néha ha nagyon válogatós és nem eszi meg a reggelit akkor szokott még ilyet csinálni kora délután. Próbáld meg ezt te is ha más tünete nincs, ha van más is akkor inkább doki.
2013. jan. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sav.Nem csökkentetted a táp mennyiségét mostanában?
2013. jan. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem, sőt még többet is eszik, ha ilyen hideg van, több kaját adunk neki.

És naponta kétszer minimum kap kaját (reggel-este), ha otthon vagyunk, akkor még napközben is jut neki 1-2 falat nasi.


Nem tudom mi az a "sav probléma", de utána olvasok.

Dokival februárban lesz tali, ezzel külön nem visszük el, ha nem fokozódik a probléma.

Egyébként betegnek/levertnek nem tűnik, jókedvű.

2013. jan. 14. 17:46
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám kap savlekötőt(Tisacid), igaz, hogy állandóan szteroidot szed, ezért kell kapnia. Nincs semmi gond.Ő is hányt sárga, habosat egy időben.
2013. jan. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Vettem egy zsák tápot,amitől mindkét kutyánk naponta többször savat hányt.

Quamatelt kaptak,elmúlt.És persze ezt a bizonyos tápot is elfelejtettük.

2013. febr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!