Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye nem lehet tőle baja?...

Ugye nem lehet tőle baja? Lent írom

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves Staffordshire-Boxer keverék kutyám. Hallottam sokszor, hogy a vékony csirke csontok nem tesznek jót a kutyának. Kb 2 havonta szoktunk adni neki disznógerincet vagy vastag pulykacombot, úgy tudjuk, hogy csak a vékony csonttól lehet baja. Ugye ettől nem lehet baja főleg, hogy ilyen ritkán adunk neki?
2013. jan. 14. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Olyan csontot nem szabad adni neki, ami szilánkosan törik. Csirkecombot, csirkelábat biztosan nem. Hogy a pulykáé hogy törik, azt nem tudom.

Így utólag már biztosan nem lesz baja tőle. Ha baj van, akkor az evés közben, vagy az emésztés során történik.

2013. jan. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a válaszod :)
2013. jan. 14. 13:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyersen mindenféle csont mehet neki. A főtt csontok ártalmasak, mert megváltozik a főzés során a szerkezetük, vagy szilánkosra törnek, vagy a vastagabb csöves csontok mállanak, és eltömítik a beleket. A disznót viszont nem szabad nyersen adni.

Szerintem, ha ilyen nagyon ritkán adtok neki csontot, nem lesz tőle baja, de mondjuk nem is használ sokat neki, ha mondjuk azért kapja, hogy a fogai tisztuljanak a rágás során. De legalább kiélheti a csontrágási szenvedélyt. :)

2013. jan. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Puykacomb csont főve szilánkosra törik nagyon veszélyes. Nyersen viszont a sertéscsont kivételével bármelyík adható. Sertéscsontot is adhatsz neki csak azt főzd meg.
2013. jan. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Én velős csontot szoktam neki adni megfőzve. Imádja, és még a velőt is kivadássza belőle valahogy. :)

2013. jan. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Főtt, sült baromfi csöves csontot tilos adni neki! A pulyka combot, szárnyat is inkább felejtsétek el, mert elég, ha csak egyetlen egyszer történik baleset, az végzetes lehet. Túl veszélyes, inkább ne kockáztassatok. Mint már írták, nyersen mindenféle csontot ehet, kivéve sertést. Illetve ha aujeszkyre tesztelve van a sertés és mentes, akkor persze kaphat azt is.
2013. jan. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%
Imádom ezeket a válaszokat:D de mamámnak van egy foxi-tacskó keverék kutyusa, mindent megeszik. Csak nyers csontot az igaz, de abból nem érdekli, hogy hogyan törik az a szerencsétlen csont. Kicsit meglepődök azokon a gazdikon, akik ilyenekkel jönnek, mert a kutya egy ragadozó állat. Igaz, hogy háziállat, de ragadozó. Olyan a testfelépítése, fogazata, hogy nem lesz semmi baja ilyenektől. Ismerősöm állatorvos és ezt az érvet vallja ő is. Nyilván van olyan kutya, aki félrenyeli a csontot, de ugyanúgy félrenyelheti a pedigree denta stix-et is.. Nem kötekedésnek írom, és imádom a kutyákat, csak megleptek a válaszok.
2013. jan. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy ragadozó, de itt a főtt csontokról volt szó, nem a nyersről. A vadonban ritkán főzték meg a kutyák maguknak a csirkét. A disznót pedig az aujetzky vírus miatt nem adjuk nyersen, az emberre és állatra is egyaránt veszélyes, és csak a nyer disznóhúsban fordul elő.
2013. jan. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben sokat tanultam :) Köszönöm Szépen Mindenkinek :)
2013. jan. 14. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!