Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek tényleg minden alkalomm...

Nektek tényleg minden alkalommal első behívásra ugrik a kutya?

Figyelt kérdés
sokszor feltették már a behívás kérdését. azt vettem észre hogy az emberek általában azonnal a kutyasulit vágják rá, vagy vannak akik bizonyos (szintén kutyasuliból származó) tippeket írnak. itt kiemelném a legtöbbször említett két tippet. az egyik hogy bizonyos időközönként hivjam ahogy odajött jutifalat dicséret. a másik hogy ellenkező irányba indulok. a második nyilván azt jelenti hogy nem jött a kutya első szóra, ennek ellenére erre a helyzetre mindenki azt mondja hogy nincsen elég tekintélye a gazdinak, ugyanakkor meg ez a módszer azt mutatja hogy nem én töröm magam a kutyáért. kérdésem az, akkor most mégis mikor lúzer a lúzer? már attól is lúzer vagyok ha hívom a kutyát az nem indul, de én megyek a másik irányba az meg rohan utánnam? ha igen miért? ha jutalomfalattal kenyerezem le a kutyámat akkor valóban TEKINTÉLYEM van fölötte? itt tényleg mindenkinek 100%osan hallgat a kutya a behívásra MINDENKOR ÉS MINDEN HELYZETBEN az első szóra?
2013. jan. 14. 13:58
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
értem ezalatt hogy sem tanuláskor sem későbbiekben nem használtunk semmi jutalomfalatot sem klikkert, csak a tekintélyünket, és a simit mint dicséretet. van olyan aki így tanította meg a kutyaját? akár kutyasuliban vagy anélkül? és valóban 100% azóta is a behívás?
2013. jan. 14. 14:02
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó kérdés. :D

Én is tettem fel kérdést a behívásról és jól le is lúzereztek. :)

Pedig akkor még csak olyan 1-1,5 hete volt nálam a kutya, és az esetek 80%-ában már visszajött.

Azóta már 95%-nál járunk, de ebben benne van az is, amikor 2x kell neki szólnom. 3 hete van velem, szerintem ez így nagyon szép eredmény. Lehet hogy mások szemében ez lúzerség, de én büszke vagyok arra amit elértünk! :)

2013. jan. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és én jutalomfalattal tanítom. Így rögzül benne, hogy jó neki ha odajön hozzám amikor szólok. Meg szoktam azt csinálni, hogy elbújok előle és várom hogy megtaláljon. Ez is jól jöhet a sétákhoz. :)
2013. jan. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

nekem az esetek 99%-ában hallgat, van amikor nem, de akkor rákiabálok, hogy nem szabad! és utána hívom, akkor jön.

és igen, a tippek,amiket írtál kezdésnek igenis tökéletesek, és idővel megtanulja a kutya.

nem kell 15 évek keresztül futnod a kutyád előtt, mert ráfog jönni, de pl én a behívás megtagadást úgy kezeltem régebben, hogyha hívtam és nem jött, akkor szóltam, hogy nem szabad, hívtam megint, megint nem jött, akkor odaemntem a nyakörvénél megfogtam a grabancát, megráztam(a nyakörvnél, és nem erősen,) és mondtam, hogy nem szabad, utána meg jött utánam.

2013. jan. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
85%
Az egyik kutyám igen, őt macskáról, kutyáról, bármiről lehívom első szóra. Úgy 100-ból egyszer csak másodikra jön, amikor az ásásban elmerül. A másik kutyámnál olyan 90 %-os a behívás, 10-ből 9-szer első szóra jön, ha nagyon érdekes a szag, akkor csak másodikra, ha pedig macska vagy egyéb kisállat van a láthatáron, akkor olyan fifti-fifti arányban tudom lehívni. Van hogy megkergeti, és csak utána jön vissza. Voltunk kutyasuliban, ahol megtanultam, hogy hogyan kell még feljebb helyezni magam a renglétrán, őt pedig még lejjebb. Úgy érzem, nagyon szépen fejlődünk.
2013. jan. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Jutalomfalatra a tanítási fázisban van szükség, hogy rájöjjön a kutya hogy mit akarsz neki azzal mondani, hogy "gyere ide". Ha már megtanulta nincs rá szükség, és onnantól kezdve lehet megszidni azért ha nem jön.


Nekem egy hete van saját kutyám (az előző kb. 15 mind ideiglenes volt), már érti mit kérek tőle de néha nem jön, ráadásul az utcán még feszélyezve érzi magát szóval egyelőre nincs büntetés, főleg nem egy ilyen nehéz feladat esetén.


Egyébként én úgy gondolom hogy aki elengedi a kutyáját az igenis vegye a fáradtságot arra, hogy 100%-ban behívhatóvá tegye. A kutya és a környezete érdekében is.

2013. jan. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
54%
Ne mások véleménye befolyásoljon, hanem a saját tapasztalatod. Különben is ez a portál tele van kutyaszakértőkkel, akik nagyon tudják osztani az észt. Azt azonban nagyon kevesen veszik figyelembe, hogy a kutyának is van saját egyénisége és ő is törekszik annak megőrzésére. Más: ahogy a gyerekek (sőt a felnőttek!!!) között is vannak olyanok, akik nehezen tanulnak, miért ne lehetnének a kutyák között is? Ez még nem kérdőjelezi meg a gazda falkavezér szerepét. Ha nem munkakutyát, hanem egy megbízható, szófogadó családi kutyát akarsz, nem kell kétségbe esni, hogy a kutyád nem pattan rögtön az első behívásra.
2013. jan. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó véleményét cáfolnám, nem kell munkakutya legyen ahhoz, hogy első szóra jöjjön. Husky kutyusom sem a gyors parancsteljesítéséről híres, azt sem várom el tőle, hogy elsőre leüljön, de azt igen, hogy elsőre bejöjjön. Gondolj bele, elengeded, majd jön egy agresszívan közeledő másik kutya, vagy elkezd szaladni az úttest felé, vagy bármi. Az igenis szükséges a nyugodt és boldog együttéléshez, hogy első szóra jöjjön.
2013. jan. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
mi a helyzet azzal amikor a kutya a tanítási fázisban mondjuk egyszer kitalálja hogy szaglászni jobb mint a virsliért menni? akkor nyilván nem 100%os a behívás. mi ilyen helyzetben a teendő? bujj el vagy indulj ellenkező irányba -mondják sokan. ebben az esetben ezekszerint megintcsak nem 100%os a behívás? és mit lehet azellen tenni hogy a kutya mindig érdekesnek találja mondjuk a virslit a kezemben és ne az ellenkező irányba kelljen mennem? vagy mindig elindulok az ellenkező irányba legrosszabb esetben és ekkor 100%osnak minősül a behívásom? mi a helyzet akkor amikor a kutya átadva magát az ösztöneinek mondjuk ráindul egy macskára, vagy egy ivaros kan egy szukára (sosem lehet tudni mikor bukkan fel nemigaz?)? valóban olyankor is hallgat a gazdájára?
2013. jan. 14. 14:27
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagyon akaratos,hihetetlenül domináns kan Afrikai Oroszlánkutya tulajdonosa vagyok.Nem várom el ettől a fajtától,hogy mindig az első szóra vágtázzon vissza hozzám.DE,az első szóra megállás,na az elvárás nálam.Vannak fajták és egyedek,szerintem,amelyek önállóbbak.Ilyen az én kutyám is.Meglát egy kihívóan viselkedő kutyát,már menne is oda intézkedni.Rászólók,megáll.De még egy pár pillanatig elemzi a helyzetet,majd utána jön farok csóválva vissza.Amint írtam,ezek a kényesebb helyzetek más domináns magatartást mutató kutyákkal való találkozáskor vannak.Vagy ha a másik kutya már messziről ugat minket.Na azt sem szereti,menne intézkedni.Most megint szigorúbb vagyok vele,feszegeti a határait(1 év 5 hónapos),de rövidebbre fogjuk a gyeplőt.A legnagyobb gond,hogy erre fele sok a szabadon járkáló,neveletlen kutya(Németországban élünk).Volt olyan is,hogy pórázon sétáltatva odarohant hozzánk kutya,morogva,feszes magatartással,domináló szándékkal.Na ilyenkor nagyon nehéz,mert én rászólok az enyémre,ő hallgat is,de a másik feszeng,provokál.Ha meg megpróbálom elhajtani a másikat,rögtön segítene.Ilyenkor le szoktam én is csatolni a pórázról...
2013. jan. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!