Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtől lehet kérni...

Tenyésztőtől lehet kérni farokcsonkítást, ha egy leendő alomból választanék?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy 7 napos koráig elvégezhető ez az apró beavatkozás, csak nem tudom, hogy általában hogy állnak ehhez a kérdéshez a tenyésztők.

2013. jan. 15. 07:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez fajtától függ, milyen fajta?
2013. jan. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pl: roti, dobermann, olyan fajtákra gondolok, amikre ez korábban jellemző volt.
2013. jan. 15. 08:41
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Azoknál szerintem kb. akkor kell kérni, ha nem akarod. Nézd meg bármelyik tenyésztőnél a képeket, mindegyiknek le van vágva.
2013. jan. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is ezeknél a fajtáknál alapból levágják születéskor.
2013. jan. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem vágják már le nekik születéskor, pontosabban tenyésztője válogatja. Természetesen lehet kérni.
2013. jan. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
a rottinál már nem vágják, szerintem náluk nem is kiállitható a vágott farku kutya. De dobermannál általában előre kell jelezned, ha azt szeretnéd, hogy megmaradjon a farka, viszont ott a választás lehetősége nincs meg. vagy csinálják ugy is, hogy 2-3 kiskutyának meghagyják, a többieké le van vágva.
2013. jan. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ milyen fajta kutya, de néha bizony igenis szükség van a csonkolásra.

Pl láttam az állatorvosnál olyan boxert, aki ezerrel csóvált folyton, mindennek nekiütötte a farkincáját, de olyan szinten, hogy állandóan sebes volt, eltört... Neki végül felnőtt korában kellett leműteni.

Bár lehet hogy csak valami pszichés probléma miatt csóvált annyira, hogy az sem érdekelte hogy megsebesül....

2013. jan. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Számomra a standardból nem derül ki egyértelműen, hogy még mindig elvárják-e a csonkítást (nyilván amelyik országban tilos, ott nem), beszéld meg a tenyésztővel.
2013. jan. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyelőre nem aktuális a kérdés, csak kíváncsi voltam, mert mostanában egyre több hosszú farkút látok az említett fajtákból.
2013. jan. 15. 10:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Tenyésztője válogatja, mi mindnek vágjuk és előre kell jelezni ha valaki ezt nem akarja (általában németek, angolok, franciák ahol már nem lehet kiállítani vágott farokkal és ők előre kérik, hogy maradjon)
2013. jan. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!