Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pincser kutyát büntetek,...

Pincser kutyát büntetek, bezártam a fürdőbe, ahová nem szereti betenni a lábát. Előtte megfürdettem, mert szükség volt rá és azt sem szereti.20 perce tart a bünti, kaparja az ajtót, visít. Kiengedjem vagy várjam meg, amíg lecsillapodik?

Figyelt kérdés
2013. jan. 15. 14:38
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
64%

Bizony, te rontottad el.

Eleve az első harapdálásnál már le kellett volna tiltani. Bármilyen hányatott sorsú is egy kutya, az alapvető dolgokat nem lehet sajnálatból később megkövetelni tőle.

A másik ok pedig az, hogy csak nálad volt a kutya. Fedelet , ételt adtál neki, de időhiány miatt nem tanítottad meg az emberrel való együttélés szabályaira.

A kutya nem olyan, hogy amikor ráérek, előveszem és foglalkozok vele.

Részemről az első harapási kísérlet után rögtön ráhúznék egy vászon szájkosarat.Szorosat. Egy idő után le lehet venni.Ha újra akár csak odakapás, morgás lenne, vissza rá.

2013. jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Szájkosarunk van, vettem neki, sőt a doki megmutatta hogyan tudom én magam megkötni egy kötéllel (mivel vadidegeneket nem tűr meg a kutya, nem érhet hozzá senki, mert megvadul). Kipróbálom ezt a módszert. Érdekes csak női családtagokat harapdált eddig és most már a férfi tagok kezét is elkapja, de őket már nem annyira határozottan. Még 2 hétig tart a mellékállásom, de azt feladom, mert különben soha nem tudnék hétköznap 4 óránál többet aludni :/ Utána lesz időm foglalkozni a kutyámmal. Ha valaki felelőtlennek tart, mert úgy tartok kutyát, hogy nincs időm rá, akkor felhívom figyelmét arra, hogy nagyon sokan napokig vizet nem adnak a kutyának, sőt a minap mesélte a kollégám, hogy az ünnepek alatt a szomszéd kutya vize be volt fagyva, mert a gazdája elutazott és nem gondolt az ebre. Hány ezer ilyen gazdi van csak magyarországon :))) Ha beteg a kutya, akkor kidobja az utcára... Na gyerünk, lehet szidni engem, amiért egyszer felment a pumpám és 20 percre a meleg fürdőbe zártam (igen, mi ott is fűtünk, attamindenit! :) )
2013. jan. 16. 14:26
 23/24 anonim ***** válasza:
89%
Attól, hogy vannak nálad rosszabbak, te még nem leszel annyira felelős. És nem azért tűnsz nem megfelelő gazdának, mert megfürdetted a kutyádat, hanem mert rosszul nevelted és látszólag nincs nagy hajlandóságod arra, hogy kijavítsd.
2013. jan. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Komolyan nem értem, hogy mi a bajod? Szeretnéd, hogy jól viselkedjen a kutyád? Akkor szánj rá kellő mennyiségű időt, energiát és neveld! Jó így is ahogy van? Akkor meg minek kérdezel?
2013. jan. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!