Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Voltatok már ilyen helyztben?...

Voltatok már ilyen helyztben? A kutyám szája szélén, szinte teljesen már az oldalán kisebesett. Ilyen hatalmas varrok van rajta. Voltunk régebben orvosnál, és azt mondta, h a nyáltól lehet.

Figyelt kérdés
adott rá fertőtlenítőt, azzal kezeltük, kicsit jobb is lett, de nem múlt el sajnos. valami krémmel szeretném kenni neki. valaki segítsen!!!
2009. aug. 29. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Menj el az orvoshoz a kutyával és kérj megint olyan gyógyszert amit régebben adott rá.
2009. aug. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősömnek spánielje volt, annak is ez volt a baja, és az állatorvos azt mondta, meg kell műteni, mert ez mindig előjön, főképp nyáron. Utána semmi probléma nem volt vele. Jobbulást!
2009. aug. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm!

azért ha vki tud műtéten kívül mást, írjon pls!

köszönöm.

2009. aug. 29. 23:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Másik orvoshoz kell vinni. Vegyen tőle bőrkaparékot, annak a tenyésztéséből ki fog derülni, hogy nem-e valamilyen vírus/baktérium/gomba okozza. Lehet bármilyen típusú allergia is.

Szerintem törölgesd át kamilla teás gézzel, hogy legalább a folyamatos irritáció csökkenjen egy kicsit, vagy talán Betadine, Neogranormon. Bár ez függ a betegségtől, lehet, hogy ezekkel a szerekkel csak ártasz neki, kérdezd meg dokitól, hogy szabad-e.

Bőrkaparékot mindenképpen csináltass, ha egy másik doki sem tud semmi értelmeset mondani rá.

2009. aug. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)
2009. aug. 30. 19:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos Tudomány Egyetem, ott a legkörültekintőbbek... Nekem 2 orvos félre diagnosztizálta a kutyám, azt állították, epilepsziás, és azt javasolták, gyógyszerezzem, de mondtam, nem-nem én nem fogom ezt a gyógyszert beadni neki, mert egy olyan gyógyszerről van szó, amit ha egyszer beadsz a kutyának, élete végéig szednie kell, mert ha egyszer is kihagyod az életébe kerülhet. Állatorvos Tudományi Egyetemre elvittem (ugyan nagyon drága volt, de megérte) ott kiderült, csak magas a vérnyomása a kutyának, néha kapott vérnyomáscsökkentőt, azóta már soha és semmi baja... Szóval csak ajánlani tudom őket...
2009. szept. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos kutyafajtáknál, amelyeknek redős a szájuk széle (nekem spánielem van, arra is jellemző), gyakori ez a probléma. Ami nálunk bevált (orvosi javaslat): Betadin-oldattal itass át vattát, és minden nap töröld át ezeket a sebeket. (A Betadin bőr- és nyálkahártya fertőtlenítő szer, recept nélkül kapható.)

Utána kend be Flucinar kenőccsel, ez csak receptre kapható humán gyógyszer.

Ha súlyosabb a helyzet, és ezek nem használnak, akkor az állatorvos ír fel gyóygszert, sajnos a nevére már nem emlékszem, régen volt rá szükségünk. Gyógyulást a kutyusnak!

2009. szept. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönjük szépen Olivkérkével(a kutyám)együtt.:)
2009. szept. 12. 01:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!