Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány kilós, és hány cm marmaga...

Hány kilós, és hány cm marmagasságú a törpeuszkárotok?

Figyelt kérdés

Az enyém 29 cm marmagasságú, és elég dagi, 7,2 kiló. Nemrég került hozzám, akkor még 8 kiló volt.

Eredetileg a 6 kilót céloztuk meg, de olyan jól haladunk a fogyókúrával, hogy talán érdemes más célt kitűzni.

Azt tudom, hogy 4-6 kg az ideális testsúlyuk, de ez egy ilyen kicsi kutyánál elég tág határ, ezért szeretném tudni, hogy az ő méretéhez mi az ideális testsúly.



2013. jan. 15. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
enyém kb 30 centi, nem tudom pontosan hány kiló, de 5 biztosan nincs. ivartalanított kan.
2013. jan. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ó, köszi, végre egy válasz. :)

Az enyém is ivartalanított kan.

Tehát ha a tiédhez viszonyítunk, akkor egészen 5 kg-ig le kéne menni...

2013. jan. 17. 12:09
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát, nem biztos, hogy hozzá kell viszonyítani. Elég görcs szegénykém, és öreg már, 15 éves. Keveset eszik, bár ez mindig így volt.


[link]

2013. jan. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ó, ő tényleg elég kis vékonyka.

Azt hiszem megcélzom mondjuk az 5,5-öt.

Mondjuk úgyis látni fogom időközben, hogy hogy néz ki, és majd megállunk a fogyókúrával amikor kell. Csak eléggé célorientált ember vagyok. :)

2013. jan. 17. 13:18
 5/9 anonim ***** válasza:

A miénk 5 hónapos 40 cm magas, 6,1 kiló


[link]


Mióta megvan azóta értem, miért mondják sokan, hogy nem 3 hanem 4 méret van. Elég hülyén hangzik pl. a mi kutyánkra azt mondani törpe. (Papírjaira is az van írva. ) Mi inkább közép méretűnek mondjuk. Úgy jobban hangzik. :-)


Tapasztalatom, totális zűrzavar van az uszkárok méretmeghatározásában :-(

A wikipedia, aminek hitelesen kéne írnia, az is zavarosan ír róla. :-( felsorol három méretet, majd hozzáteszi, hogy viszont Amerikában és Angliában csak három méretet ismernek...

Egyik leírásban közép méretet emlegetnek, másokban törpét.


wikipedia: ÓRIÁS (45–62 cm), TÖRPE (28–35 cm) és TOY (28 cm alatt)


másik leírásban:

Méretei alapján megkülönböztetünk törpeuszkárt, melynek a marmagassága 28 cm vagy annál kisebb, súlya pedig 3-5 kg, középuszkárt 35-45 cm között, melynek súlya 8-10 kg és óriás uszkárt 45-60 cm közötti magassággal, valamint 20-35 kg súllyal.


royalcanin.hu szerint négy méret van:

Kan méret: A sztenderd pudlik mérete: 45-60 cm (2 cm toleranciával mindkét irányba); a közepes méretű nagyobb verziója hasonlóan. Közepes méretű uszkárok: 35-45 cm. Törpe uszkárok: 28-35 cm; közepes uszkárok kisebb verziója hasonlóan, törpeség jele nincs. Toy uszkár: 24-28 cm (ideális magasság: 25 cm, alsó tolerancia: 2 cm); a törpeuszkár kisebb változata megegyező arányokkal, törpeség jelei nélkül, bár a nyakszirt kitüremkedése lehet kevésbé hangsúlyos.


Lényegében átfedések vannak a méretek között. Hogy eldöntsék egy átfedésnél, melyikhez tartozik a kutya általában a felmenői méretét is nézni kell. Mondhatni átlagot vonni :-)

A miénk nagy közép méretű. A kérdező 29 centise, lehet nagy Toy vagy kis közép méret. Attól függően szülei milyen nagyok voltak.

2013. jan. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ő elvileg törpe, az oltási könyvében is az van. Viszont mentett kutyus, úgyhogy a felmenői nem ismertek.

Én úgy tudom, hogy 4 méret van. Toy, törpe (28 cm felett, tehát ő az),közép, óriás.

Azért lehet ám ez a nagy kavarodás, mert Magyarországon, a szülőktől függetlenül át lehet őket minősíteni másik méretbe. Pl ha két középuszkár kölyke, mégis 35 cm alatt van, akkor az törpeuszkárnak minősíthető, teljesen hivatalosan.

2013. jan. 19. 12:31
 7/9 anonim válasza:
Kint is lehet tartani?
2014. jan. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem.
2014. febr. 6. 13:12
 9/9 anonim válasza:
2015. jan. 17. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!