Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! Örökbefogadott...

S. O. S! Örökbefogadott problémás szuka kutya?

Figyelt kérdés

Nem rég fogadtunk örökbe egy kiskutyát..Vagyis annyira nem is kicsi, olyan fél éves lehet.A problémám az vele, hogy rettentően fél.Elég egy hangos szó és máris meghunyászkodik.Amikor hívjuk magunkhoz akkor lelapul és így kúszik hozzánk.Szerintem biztosan bántották kiskorában.

A másik problémám az vele, hogy amikor meglátja a cicáinkat akkor felélénkül, és amikor a cica elkezd szaladni akkor rohan utána.Nem tudom, hogy bántani akarja vagy nem, de eléggé mereven figyeli amikor magasan van a macska.Szóval látszik rajta, hogy nem barátkozó szándékkal közelítené meg.Főleg azóta félek mióta egy galambot is megfogott és meg is ölte....Mert ebből tudom, hogy van benne valamennyi vadászösztön.

Mit kéne tennem vele? Visszavinni nem szeretném mert nagyon szeretjük, de a macskákat is.Kérlek segítsetek!



2013. jan. 15. 19:07
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
bocsi: *nagyon szerettük
2013. jan. 15. 19:10
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt az ideje kutyasuliba vinni. Nekünk is ugyanilyen problémánk volt, a kutya rettegett mindentől, de a macskákra ment (és megy is:)) Most már egy viszonylag kiegyensúlyozott kutya, a macskázást pedig tiltom neki. Kutyasuliban megtanuljátok, hogy hogy kell.
2013. jan. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
áhh..nem is kell a javítás... :D oké az 1. kommentemet hagyjátok figyelmen kívül.
2013. jan. 15. 19:14
 4/13 A kérdező kommentje:

A közelben nincs kutyasuli és a legközelebbi sajnos nagyon messze van nekünk pedig nincs mivel odamenni.Pedig nagyon jó lenne mert szívesen megnevelném.Igaz a trükköket így is be tudom neki tanítani mert egyébként egy nagyon kis okos kutya.

Nektek, hogy segített a kiképző? Mit kellett tennetek? Kérlek írd le.

2013. jan. 15. 19:16
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, 3 hónapig jártunk suliba, ezt nem tudom két mondatban leírni. A suliban nem a kutyával foglalkoztak, hanem a gazdival:) Esetleg házhoz nem tudtok kiképzőt hívni? Vagy tömegközlekedéssel elmenni? Mi is vonatkoztunk, ez is segített a gátlásai leküzdésében, emberek között voltunk, akik mászkáltak mellettünk stb.

De egyébként amit addig is javasolni tudok: türelem és következetesség. A macskáról mindig tiltsátok le, bármilyen csúnya nézést vagy megindulást tiltsatok. Nem kell ordítani, csak szóljatok határozottan, hogy 'nem'. A félénkségét pedig idővel ki fogja nőni (persze nem teljesen). Ne rohanjátok le, várjátok meg, hogy ő menjen hozzátok, ha nem akarja, hogy simogassátok, ne erőltessétek, elég kedvesen beszélni hozzá vagy ilyesmi.

2013. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Zsolt75 ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy bántaná a cicát. Az , hogy mereven figyeli nem azt jelenti, hogy bántaná is csupán érdekli. Szerintem max megkergetné, de azért a macska se nézné ezt tétlenül, tud az is védekezni ha kell.


A kutyasuli nem rossz ötlet , de ti is taníthatjátok ha a cicára fájna a foga!

2013. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egy idő után megtanul majd bízni bennetek,addig is ne emeljétek fel a hangotok ha szóltok hozzá.

Próbálj meg le guggolni mikor hívod,kisebbnek lát téged így lehet kevésbé fog félni, egy idő múlva persze állva is hívhatod majd,és ha felé nyújtod a kezed az ne felülről hanem alulról.Mintha alulról az állához nyúlnál.

Egy próbát megér.Legyetek vele türelmesek sokat szenvedhetett már, meg fiatal még.

2013. jan. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Akárhogy is, én is a kutyasulit javaslom.


Kutya, ragadozó, még szép, hogy van benne vadászösztön. :) Ezt remekül ki lehet majd használni. Ha ennyire érzékeny és még ilyen kis fiatal, akkor viszonylag könnyű macskáról letiltani. Azt mondod, már egy hangos szótól összedől a világ számára, ezt kicsit használd ki a cicánál.

Arra, hogy ilyen félős viszont igazán csak a kutyasuli, szakképzett segítség a megoldás. Ott közvetlenül segítenek, akár terápiával. És megtanítják neked, hogyan reagálj erre, milyen jelzésekre figyelj, hogy viselkedj, hogy ki tudd oldani ebből a feszültségből akár minden helyzetben. Valószínűleg csak heti egyszeri alkalomról lenne szó még egy jó darabig, ez sem megoldható? Sok iskolánál kimennek házhoz is.

2013. jan. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az interneten megtalálod Jan Fennel:Kutyapszichológia c. könyvét. Ebből el tudod sajátítani az alapokat ahhoz, hogy jól viszonyulj a kutyádhoz és következetesen neveld. A félénksége lemúlik, csak türelem kérdése, abba beletelik jó pár hónap.
2013. jan. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még gondolkodok a kutyasulin, igaz sajnos nincs valami sok pénzünk utazgatni.De a könyv után érdeklődni fogok a boltban.A macskák a házban vannak mert tél van és kint nagyon hideg lenne nekik.A kutyus csak akkor jöhet be, hogy ha megmossuk a lábát.Arra gondoltam, hogy talán, ha többet lenne bent és a cicákkal több időt töltene egy térségben akkor vajon jobban fog majd viszonyulni hozzájuk majd nyáron is amikor együtt vannak az udvaron?

2013. jan. 15. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!