Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás utáni vizelettar...

Ivartalanítás utáni vizelettartási probléma mennyire szokott tartós lenni?

Figyelt kérdés

Fiatal, egy év alatti szuka, pár napja fogadtam örökbe. Azt írták, szobatiszta, mégis be-bepisilt minden előjel nélkül, séta után is, meg egyébként is sűrűn pisilt, úgyhogy elvittük dokihoz. Azt mondta, semmi kóros nincs a pisijében, valószínű a záróizmai gyengék, ivartalanítás után előfordul, de hogy tartós-e, azt egyelőre nem tudja megmondani. Kaptunk rá gyógyszert, aztán majd meglátjuk, hogy alakul.

Mik a tapasztalatok, valószínűbb, hogy elmúlik, és ha igen, kb. mennyi idő alatt, vagy készüljek 15 év pisiben úszásra?



2013. jan. 16. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel a műtétből adódóan inkontinens. Ez agy bizonyos idő után rendeződni fog ne izgulj. Incurint szed a kutyus? Tudom, ember-kutya más, de nekem egy komoly nőgyógy.műtétem után voltak ezek a panaszaim. Gyógyszert nem szedtem, de így is kb. fél év után minden rendbe jött. Akkor az mondták hogy a műtét közben egy ideg sérült, de vissza fog állni minden e régi kerékvágásba. Tehát én úgy gondolom, semmi ok az aggodalomra a kutyus is úgy járt mint én!
2013. jan. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem én is, hogy megoldódik. Ditropant kap egyébként.
2013. jan. 16. 19:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha hormonhiány miatt inkontinens akkor csak incurin-ra fog rendeződni (mert abban hormon van), és nem múlik el végleg, állandóan gyógyszerezeni kell. Ilyen fiatal kutyánál viszont ez nem gyakori, én még kivizsgáltatnám jobban. Van egy gyakori veleszületett probléma, amikor a vizelet nem a húgyhólyagba, hanem közvetlen a hüvelybe ömlik, ezért nem tudja visszatartani. A neve a betegségnek: ektópiás uréter. Speciális röntgennel lehet kizárni, keress olyan dokit aki meg tudja csinálni a vizsgálatot. Ha ez a gond, műtét segíthet. Az is utalni fog rá, hogy a gyógyszerek (ditropan, epherit, inkurin, stb.nem vagy alig lesz hatással a problémára!!)
2013. jan. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát most meglátjuk, mit tud a Ditropan, én még egyértelműen nem döntöttem felőle. Javult a helyzet, az biztos, bár még nem tökéletes, de mondjuk nem is voltak egyértelműek a helyzetek, amikor mégis bepisilt. Kétszer elég sokáig volt itthon hagyva, és a hosszabbiknál (10 óra) is csak egy pisi volt, ami nagyon biztató ahhoz képest, hogy szerdán reggel még négy óra alatt hét rendes hosszú pisit produkált. Egyszer meg kiengedtem a kertbe, bejött, és kettő percen belül ott volt a pisi, de azt mondjuk el tudom képzelni, hogy odakint elvonták a figyelmét a hulló hópelyhek (imádja vadászni őket :)), és nem jutott eszébe pisilni :D

Igazából az a fura az egészben, hogy az ideiglenes örökbefogadójánál nem volt ilyen gond, azóta csinálja csak, mióta itt van. Simán lehet, hogy a költözéses stressz is közrejátszik, bár mindent megtettünk, hogy az minimális legyen, de ugye nullára csökkenteni nem lehet, szóval könnyen lehet, hogy az volt valamilyen hatással a szervezetére.

Mindegy, a Ditropankúra végére okosabbak leszünk; ha nem segít, vizsgálódunk tovább. Köszi a választ!

2013. jan. 19. 21:57
 5/5 Redzson válasza:
Szia! Az én kutyámat a második tüzelése után ivartalanítottuk, most öt éves, és a mai napig gond van a vizelet visszatartással. Sokszor alszik és nem ébred fel rá, hogy pisilnie kell.
2018. márc. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!