Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős kortól ajánlott a...

Mennyi idős kortól ajánlott a kutyaiskola a kölyök labradornál? Eddig elértem hogy ülni tud. De nem jön ha hívom. Sokszor ölbe kell vennem. Pl kocsibeállásnál. Nehogy alámenjen.

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi kb 10-12 hetesen már jártunk vele. Komolyabb feladatokat nem kapott, csak ül, fekszik, inkább a szocializálódás volt a lényeg, és pajti szerzés... Aztán pár hét után elkezdtük a behívást, 5 méteres pórázról. Ha hívod, kicsit húzod magad felé, a végén pedig odajön. Akárhányszor odajött kapta a jutalom falatot és a dícséretet, a végén rájött, hogy ez neki csak jó, így végül már mindig odajön falatok nélkül is :)

Suliban biztos több tanácsot is tudnának adni. Nálunk a beállásra az lett a megoldás, mivel szereti figyelni az eseményeket, hogy a kerítés másik végében lett a "helye", nem tudom miért, egyszerűen oda feküdt be párszor, onnan rálát az utcára és a kiálló autóra is. Ha nyílik a garázs már tudja hogy ott a helye, vagy bárhol máshol de semmiképpen sem az autó közelében. Néha még előfordul hogy átesünk rajta, mondjuk egy kint császkáló kóbor kutya látványa miatt, akkor elég egy hangos "helyedre!"

Szerintem a kötelező oltások után már simán járhattok suliba, csak is előnyötökre válik :)

2009. aug. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

12 hetes kortól mehet oviba nyugodtan. Elsővel 1et értve a szocializációt a legfontosabb + az alapgyakorlatok. Enyém most 6 hónapos és 4 hónapos kortól jártunk oviba ( 3 hósan találtam ugyh míg oltások nem voltak meg várnunk kellett).

A behívás bárhol bármikor tökéletesen megy, pórázon csak akkor van ha teljesen idegen kutya jön, akkor sem miatta teszem pórázra.

1 a lényeg, nagyon ajánlom az ovit mert sokat segít és minnél előbb!!

2009. aug. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ajánlom a www.retrieversport.hu oldalt, a képzés menüpontban szuper módszert ír a behívás tanításához. Hatásos, a goldimat így tanítottam, a sípra azonnal rohan hozzám, bármit is csináljon.
2009. aug. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! A mi városunkban nincs óvoda, hanem csak iskola, de mi négy hónapos korban kezdtük a labival a sulit. Persze a kutyakiképző külön foglalkozott velünk.
2009. aug. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
szerintem már 1-2hónapos kortól is el lehet kezdeni a sulit
2009. aug. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Dehogy lehet! Kezdjük ott, hogy 1 hónap = 4 hét durván, azaz kábé 9-10 hetesen illik elhozni a kutyusokat a tenyésztőtől. Akkor szerinted hogyan is vihetné suliba, nagyokos?

Szerintem az alaphelyzet akkor, miután megkapta az utolsó oltását is, és megszokta a helyét és a környezetét.

Ha már otthon tanítottad, és nem hiányzik még egyetlen oltása sem, mehet suliba!

2009. aug. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A rendes engedelmes képzést 7 hónapos kortól ajánlják minden kutyának. Manapság sokan előbb kezdik, de nem az igazi, nem tud még eléggé koncentrálni a kutya ahhoz, hogy sikerélményei legyenek neki is és a gazdinak is. Kölyökcsoportba, kutyaoviba viszont simán mehet fiatalabban is.

A behívás viszont nem a kutyaiskolán fog eldőlni, hanem otthon. Csalogasd a kutyát számára érdekes dolgokkal, ha nagyon kicsi még; először értse meg, mit akarsz tőle, hívd, ha kaját adsz neki, hívd játék előtt, mindig, mikor valami pozitív dolog jön. Aztán ha már érti, mit akarsz, csak tojik rá, akkor lehet fegyelemmel elérni, hogy meg is csinálja. De ezen a kutyaiskola nem segít; ha ott meg is csinál mindent, ha otthon nincsenek szabályok, ugyanúgy nem fog figyelni a hívásra.

2009. aug. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szeptember 10-én lesz 12 hetes,és még van egy oltása hátra,plusz a veszettség elleni.10-én kapja az oltást,gondolom még utána rá 2 hétre a másikat.Utána gondoltam vinni.Az állatorvos szerint még nincs védettsége ahhoz hogy bárhová is vigyem,főleg kutyák közé.Persze itthon foglalkozom vele,de olyan kis szeleburdi még,10perc után már nem figyel,és szinte átalussza a napot.Annyit tanultunk eddig hogy pórázon szépen megy,és leül.Nálunk van ovi is egyébként,bár az árakkal nem igazán vagyok tisztában.Köszönöm mindenkinek a tanácsokat,és a jutifalatokkal nem adom fel.

Ha valakit érdekel,itt megtekintheti a rosszaságot :))

[link]

2009. aug. 30. 19:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Gyönyörű a kutyus!!:-)

Oviban első gyakorlat (legalábbis nálunk) a behívás volt. És természetesen azzal 1et értek hogy ha otthon nincs rendszeresen gyakorolva akkor semmit nem ér az egész. Nálunk eleve úgy állnak a kiképzők a dologhoz, hogy oviban,suliban engem mint gazdát tanítanak meg arra hogyan tanítsam a kutyámat otthon.

2009. aug. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Most 4,5 hónapos...ül,fekszik,lábhoz ül,és a kertben nagyon jól megy a póráz is...megáll ha megállok..szó nélkül..kinn sincs gond amíg nincsenek kutyák..de akkor pff..húz nagyon..amíg az utca végére nem érünk,azaz amíg kutyák ugatnak.próbáltam nyugtatni..megálltunk,leültettem,beszéltem hozzá..figyel is rám,de amint elindulunk húz és húz...szerintetek járjak vele többet arra azért is,hagy szokja meg?
2009. okt. 30. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!