Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amikor vége az elzárásnak,...

Amikor vége az elzárásnak, akkor hogyan viselkedjünk vele?

Figyelt kérdés
Menhelyről jött kutyám nagyon rosszul viselkedett már sokadjára, ezért 1 hétre kizártuk a falkából büntetés gyanánt. Elég jól működik a dolog, már nagyon ki akarja vívni a figyelmünket. (nyüszög, "sír", nyalizik) Pénteken jár le a bünti, és nem tudom, hogy hogyan viselkedjünk vele? Legyünk még távolságtartóak? Vagy mintha mi sem történt volna? A bünti alatt rövidültek a séták, és végig pórázon volt, láb mellett, csak az eü dolgokra engedtem ki a 2 méteres pórázt. Bünti előtt csak addig volt pórázon amíg kiértünk a futtatóra, ott szabadon volt, de a közelemben. Kivéve amikor se lát, se hall, és elrohan a nagyvilágba, gondolván, hogy akkor ő mos hazamegy. Részben ez a bünti oka.

2013. jan. 16. 14:05
 1/5 anonim válasza:
0%
a kutyát nem kell büntetni
2013. jan. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Már hogy ne kéne büntetni.. Csak megfelelő módon.. 1hét elzárás? az nagyon durva.. Főleg hogy szerencsétlen azt se tudja hogy mért kapta.
2013. jan. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 DogSportsTimi ***** válasza:
Szerintem egy hetes elzárásnak semmi értelme, túl hosszú idő egy kutyának. Két-három nap ideális. Sőt, ha olyan a kapcsolatod a kutyával akkor pár óra kizárás is tökéletes + mondjuk nem kap vacsit.
2013. jan. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Eleinte közömbös hangon magadhoz hívod, kérsz tőle valami feladatot és elküldöd.

Tehát nincs mintha mi sem történt volna, hanem esetleg van egy elismerő szó, ha hajlandó szót fogadni. Aztán néhány nap alatt az ő viselkedésétől függően fel lehet oldani annyira, hogy játsszon.


Egyébként én is azt gondolom, hogy ez hosszú távon nem old meg semmit, csak feleslegesen puffogtatod el a puskaporod, mert ha ugyanúgy nem tudsz következetes lenni egy ilyen bünti után, ahogy előtte se tudtál (különben ugye nem kellett volna a bünti) akkor ugyanott leszel néhány nap alatt.

2013. jan. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt az elzárást (kizárást a falkából) alapvetően rontják el az emberek, mivel szokás szerint emberként én nem a kutya fejével gondolkodnak.


A kutya mit is ért meg? Azt, hogy csinál valamit és arra jön vmi reakció.


A falkából való kizárás a legdurvább büntetés, mivel azt kommunikáljuk a kutya felé, hogy többi nem a falka tagja, és ő tisztában van vele, hogy ez egyenlő a halálos ítélettel. A kutya falkában működik, úgy tud élelemet szerezni, úgy tudja megvédeni magát stb. Ezt vesszük el tőle a falkából való kizárással.


Ez a kizárás azonban nem tart napokig, főleg nem úgy ahogy írják többet. Pár órás kizárás is sok lehet! Egyrészt csak olyan kutyával érdemes csinálni akinél van kötődés mivel enélkül a kutya nem kötődik a falkához, tehát a kizárásra akár úgy is reagálhat, h keres másik falkát (elkóborol). A másik amit írtam h tetten kell érni. A harmadik, hogy mit is jelent a kutyának a többnapos kizárás? Semmit! Mit lát ő? A gazda ad enni, ad inni, visz sétálni és rosszkedvű közben. Nem esik már le neki ,hogy ez a kizárás és attól van ,hogy vmi rosszat csinált pár nappal ezelőtt. Azért örül, megy oda nyalakodva, mert ki akarja oldani a gazdát, jókedvre deríteni.. Ő meg csak rosszkedvű továbbra is. A kutyának ezért nem jelent semmit, a gazdát viszont megviseli a dolog. Szóval ez nem kizárás, ez egy hülyeség.


Lehet jól is csinálni a kizárást, úgy h valóban működjön.. Ezt most nem írom le miként kell ,mivel több dologra kell figyelni és csak akkor jó ha ezeket meg tudod tanulni illetve meg tudják mutatni..


A büntetések után egységesen igaz a következő. Ha megbüntettük akkor utána ki kell oldani. Ez úgy néz ki h közömbös hangon behívod, ha odajön nem foglalkozol vele ,hanem elmész onnan, és újra behívod, de ezúttal jókedvűen és játszol vele egy nagyot. Ekkor megérti, h nem vele van a baj, hanem azzal amit csinált.

2013. jan. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!