Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot adjak kölyökkutyá...

Milyen tápot adjak kölyökkutyának? Segítség. Teljesen össze vagyok keveredve.

Figyelt kérdés

Tehát: az Orijent, Acanát találom a legjobbnak, ti is ezt írjátok, de: azt is olvastam (leginkább tőletek), hogy nem jó a túl magas fehérjetartalom, namármost ennek a két tápnak a kölyök eledeleiben is igen magas. Akkor ezeket ne, ugye?

Aztán a Taste of the Wild is nagyon jó,ennek alacsonyabb a fehérjetartalma is, de újabban azt olvasom itt gyakorin, hogy a minden életkorban adható tápok nem elégítik ki megfelelően a kölyökkutyák igényeit. Igaz ez, akkor TOTW-et se?

Ezek a tápok véleményem szerint nem rosszak: Brit, Josera, Bosch, Kennel's Favourite, Cibau. Ezek jobb választások az Orijennél, Acanánál, Taste of the Wild-nél? Valamint mi a véleményetek ezekről (főként Cibau, Kennel's Favourite vélemény, tapasztalat érdekelne)?

Mivel etessek akkor? Segítenétek? Megköszönném:)...össze vagyok zavarodva, hogy most akkor mi is lenne a legjobb.



2013. jan. 16. 18:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Amit sajat tapasztalat alapjan tudok neked ajanlani, az a Pro plan puppy sensitive lazaccal es rizzsel.

Ez ugye kolyoktap es ha megno a kutyusod, van belole felnott verzio is. Nekunk bevalt.

2013. jan. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet :) Igaz, a Pro Plannal eddig nem igazán szimpatizáltam, de alaposabban utánanézek...
2013. jan. 16. 18:45
 3/14 anonim ***** válasza:
Milyen méretű a kutyus? A magas fehérjetartalom általában a gyorsan növö nagytestű fajtáknál okoz gondot.
2013. jan. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én Acana-n neveltem fel az egyik kutyámat. Nekem nagyon tetszik az összetétele, jó is volt a kutya széklete, bár nem egy érzékeny gyomrú. Mielőtt átváltottunk BARF-ra, előtte Brittel etettem. Elég szép volt a kutyák szőre, fittek voltak, mozgékonyak (na nem annyira, mint most :)). Taste of the Wild-al etet több ismerősöm is, ők szeretik, nekem közvetlen tapasztalatom nincs vele. Azt hallottam már róla, hogy fiatal kutyának nem a legjobb, túl erős, ahogy a Hill's is.

Egyébként igazából mindegy, milyen premium tápot választasz, ha attól nem megy a hasa. A csirkéset nem ajánlom, inkább bárányosat vagy halasat válassz. Ha nagytestű fajtáról van szó, akkor azt tanácsolom még, hogy mikor elkezdi a nagyon intenzív növést, úgy 5-6 hónaposan, érdemes váltani felnőtt premium tápra. Abban kevesebb a fehérje, lassabban fog nőni a kölyök, nem terhelődik annyira az ízülete, kisebb esélyjel alakul ki csontgyulladásis. A végleges mérete ugyan akkora lesz, mint ha puppy táppal etetnéd, csak lassabban éri el. És érdemes még zöldkagyló kivonatot adni neki.

2013. jan. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

köszi :) Mindenkinek ment a zöldkéz.

Egyébként közepes méretű a kutyus :)

2013. jan. 16. 19:37
 6/14 anonim ***** válasza:

Akkor válassz közepes méretű kölyköknek készített tápot, a márka már rád és a pénztárcádra van bízva. A magas fehérjetartalom csak a nagytestű kölyköknek nem előnyös, a többinek mehet.


Én nagyon sokat keresgéltem mire a Brit prémiumnál kötöttem ki. Az összetevői alapján felveszi a versenyt a legjobbakkal, de az ára sokkal kedvezőbb és van közepes termetű kölyköknek való tápjuk is.

2013. jan. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A brit care szerintem is nagyon jó, mi is azt használjuk jobb mint sok híres prémium táp pl royal canin
2013. jan. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem Taste of the wil, mert az minden életkorban adtható pl.: az én kutyám 8 hetes korától ezt eszi és haláláig eheti nincs puppy meg senior hanem csak egy, de az minden életkorban jó
2013. jan. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Maxitabi ***** válasza:

Mint minden, ez is meggyőződés kérdése..

Én pl meg vagyok győződve arról, hogy a magas fehérjetartalom - főleg, ha jó minőségű és állati-, nem lehet túl sok. [link]

Mi a borderünket neveltük orijen puppy-n és nagyon szépen fejlődött.. Most már 4 év 2 hónapos. Közben volt más táp (ami nem volt olyan nyerő), de 2.5 éve újra acana pacifica-t vagy orijen adultot kap.

Nekünk nagyon bejött a közepes kutyánál. Az ivartalanítás óta egy kicsit csökkenteni kellett (2012 februárban volt) az adagot, de más problémánk nincs vele (az árán kívül..).

De nem minden kutyának jó minden táp-ahogy írták is-, ki kell tapasztalnotok!

A TOTW fehérjetartalma pedig sokkal alacsonyabb,mint az orijené!

2013. jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Zoey28 ***** válasza:
Én is Pro Plan Puppy sensitivet ajánlom nagyon szép lett a kutyusom szőre,ezt mások is észrevették,és sosem volt hasmenése.
2013. jan. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!