Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Na most akkor hogy is van ez?...

Na most akkor hogy is van ez? Tüzel a kutyám.

Figyelt kérdés
Nem lehet ivartalanítani, mert egy baleset során kiderült, hogy nem altatható. Állandó felügyelet alatt van, szóval nincs lehetősége vemhesülni. De sétálni szoktunk. Két napja vettem észre a vércseppeket. Mikortól ne vigyem kutyás helyre és meddig, hogy a kan kutyákat ne bolondítsuk el? Olvastam többféle szakirodalmat, az egyik szerint a vérzés kezdetétől vemhesülhet, máshol azt írják, a vérzés elmúltától számított kb. 2 hétig, és a kan kutyák számára is ilyenkor ingerlő a tüzelő szuka. Én is ez utóbbiról tudtam. Most akkor mikor?
2013. jan. 16. 18:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
28%
a kérdésre nem tudok válaszolni sajnos de megkérdezhetem, hogy milyen baleset során derült ki, hogy nem lehet altatni? és mi az oka annak, hogy nem altatható?
2013. jan. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

A szukák az első hét után, a 7-12. naptól kezdenek el megállni a kanoknak - ez kutyafüggő. Ez az állapot kb 4-6 napig tart. Utána már nem engedik magukra.

DE!!! láttunk már karón varjút és 21. napon befedezett szukát... szal' az ördög nem alszik!! A kanokat meg végig izgatja a tüzelő szuka szaga, még sokszor a tüzelés elmúltával is. Tehát 3 hétig minimum figyelj oda rá fokozottan!!

2013. jan. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
48%
A vérzés elmúlta után fogamzóképes a szuka,de addig nem is engedi magához a kant,míg nem érett a petesejt. Tehát viheted kan kutyák közelébe,nem fogja engedni,hogy rámásszanak addig míg nincs ott az idő! Ellenőrizni úgy tudod,hogy a farát oldalról a farka tövénél kicsit megbökdösöd,és ha odatartja és tolja a fenekét akkor már megállna a fiú kutyának. Remélem tudtam segíteni,nekem 8 éves szuka kutyám van,tehát van tapasztalatom! :)
2013. jan. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
41%
Ez ökörség, hogy a vérzés elmúlás után stb. Nekem a szukáim többsége végig vérzik a 18-napig és ebben az időpontban pároztatom is és kiskutyánk is szokott lenni. Tüzlés kezdetétől számítva a 6. naptól egészen a 20-napig nem kéne vinned mert bármelyiken kaphat kiskutyát ha véletlenül betalál egy kan. Annyit megtehetsz, hogy a tüzelés kb 7. napján elviszed vérvételre a kutyád és a laborban megállapítják neked, hogy melyek a legtermékenyebb napjai és ahhoz tudsz viszonyítani. A labor vizsgálat ára: 4-10 ezer ft. Én tüzelő szukát alapból nem viszek sétálni bár mi családi házban lakunk és megtehetem, hogy csak az udvarra viszem ki. Ha ti panelban laktok akkor vidd valami olyan helyre ahol viszonylag ritkábban fordulnak meg kutyák, illetve ne csúcs időben vidd ki hanem később, mondjuk hosszabb séta este 9-10 után akkor már kevesebb a kutya is!
2013. jan. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi! Egy csivaváról van szó, kölyök korában betekerte magát egy gyerekbicikli küllői közé, a fiam nem vette észre, és el akarta tolni a bicajt... nyílt törés lett a lábán, műteni kellett, de rettentő rosszul viselte az altatást, az orvosok sem hitték, hogy túléli, de szerencsére felébredt. Nem vállalják az ivartalanítást, mert nem valószínű, hogy túléli, és még egyszer én sem mennék bele az altatásba. Akkor holnaptól magányosan sétálunk :)
2013. jan. 16. 19:09
 6/27 anonim ***** válasza:
82%
Kan kutyásként kérlek végig ne vidd kanok közé. Baromi idegesítő, mikor elvonja a kutya figyelmét és hisztizni kezd.
2013. jan. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Igen, pont emiatt kérdeztem, a környezetünkben már volt több ilyen eset is, hogy a szuka megvadította a kanokat. Ezt szeretném elkerülni :)
2013. jan. 16. 19:12
 8/27 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor pórázon sétáltatom, és nem a kutyafuttatón, hanem az utcán, ahol elvileg ugye nem lehet póráz nélkül sétáltatott kutyával találkozni. Parkba, erdőbe -ahol lehet póráz nélküli kutya - ilyenkor nem megyünk.
2013. jan. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
nekem is csivijeim vannak :)
2013. jan. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
nekem kan kutyám van de emiatt sose aggódtam, mert ivartalanítottam ivarérettség előtt! nem látom az értelmét annak, hogy miért legyen egy kutya ivaros amikor nem akarjuk fedeztetni... (már pedig nem akarjuk mert nem vagyunk tenyésztők... a szaporítókról meg nem is beszélek inkább)
2013. jan. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!