Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok? Mi a megoldás?

Mit gondoltok? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Van egy border collie szukám. Két éves lesz májusban és nem nagyon, de azért valamennyire húzza a pórázt. Van neki hosszú 5 méteres póráz ami rovidebbre van engedve. De húz. A fojtónyakorv kizárva. Nem szimpatizálok vele.

2013. jan. 16. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Ez úgymond egyszerű orvosolni. Menj az utcán porázon a kutya melletted és ha egy picit is előrébb megy a lábodnál fogod és elfordulsz a másik irányba. Ennyi kis idő és leesik neki hogy mi a módi.
2013. jan. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Én is a fordulást ajánlom. Legyél következetes, úgy pár nap alatt is megszokja a kutya ezt.
2013. jan. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Hovarju ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. A jó időben való forgás hatásos lehet.


Sétálj vele sokat, engedd szabadon is futkározni más kutyákkal, taníts neki engedelmes feladatokat és trükköket, esetleg járhatnál vele kutyaiskolába, vagy sportolni. Ha kellőképpen le van fárasztva a séta is könnyebben fog menni.

2013. jan. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a kutyámat úgy tanítottam meg, hogy ne húzzon, hogy amikor húzott, megállítottam, majd leültettem. Ezután vártam egy kicsit, majd mikor kissé lenyugodott, újra elindultunk. Amikor megint húzni kezdett, megint leültettem, majd vártam.

Nálam ez a módszer nagyon bejött, már sokkal kezelhetőbb, és

már csak nagyon ritkán húz.

2013. jan. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én azt csináltam hogy mikor húzott, meg álltam, póráz röviden volt így neki is meg kellett állni. Aztán elindultunk. Ha húzott megint megálltam. Rövidre fogtam a pórázt, úgy meg persze kotort.. és vissza húztam, megint megálltam. Rájött hogy így sehova nem haladunk. Kb egy hét volt mire megtanulta hogy nem frankó ha húz mert 3 métert sem haladunk. Azóta szépen jön mellettem, csak ritkán húz.
2013. jan. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat!

Még johetnek nyugodtan!

2013. jan. 18. 21:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Járj vele futni is, és a séta tempója is lehet kicsit gyorsabb. az enyém is húz kicsit, de nem vészes, már így szoktam meg. Mindig az 5 méter végén van, pedig sokat el van engedve. Gyakorolj vele a hagyományos bőr vagy textil pórázzal, az teljesen más érzés neki, mint a flexi, és lehet, hogy hamarabb rájön, hogy ne húzzon. Az enyém azt nem húzza.
2013. jan. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!