Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szocializáció? Hogyan?

Szocializáció? Hogyan?

Figyelt kérdés
Ha valaki elhoz egy 5-8 hetes kölyköt és nincs másik kutya mellette(és nincs is lehetőség más kutyákkal való találkozásra), akkor én úgy tudom, hogy nem lehet kivinni, addig, amíg meg nem kapta az összes oltását(10-13 hetesen). És addig, hogyan szocializálódik a kutya? Mert azt olvastam, hogy ez az időszak fontos a szocializáció számára, de ha eddig nem találkozik más kutyákkal, akkor hogyan szocializálódik?

2013. jan. 16. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
10-13 hetesen semmiről nem fog lekésni, addig szokja a falkáját, ne aggódj.
2013. jan. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Én fontosabbnak tartottam a szocializációt, mint a tuti biztos vírusvédelmet. 8 hetes kor alatt nem is engedi a törvény, hogy elhozd, addigra meg már van két oltása. Persze, a 4 a tuti...

Körbe kell kérdezni, hogy van-e a környéken parvó, ha nincs , akkor olyan helyekre ahol kevés kutya fordul meg, már lehet vinni. Én táskából szoktattam buszhoz, metróhoz is. Emberekkel is lehet szocializálni, meg ha van ismerős kutyás, oda is át lehet menni.

Szerintem egy kölyöknek 8 hetes korától az az egy hónap egy lakásba zárva kínszenvedés. Ingeréhes lesz, bepisil, te is megőrülsz tőle.

2013. jan. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A biztos az, ha 10-12 hetes korig a tenyésztőnél marad, a többi kutyával. Utána amint lehet, viheted más kutyák közé.
2013. jan. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Zoey28 ***** válasza:
74%
Én a 2. oltás után már vittem sétálni,ennek köszönhetően szépen megtanult mellettem jönni,és persze találkozott más kutyikkal is.Ha kutyaoviba akarod vinni,ott sem kötelező a 4 oltás!!! Persze mindent csak módjával,egy 10 perces séta bőven elég egy-egy alkalommal:)
2013. jan. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb kutyaiskolában kérik, hogy legyen veszettség elleni oltása a kutyának. Ha jól tudom ezt törvény írja elő.
2013. jan. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4 hónapos kortól kötelező a veszettség elleni, addig nem. A legtöbb kutyaoviban az első 3 oltást kérik csak.
2013. jan. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valószínű, hogy a második oltás után már fogom vinni, mert a környéken a kutyák úgy tudom, hogy oltottak. Néztem kutyaovikat és volt amelyik, azt írta, hogy 3 hónapos kortól és volt amelyik azt, hogy 4 hónapos kortól.
2013. jan. 20. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!