Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivaros kutyának nem szenvedés,...

Ivaros kutyának nem szenvedés, hogy sosem párosodhat? Mivel az ösztön hajtja, főleg ha tüzelő nősténnyel találkozik.

Figyelt kérdés
Nem azt akarom ebből kihozni, hogy pároztatni kell, hanem az ivartalanításra gondolok. Nem lenne jobb a kutyának?

2013. jan. 16. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
De, az, csak az emberek ezt képtelenek felfogni, főleg azok, akiknek kan kutyájuk van, mert jaj szegény kutya golyói..
2013. jan. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem kb olyan lehet nekik főleg a tüzelési időszak, mintha egy pasit bezárnának egy ketrecbe és egy csomó szexis nő ott vonaglik a ketrec körül ő meg nem jut hozzájuk, és a keze is le van kötve. Nővel ugyanez:-) Szerintem aki nem tenyészt ivartalanitason.
2013. jan. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Én rohadtul sajnálom őket, amikor mesélik a gazdik, hogy "na, most megint hetekig nem lehet elengedni + nyugtalan lesz + nem játszik a haverjaival sem". Nem látják ezek a kutyájukon, hogy ez rossz nekik?
2013. jan. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
első vagyok, nem tudom miért kellett lepontozni, ez az igazság, akárhány kan kutyással beszéltem, mindegyik azt mondta, hogy jaj de szegény kutya meg lesz csonkítva stb.....
2013. jan. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
De, sokkal jobb a kutyának ha ivartalanítva van, nem csak a szenvedés miatt, hanem egészségügyileg is.
2013. jan. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
én annyira rettegek a hangulat változástól, hogy azért nincs ivartalanítva és nem is lesz csak ha nagyon muszáj. Az egyik ismerősömnek annyira megváltozott a kutyája, hogy rá se ismertem és vizelet tartási problémái is lettek és mivel lakásban tartom a kutyám ezért elég gáz lenne, ha nekem is ilyen lenne a kutyám és egész életében a pisit kellene takarítanom. Tüzelő szukával nem igen találkozik, mert itt ha valakinek tüzel a kutyája akkor elkerül minket.
2013. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a 3 kutyából 2 van ivartalanítva, a harmadik tavasszal lesz, és semmi nem történt, nincs hangulatváltozásuk, a hízást megoldottuk már, az inkontinencia meg kb 2 hétig tartott.
2013. jan. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
Mitől lenne hangulatváltozása egy ivartalanított kutyának??? Az inkontinencia problémák meg nem a műtét velejárói, hanem egy rossz orvos hibája.
2013. jan. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%
Így van, ivartalanítani kell és akkor nem szenved. Mondom ezt két ivaros kannal... Minket mondjuk nem zavar a "tüzelési időszak", kizárólag tüzelő szuka mellett változik meg a felnőtt kutyám viselkedése, de akkor se lesz kezelhetetlen. Ha elmegyünk a tüzelő szuka közeléből, azonnal helyreáll a lelki békéje. Nem szökik, el lehet engedni, ha kell egy falka tüzelő szuka között is átsétálok vele póráz nélkül és egyiket se hágja meg.
2013. jan. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%

A farkasfalkában a szaporodás joga az alfa párt illeti meg. A többi hím ,nem közösül a nőstényekkel (ha mégis akkor ez egyértelmű kihívást jelent) A nőstények pedig nem is tüzelnek be, mivel az alfanőstény ha megérzi akkor megtámadja a tüzelő nőstényt. Ez van farkasoknál. Miért írom ezt le? Mert ha a kutyát otthon nem falkavezér (hanem te vagy az) akkor emiatt nem kell aggódnod.

A kutyát azért se éri meg ivartalanítani, mert ettől kevésbé lesz domináns, ez is egy tévhit, amit még a dokik is hangoztatnak néha.


És akkor mégis miért vagyok inkább az ivartalanítás mellett? Azért mert a gazdák nagy többsége nem falkavezér (max annak hiszi magát) és emiatt gyakoriak a nem kívánt szaporulatok, elkóborlások stb. A másik ok, hogy a nem használt szervek hajlamosabbak a megbetegedésre és felesleges veszélyforrást jelentenek. A nőstényeknél a városi életmód miatt gyakoribb pl a méhrák, és ezzel ez a veszélyforrás megszüntethető. Kanoknál a hererák miatt hasonló a helyzet.


Tehát ha nem akarja az ember szándékosan szaporítani a kutyát érdemes ivartalanítani, mivel így hosszabb és boldog élet várhat a kutyára.

2013. jan. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!