Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom szökik, mit csináljak?

A kutyusom szökik, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Vlki nem tud segíteni, hogy nyáron kaptam egy fajtatiszta német juhászt, rajzos.. gyönyörű. tök mása a rex felügyelőnek.:)

2éves most, kan. imádom, imádja a család is. kiskedvenc lett belőle, 2.évét töltöte júl.4-én.:)


egy imádnivaló kutyus, de egyszerűen tűrhetetlen ahogy viselkedik. mármint szökik. a kerítésre nyáron rengeteget költöttünk, illetve rengeteg energia ellenére is szökik. hamarabb szétvágja a lábát a szögesdróttal (ami 45°-ban döntött, hogy ne tegye tönkre magát..) minthogy ne szökjön el.


egyszerűen ilyen makacs, önfejű hogy ha rájön vlmi amitől szöknie kell akkor eltépi akár a láncot is lényegtelen számára nincs akadály. 70centit ásott le illetve 190centit ugrott...



csak nyáron lesz megcsinálva a kerítés, miatta lesz kivágva minden tujánk a kerítésnél és normál kerítés lesz MIATTA. nem fogok megválni tőle, mert imádom.. de most már így nem mehet.


most meg van kötve. most a legrosszabb. elengedem és 10perc múlva már nincs itthon. nagytestű, félnek Tőle az emberek.. ez nem mehet így tovább.


de nem akarom megkötve sem tartani nyárig, de egyszerűen így nem mehet tovább...........


segítség?????????


2013. jan. 16. 19:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%
Ivartalanítás. Kutyaiskola. Napi 3x1 óra séta. Sokat foglalkozz vele, fáraszd le fizikailag és szellemileg is. Egyébként az emberek nagy része már a lakásban tartja a kutyát, pont azért, mert a megfelelő mennyiségű mozgás mellett nincs értelme, hogy a kertben aludjon... Egy kutya csak akkor szaladgál egyedül a kertben, ha senki sem foglalkozik vele. Ha megfelelően le van mozgatva, akkor pihen addig, amíg jön a következő séta a gazdival.
2013. jan. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
0%
a KUTYÁK BUTÁK...
2013. jan. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
20%
Hát nehéz dolog, mert amint írtad ez a kutya mindenen keresztül megy. Tényleg extra adag séta kell neki, és mellette kutyaiskola. Ott elsősorban engedelmességi képzés kellene neki. Aztán ha minden kötél szakad, akkor bezárni míg nem vagytok otthon. Rossz ötlet lenne ha egy kennelt építenétek neki? felül is zártat.
2013. jan. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

kutyasuli sztem nem megoldható, sokat kellene utazni vele.:( illetve most időm sincs.


a kennelt nem annyira támogatom, de valószínűleg ez lesz, mert megkötni nem szeretném szegényt..


és nem, házba nem hozom be hiába a mindenem mert nem egy pincsi hogy elugrálgat, hanem egy - a németjuhászok között is- nagyon nagy testű egyed. akaratlanul is lelökhet bármit, és neki sem lenne jó minden alkalommal lépcsőzni. vigyáznom kell a lábára is.

2013. jan. 16. 20:20
 5/28 A kérdező kommentje:

az ivartalanításon gondolkodom nagyon.


de csak akkor, ha már összejött egy kiskutya(mmint Tőle, úgy hogy ő az apa).. ez segíthetne?:S

2013. jan. 16. 20:21
 6/28 Zsolt75 ***** válasza:
48%
Én is küzdöttem a problémával. Miután párszor szétkapta a kerítést vettem egy villanypásztort. Hamar leszokott a szökésről!
2013. jan. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

jah, csak fogalmam sincs hova kellene tenni, ekkora területet meg nagyon drága fenntartani árammal.


ő mindenütt ugrik v ás.. nem adja fel..

2013. jan. 16. 20:23
 8/28 anonim ***** válasza:
61%

Az ivartalanítás segítene. A pároztatás viszont nem.


Egyébként a lakásban tartott kutyák nem vernek le semmit, ugyanis alszanak és fekszenek a kutyakosarukban. Ez azért van, mert előtte jól le lettek mozgatva. Egy jó gazdi társaságában a lehető legnyugodtabbak a kutyák. És a nyugtalan kutyák a legmellőzöttebbek. Sajnos.

2013. jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

de ivartalanítás előtt mindenképp szeretnék egy kiskutyust, aminek ő az apja..


valszeg ez lesz akkor, vagy vlhogy túléljük nyárig ezt az időszakot mikor meglesz az új kerítés.

2013. jan. 16. 20:27
 10/28 anonim ***** válasza:
80%
Előszór nézd meg hogy működik a villanypásztor(középiskolás fizika). Amúgy pedig mennyit sétáltatod? A szavaidból úgy veszem ki hogy nem nagyon.
2013. jan. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!