Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek a kutyáktól. Mit tegyek?

Félek a kutyáktól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Félek a kutyáktól, nagyon durván. Hogy tudnék megbarátkozni velük?
2013. jan. 16. 21:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%
Hagyd őket békén.
2013. jan. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mitől félsz pontosan? Megharap? Ugat?

Szerintem közelről meg kéne ismerkedned egy normális kutyával és annak a normális gazdájával.

2013. jan. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Ha meg akarsz velük barátkozni akkor meg is fogsz. Akarat kérdése.

Nincs olyan ismerősöd akinek nyugodtabb kutyája van? Mert először szerinzem egy nyugodtabb kutyával kéne megbarátkoznod. Vagy elmehetsz egy menhelyre, kutyasuliba és megbizonyosodhatsz róla, hogy a kutyák nem vadállatok.

Egyèbként miért félsz tőlük?

2013. jan. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha nagyon komolynak érzed, akkor felkereshetsz segítő, terápiás kutya szervezeteket is.
2013. jan. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Én is féltem gyerekkoromban, a szüleim ijesztgettek mindig, hogy jaj, vigyázz, megharap - na meg is lett az eredménye :( viszont mindig szerettem az állatokat, voltak halaim, nyuszim, később lovagoltam. Felnőtt koromban vettem magamnak egy kutyát - kölyköt. Már 4 hetesen láttam, onnantól fogva minden héten látogattam, amíg elhozhattam. Egy akkora kutyától lehetetlen félni, kisebb volt, mint egy macska. Aztán szépen felnőtt mellettem. Ahogy őt megismertem, ahogy összecsiszolódtunk a kutyaoviban a többi kölyökkel, aztán ők is megnőttek, némelyik hatalmas, tekintélyes kutya lett. De akkor már tőlük se féltem, hisz a szemem előtt nőttek fel. Hát valahogy így. Azért máig van pár fajta, méret, akiktől tartom a pár lépés távolságot, de már a kutyák 90%-tól nem félek.
2013. jan. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 kira kenzo ***** válasza:
Tudom milyen félni a kutyáktól. Engem 1995-ben harapott meg egy németjuhász. Akkor 8 éves voltam. Össze kellett varrni a karomat és a lapockámon egy sebet. Sokáig nem tudtam aludni./kb 2hétig/ Utánna is csak a kimerültségtől. Utánna évekig nem mertem a járdán sétálni a kerítések mellett. Szóval tudom milyen. Most kb egy éve érzem azt, hogy nem félek tőlük. Sokban segített hogy hoztunk egy kiskutyát, és ahogy kezdett nőni, rájöttem, hogy nem akar bántani. Régen még a saját kutyáinktól is féltem. Sokáig fejben döntöttem el, hogy nem akarok félni, de ez nem így megy. Olyan kontaktus kell ehez, hogy elhidd és rájöjj hogy tényleg nem félsz. Én ezt egy kiskutya társaságában goldolnám.
2013. jan. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Mirk ***** válasza:
31%

Ha itt van mellettem egy barátságos kutya akkor kedves/aranyos/jajjdecuki, simogatom agyba főbe. Van a szüleimnek kutyája imádok játszani vele és nagyon szeretem is.


Ugyanakkor rettegek attól hogy rám támad egy kutya. Ha kimegyek az utcára mindig az jár a fejemben (főleg sötétben), hogy mikor támad meg egy dög. Évek óta késsel mászkálok ha egyedül megyek valahová.

2013. jan. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
pl ne félj tőlük
2013. jan. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 kira kenzo ***** válasza:
Sajnos a félelem leküzdése egy nagyon nehéz, és hosszú folyamat. Nekem 17 évbe telt. Nem azt mondom hogy teljesen megszűnt a félelmem. De már nem nézek minden percben magam mögé, és el merek menni a járdán. Sokáig mondogattam magamban amikor elmentem egy kerítés mellett "ő bent én kint, ő bent én kint". Az évek során elővigyázatosabb éberebb lettem. Ha sötétben meghallok valami neszt az udvaron már megyek is be. Még a mai napig is.
2013. jan. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

egy kölyökkutya megoldás, ahogyan azt leírta már egy másik válaszoló.


egyébként volt egy barátnőm aki betegesen félt a kutyáktól, az enyémmel megbarátkozott. először mindig be kellett zárnom a kutyát ha átjött. utána már megelégedett pár méteres távolsággal. később már egész közel voltak, elviselte ha a lába mellett feküdt. ezután már néha kapott egy kis buksi simit is. végül simogatás, fotózgatás, haverkodás lett belőle. azóta nincs baja a kutyákkal. ez kb 1 évig tartott, és a vendégem volt gyakran

2013. jan. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!