Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyire veszélyesek lennének...

Ennyire veszélyesek lennének a rottweilerek?

Figyelt kérdés

Ezt egy oldalon találtam:

Harapása végzetes lehet, ezért nem jó feldühíteni. Ez a fajta képes arra, hogy egyik percben a család legjobb barátja legyen, a másik percben pedig nekitámadni valakinek.

Tehát a legjobb, ha nincs rottweiler a gyerekeid mellett. Bár sok múlik a kutya nevelésén is, az agresszió a vérében van.



2013. jan. 17. 09:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nemtudom, én eddig nagyon bájos rotikkal találkoztam, kivéve egy akit valami telep őrzésére alkalmaztak, a gazdája szólt hogy ne játszunk vele, mert veszélyes, de az se tűt különösebben agresszívnak
2013. jan. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak akkor hidd el, ha minden kétséget kizáróan szakértő írta. Amit eleve kizárnék e mondata alapján: "az agresszió a vérében van". Minden kutya vérében ott az agresszió, hiszen farkas-származékok. Még az olyan kis se*gdug@sz "kutyák", mint a yorkie vagy csivava is tudnak rendkívül agresszívek, támadóak lenni.

Jól jegyezd meg, nem a kutya veszélyes legtöbb esetben, hanem a gazdája, aki nem tudja, hogyan kell egy kutyával bánni! A látszólag ok nélkül támadó kutyáknál is mindig megvan az indok, csak általában nem fecsérelnek időt annak kiderítésére, egyszerűbb elintézni azzal, hogy agresszív, aztán jöhet a karantén, rehab, vagy altató injekció, mert az ember megteheti ugyebár, a kutya meg nem tudja megvédeni magát. Sok olyan kezelhetetlen kutya van, akikkel rosszul bántak, nem szocializálták, trauma érte őket, de ki tudja, mi, mikor és hogyan? Ezért nem is tudják őket "megjavítani", innentől kezdve pedig el van döntve a sorsuk, soha nem lesz esélyük a boldog kutyaéletre.


Amúgy az igaz, nem kell csesztetni a kutyát, hogy beléd marjon, ez mindre érvényes, nem csak a rotira. És az is igaz, ha nem tudsz kutyákkal bánni, ne tarts kutyát gyerek mellett.

2013. jan. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nagy és erős, nagyobb kárt tud okozni HA rosszul nevelik. És bizony könnyű rosszul nevelni egy kutyát. Amiért nem a kutya a hibás, hanem a gazdája, de attól még a kutyától félnek az emberek, joggal, hiszen ő harap.
2013. jan. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem már van rottweilerem de nincs gyerekem. Nem is azért írtam ki ezt a kérdést. Nekem már van kislány rottweilerem aki 2 éves. Csak csodálkozom azon hogy ilyen veszélyesnek írják.
2013. jan. 17. 10:00
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Össze-vissza szaporított,ideggyenge rotik veszélyesek,és a hülye emberek rotival kategóriába sorolható kutyák.Bár ezek minden fajta kutyára vonatkoznak.
2013. jan. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták: nem a rottweiler a veszélyes, hanem a gazdája.

A mi szomszédunkban yorkie kennel van, nekik volt egy rottweilerük is.

Egészen haláláig hihetetlenül jámbor kutya volt, szegénykémet akkor altatták el mikor már olyan öreg volt hogy mozdulni sem bírt.

Soha egy mordulást sem lehetett hallani tőle, szinte hihetetlenül jól szocializált eb volt.

2013. jan. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon bugyuta leírás, süt belőle hogy aki írta csak messziről látott kutyát.
2013. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Aki ezt írta, addig rúgnám, míg mozog:D Viccen kívül annyia gyűlölöm az ilyen 'szakértők' véleményeit. Fingjuk nincs a kutyákról, a szükségleteikről, de okádják a marhaságaikat. A kutyasulin, ahova járok kb. 10 rotit ismerek, jelentem, eddig még egyik sem támadott meg senkit (sem embert, sem kutyát).
2013. jan. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Minden a nevelésen múlik, az agresszió pedig nem fajtától függ, hanem örökletes, ezért nem jó szaporítótól venni, aki kb semmit nem tud a kutyái származásáról, rejtett betegségeiről, idegrendszerükről.

"Tehát a legjobb, ha nincs rottweiler a gyerekeid mellett." Volt egy rottweilerem, és a 2 éves unokahúgom nyugodtan játszhatott vele, belenyúlhatott a táljába, elvehette a játékcsontját, ölelgethette, meg minden, sosem támadott senkire. (Na jó, egyszer megmorgott egy részeg fäszit, mert állítása szerint le akart lőni engem o.O)

Viszont tényleg erős kutyák, egyszer elvette anyum kezéből a játékát, és rossz helyre fogott, anyum körme pedig napokig (vagy hetekig) lila volt, pedig nem harapott, csak elkoordinálta a fogást. :D

16/L

2013. jan. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Csak hogy másik példa is legyen: nálunk a menhelyen van egy roti, utálja a kan kutyákat, mindet kinyírná, ezért nem lehet közösen tartani/sétáltatni más kutyákkal. Plusz a félős embereket is nagyon megugatja, és hát félelmetes hangja van, az tuti. És ugyanez a kutya a kedvenc férfi sétáltatójával úgy játszik, mint egy kiskutya... Szóval azért én értem, hogy mit akarnak ezzel mondani.
2013. jan. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!